infa.lt

Sendinančios naudotojų atvaizdus programos FaceApp kūrėjas atsakė į kritiką iš JAV

Sendinančios naudotojų atvaizdus programos FaceApp kūrėjas atsakė į kritiką iš JAV

20 liepos
07:39 2019

Telefonas

FaceApp programos kūrėjas, rusas Jaroslav Gončarov paneigė kaltinimą, jog naudotojų duomenys, apdorojant jų fotografijas dirbtinio intelekto pagalba ir suteikiant joms pasenusių žmonių išvaizdą, vėliau perduodami Rusijai arba kažkokiai trečiai pusei, rašo The Guardian.

Pažymima, jog įtarimai papildinio atžvilgiu sukėlė netikslios saugumo politikos formuluotės ir tas faktas, jog programos kūrėjas yra iš Rusijos.

Leidinys primena, jog 2017 metais startavusi FaceApp programa šią savaitę įgavo antrą kvėpavimą, užkopusi į populiariausių papildinių viršūnę ir atkreipusi dešimčių įžymybių visame pasaulyje dėmesį

Šis susidomėjimo protrūkis, savo ruožtu, sužadino nuogąstavimus, papildinys sistemiškai renka naudotojų nuotraukas. Reikalas tame, jog fotografijų apdorojimas vyksta ne telefone, o nutolusioje perspektyvoje, dėl ko fotografijos yra perduodamos į serverį.

Tuo pačiu, dar daugiau susirūpinimo naudotojų tarpe iššaukė netiksliai suformuluota konfidencialumo politika ir tas faktas, jog FaceApp kūrėjas randasi Rusijoje, kur, kaip rašo The Guardian, buvo įkurta daug interneto kompanijų skirtų skleisti dezinformacijai.

Prieita iki to, jog Demokratų partijos lyderis JAV Senate Čakas Šumeris paragino FTB pravesti tyrimą Rusijoje sukurto programinio papildinio atžvilgiu. Pasak jo, jis „kelia grėsmę nacionaliniam saugumui ir milijonų amerikiečių privataus gyvenimo konfidencialumui“.

Rusas J. Gončarov, savo ruožtu, užtikrino, jog iš telefono įkeliama tik naudotojo išrinkta nuotrauka, o papildinys neturi pilnos prieigos prie mediatekos failų. Be to, jis pažymėjo, jog duomenys nesiunčiami į Rusiją ir neparduodami kažkokiai trečiai pusei, o nukreipiami į debesų saugyklą, kurią suteikia JAV kompanijos Amazon ir Google.

„FaceApp didžiąją fotografijos apdorojimo darbo dalį atlieka debesyje. Mes įkeliame tik atvaizdą, kurį išrinko naudotojas apdorojimui. Mes niekada nesiunčiame kažkokių kitų fotografijų iš telefono į debesį“, – cituoja The Guardian programos kūrėjo žodžius.

Tuo pačiu, debesyje dauguma atvaizdų saugomi ne ilgiau 48 valandų. Susiję tai, pasak programos autoriaus, su „našumu ir srautu“, kad jau apdorotos papildinio fotografijos nebūtų apdorojamos pakartotinai, rašo leidinys.

Lietuvos Kibernetinio saugumo centro atlikta „FaceApp“ programos saugumo vertinimo ataskaita:

  FaceApp foto apdorojimo programos saugumo vertinimo ataskaita (835,2 KiB, 1 227 atsisiuntė)


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Sendinančios naudotojų atvaizdus programos FaceApp kūrėjas atsakė į kritiką iš JAV* - nuoroda: https://infa.lt/34934/sendinancios-naudotoju-atvaizdus-programos-faceapp-kurejas-atsake-i-kritika-is-jav/