• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija
 • Join Us
 • Member Login

infa.lt

Andrius Švarplys: Kaip gali vaiko teisėmis rūpintis tarnybos vadovai, jeigu jie skleidžia melą, pateisinantį vaiko atėmimą?

Andrius Švarplys: Kaip gali vaiko teisėmis rūpintis tarnybos vadovai, jeigu jie skleidžia melą, pateisinantį vaiko atėmimą?

25 spalio
09:18 2018

Andrius Švarplys

Registruojam.

1) iš Vaiko Teisų Apsaugos Tarnybos ateina sąmoninga dezinformacija apie motinos girtumą. Tik policijos duomenys tai paneigia. Tarnybos vadovybė iš pažiūros reaguoja pakankamai gerai: atleidžiama iš pareigų, atsiprašoma nors paliekama sistemoje.

2) Spalio 19d. VTAT internetiniame puslapyje pasirodo oficialus pranešimas apie Šiaulių mieste įvykdytą reidą į šeimas. Po kilusio šurmulio, ši informacija tyliai ištrinama. Kaip tai suprasti?

3) Viešai į eterį konferencijos metu VTAT vadovybė meluoja, kad atimtų vaikų močiutė atsisakė priimti anūkus. (https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/is-seimos-atimtu-vaikuciu-mociute-as-maciau-kaip-viskas-vyko.d?id=79403859&amp)

4) motina buvo patupdyta į kamerą ir dvi paras laikoma kaip nusikaltėlė be jokio tyrimo, įrodymų surinkimo, liudytojų parodymų. Mama akimirksniu tapo nusikaltėlė dėl iki šiol neaiškių priežasčių.

5) atnaujinu: pasirodė informacija, kad medikai nerado vaikų sumušimo požymių. Tai kokiu pagrindu atimti vaikai, o mama dviem parom uždaryta į areštinę???

Melas, prievarta ir slaptumas.

Panašu, kad po gražiu, viešumai skirtu žodynu slypi reido instruktažas, sąmoninga dezinformacija, visuotinis skundimas, šeimos kaltumo prezumpcija. Lygiai tai, ką matome Norvegijoje. O kas bus, kai pradės veikti emocinio-psichologinio smurto instruktažas?

Vienintelis būdas išvengti sekančių tokių atvejų yra atsisakyti problemų šaknies: atmesti naują įstatymo redakciją, sugrįžti prie Konstitucijos pagalbos šeimoms modelio, atskirti fizines bausmes auklėjimo tikslais nuo smurto, apriboti Tarnybos galias, sugriežtinti vaiko paėmimo sąlygas.

Po močiutės liudijimo, Tarnybos vadovybė yra susikompromitavusi ir turi būti atstatydinta. Kaip gali vaiko teisėmis rūpintis tarnybos vadovai, jeigu jie skleidžia melą, pateisinantį vaiko atėmimą?

Dangstydamasi kova su smurtu šeimoje, valdžia atima vaikus iš normalių šeimų

Norvegiško pobūdžio reforma akivaizdžiai supriešino visuomenę ir VTAT. Ir tai, tikėtina, yra tik pradžia. Tokiomis sąlygomis negali vykti jokia normali vaiko teisių apsauga. Yra pasėtas nerimas, nepasitikėjimas, priešiškumas. Ir kažkas turi prisiimti atsakomybę už tai.

Teksto autorius Andrius Švarplys – filosofijos bakalauras, tarptautinės teisės magistras, sociologijos mokslų daktaras.
Paremkite infa.lt, - Ačiū !!!:

Infa.lt

žiūrėjo 1 885

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. Nijolė    -  2018-10-26, 11:06

  Visiškai pritariu Jums

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Regina Sasnauskienė    -  2018-10-27, 09:05

  Pritariu,nes vyksta kažkas tai nesuvokiama , apsurdiška,neįsaiškinę savivaliauja,patys pamindami žmogaus orumą.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Emilija    -  2018-10-27, 10:29

  Tikra tiesa. Baisu darosi. Kaip Stalino laikais vežė žmones į Sibirą taip dabar „savieji“ atima vaikus. Velnias pasikėsino į šeimą, vaikus. O Dieve!

  Atsakyti į šį komentarą
 4. APIE ŽYDŲ ŠĖTONŲ PLANUS SUNAIKINTI LIETUVIUS    -  2018-10-29, 13:27

  Laukiame vaikų teisių sutenerių pasiaiškinimo, KUR ĮVAIKINTI KITI PAGROBTI VAIKAI, KODĖL JIE PRARADO PILIETYBĘ, KAS ATSAKYS, KAD JIE NIEKADA NEPAMATYS SAVO TĖVYNĖS IR GIMINIŲ?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, 15min leidinys yra objektyvi žiniasklaidos priemonė?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais