infa.lt

Seimo narys R. Šarknickas: „Praneškite, nebijokite, visi būkime socialiniais darbuotojais, padedančiais silpniesiems”

Seimo narys R. Šarknickas: „Praneškite, nebijokite, visi būkime socialiniais darbuotojais, padedančiais silpniesiems”

05 lapkričio
13:33 2018

Seimo narys Robertas Šarknickas

Visų pirma, noriu padėkoti visuomenei, kuri po „Matuko reformos“ įstatymo priėmimo tapo gerokai aktyvesnė, pranešdama apie galimus vaikų teisių pažeidimus. Kiekvienas skaudus įvykis šalyje, susijęs su vaikų smurtu iš bendraamžių ir net suaugusiųjų pusės, rodo, kad mes dar turime daug ir rimtai padirbėti ties šiuo klausimu – ne tik namuose, bet ir kaimynystėje, bendruomenėje, švietimo srityje, tikina Seimo narys Robertas Šarknickas.

Visgi dabar kai kurių skaitančiųjų norėčiau paprašyti trumpam atitrūkti nuo pykčių ar išankstinio nusistatymo negirdėti. Iki šiol, per 28 nepriklausomybės metus, valstybė neteko milžiniško skaičiaus mažųjų lietuvaičių. Sudėkime užgrobtos Lietuvos bei mūsų nepriklausomybės ir, ko gero, susidarytų keletas mažų Lietuvos miestelių. Praradom juos ne dėl kažko, o dėl savo abejingumo, baimės ir išugdyto sąmoningumo tylėti, nepranešti, kad už daugiabučio sienos yra skriaudžiamas vaikas.

Matau, bet bijau ir tyliu: štai į kiemą įbėga be ašarų verkšlendamas vaikas su giliomis dejonėmis širdyje, bandydamas pasislėpti nuo smurtautojų krūmuose, kol atvės tėvas, nurims motina ar dėdė, o tada vėl su baime grįš į nemylinčias rankas. Ir čia tik mažas pavyzdys iš mano girdėtų, pavėluotų svetimų žmonių pasakojimų apie silpnuosius. Bent jau tiek, jiems esu dėkingas už suformuotą man sąmoningumą padėti, nebetylėti ir prašyti vieningos trispalvės valstybės vėl būti kartu ir pamiršti skirtumus, nes visi skirtumai taip pat turi vaikus.

Kiekvienas esame patyrę tam tikrų smurto formų: vieni fizinį, kiti psichologinį, taip toliau nešdami savo pasekmes kitoms kartoms. Užburtas ratas, kurį šiaip ne taip bandome visi sustabdyti. Stabdymas nėra lengvas, daug emocijų: pykčio, įtarimų, nepasitikėjimo, keršto ir, galų gale, seno sąmoningumo pasekmių. Iš to kyla klausimas, o kaip elgtis tiems, kurie nepatyrė smurto ir nuoširdžiai nori prie to prisidėti, tačiau kita Lietuvos dalis nesupranta ir šaukia emocijų paveiktomis akimis. Ką daryti ir kaip sutarti su į dvi dalis susiskaldžiusia Lietuva, kad nelytų ašaromis, nes abi turi savo tiesą.

Liepos pirmąją įsigaliojęs Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymas parodė, kad situacija buvo išties labai bloga. Kaip ir minėjau straipsnio pradžioje, esu dėkingas visuomenei. Visuomenei, kuri nebetyli, kuri nėra persmelkta abejingumo ir praneša apie galimus vaiko teisių pažeidimus. Po įstatymo priėmimo, pilietiškos visuomenės pranešimų skaičius gerokai išaugo, todėl akivaizdu, kad vaikams gyventi Lietuvoje tapo saugiau.

Nepaisant visko, Lietuva yra vis dar naujokė šio įstatymo kontekste, tad gyvenimo ir supratingumo egzaminą, manau, teks laikyti ne vienus metus, kol susiformuos sistema, mechanizmas, kuris veiks nepriekaištingai. Suprantu abi Lietuvos visuomenės puses, bet dabar aš pats renkuosi naują įstatymą – nebežudyti vaikų.

Po „Matuko reformos“, po kurios pradžioje klaidų neišvengs ne tik paprastas, bet ir profesionalus specialistas, turime visi kartu formuoti savo ir kitų sąmoningumą, kol nauja Lietuvos karta suvoks, kad mes išlaikėme žmogiškumo egzaminą nesmurtauti.

Facebook pasidalino Valentinas Mazuronis

Ir pabaigai, atsakomybė taip pat griežtai turi saistyti tuos asmenis, kurie tyčia bando pakenkti šeimoms, turinčioms vaikus, jas melagingai skundžiant ar bandant kitaip institucijas sąmoningai apgauti jose esant vaiko teisių pažeidimų. Už tyčinius melagingus pranešimus taip pat turi kilti atsakomybė. Be kita ko, ypač svarbu, kokie specialistai dirba vaiko teisių apsaugos institucijose. Jų elgesiui taip pat privalo būti įvesti griežti elgesio standartai, taip pat įvesti griežti reikalavimai specialistų priėmimui į darbą.

Linkiu atsargiai su tikėjimu eiti po žingsnį į priekį, egoistiškai tikėdami, padėkime mažiesiems labiau džiaugtis gyvenimu. Praneškite, nebijokite, visi būkime socialiniais darbuotojais ir tėvais, padedančiais silpniesiems.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 529

Žymos

Atsiliepimų 12

 1. JFK    -  2018-11-05, 13:47

  p. Šarknickai peržiūrėkite nors vieną atvejį iš mamos paimamo vaiko video padauginkite is 3000 ir jei pas jus yra siela (nors aš labai abejoju) jūs suprasite, kiek skausmo sukūrėte vien tik per tris mėnesius.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. fanatikai    -  2018-11-05, 14:16

  Aš prieš fanatikus visose srityse, vaiko teisėse irgi… Ir jau geriau tegul vaikas dukart per metus gauna nuo mamos per užpakalį, nei visą gyvenimą būna mėtomas iš vienų globėjų pas kitus. Nebeliko sveiko proto, tik taisyklės, kurios kaip ir Temidė – aklos… Apskritai vaiko auginti „nebeapsimoka” – vien pareigos… Kas kad myli – visiems nurodyta, kaip turi mylėti vaiką. Taip ir ne kitaip. Vištų inkubatoriaus instrukcija su dvasinės „higienos” normom perkelta šeimai. Beliko įstatymu netobuliems tėvams uždrausti turėti vaikų – ir problema išspręsta… Kiek pinigų sutaupytume… Robotas tėvas – robotas vaikas, jokio smurto, tik mechanika.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Rūta    -  2018-11-05, 14:48

  Problema čia slypi tame, kad šis Seimo narys pats, žmonės šneka, augo vaikų namuose, todėl viską vertina per šią savo neigiamą patirtį, negalėdamas suvokti, kad šeimose vaikų patirtis visiškai kitokia. Jį reikia užjausti.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Jonas    -  2018-11-05, 15:22

  Blogiausiai yra, kai vietoje savo, kaip seimo nario pareigų atlikimo,kad ir dėl pažadėto mokesčio už šiūkšles nuo ploto su visomis išimtimis panaikinimo Alytiškiams, jis brenda į jam visai nesuvokiamas šeimų problemas ir kelia sumaištį!

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Daiva    -  2018-11-05, 15:45

  O jeigu jus girdite kasdien musama vaika uz sienos? Jums sirdies neskauda??Kur tam vaikui geriau butu augti? Seimoje ar valdiskuose namuose?

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Daivai    -  2018-11-05, 16:14

  O iš kur jūs žinote, kad jį ten muša? Gal jam isterija, kai nenori miegoti, valgyti ar dar kažkas? Jūsų gi ten nėra. Nebent jūs 100 procentų įsitikinusi, kad ten muša – tada praneškite. Niekas čia nepalaiko vaikų mušimo. Kalba eina apie normalias šeimas, iš kurių atimami vaikai.

  Atsakyti į šį komentarą
 7. Adele    -  2018-11-05, 17:41

  Manau visi sutinka,kad vaikų musti negalima.Műsų visuomene nėra ideali,zmones įvairių charakterių ir temperamentų.Manot, kad įstatymu viską pakeisit.Tam reikia desimtmečių.Jūs kvieciat nesiiauti pranesinejus,bet jau dabar matot kiek iš jų melagingų.Tevai bijo vaiką vezti sveikatos patikrinimui,jei vaikas atsimušė į stalo kampą ir melyne dar neisnyko.Čia laip pavyzdys.15 metų prižiūrėjau svetimus vaikus,nė karto nekepštelėjau,bet atsitikimų buvo ir juos galima priskirti prie nepriežiūros.Bet tai apsurdas:aiskintis kodel vaikas uzkiuvo už žaislo ir griūdamas atsimuse į stalo koją ir užsistatė melynę,ilgai verkė ir kaimynai turi progą pranesti
  Kiekviena šeima daugybę kartų pergyvena tokių atvejų.Reikia neskubet vaikus atiminet?issiaiškint aplinkybes,apklaust kaimynus,liepti lankyti pozityvios tėvystės kursus ir panašiai,o ne vezt vaikus ı svetimą aplinką.Visada eidavau su drebančia širdim į naują šeimą,nes nevisada vaikai džiaugsmingai sutinka svetimą žmogų.Linkiu visiems sveiko proto ir pamastykit kas baisiau blynas per užpakalį ar vaiko istrėmimas iš namų neaiśku kokiam laikui

  Atsakyti į šį komentarą
 8. Ryšard    -  2018-11-05, 19:30

  Pasisakė. Neva labai patriotiškas ir protingas. Tik nenori pastebėti, kad sovietmečio ir naujaj nomeklaturai kasmet išmokoma iš budžeto apie 150mil Eur antikonstitucinių privilegijų. Tai galetu buti tikra pagalba silpnesems.

  Atsakyti į šį komentarą
 9. NEPADĖKIT, BET SKŲSKIT    -  2018-11-05, 21:08

  BŪKIT ŽMONĖS, pasižiūrėkit į tuos SNUKIUS, KOKIOS TAUTOS JIE? Gal taps aiškiau, kodėl toje tipo tautoje tiek sergančių psichinėm ligom, iškrypėlių ir žmogžudžių. Tai dėl jų DVI SAVAITES EISITE Į RINKIMUS 😀 Matot, jų prisiveisė net AFRIKOJ, o PILIETYBĖS nori LIETUVIŠKOS 🙂

  Atsakyti į šį komentarą
 10. O KIEK DAR SUMOKOMA EUROPOS SĄJUNGAI IR ŽYDAMS :)    -  2018-11-05, 21:11

  Tik nenori pastebėti, kad sovietmečio ir naujaj nomeklaturai kasmet išmokoma iš budžeto apie 150mil Eur antikonstitucinių privilegijų. Tai galetu buti tikra pagalba silpnesems.

  Atsakyti į šį komentarą
 11. Com    -  2018-11-09, 10:43

  Seimo nariui reikėtų pradėti nuo savęs

  Atsakyti į šį komentarą
 12. As    -  2018-11-14, 22:47

  Taip, lietuviai, skuskite vienas kita, ardykite seimas, skaldykites, tapkite priesais vienas kitam-tokius oi kaip lengva valdyti. Diktatura Lietuvoje tik stipreja. Tikrai prie sovietu taip nebuvo-dabar ir as jau tam pritariu. Dieve, apsaugok nuo draugu,o nuo priesu pats apsiginsiu…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...