infa.lt

Žmonija tik per septynis mėnesius iššvaistė metinius Žemės resursus

Žmonija tik per septynis mėnesius iššvaistė metinius Žemės resursus

24 liepos
21:49 2018

Klimato kaitos pasekmės | independent.co.uk

„Žmonija švaisto planetos resursus taip greitai, jog išnaudojo metines jų apimtis viso tik per septynis mėnesius, įspėja ekspertai“, – praneša Independent.

Į problemų skaičių, susijusių su „ekologijos pereikvojimu“ patenka biologinės įvairovės praradimas, miškų žūtis, dirvos erozija, žvejybos nuosmukis, šviežio vandens trūkumas ir anglies dvideginio atmosferoje koncentracija., kas veda link klimato kaitos ir rūsčių sausrų, miškų gaisrų ir uraganų, pasak tarptautinės ekologijos organizacijos Global Footprint Network ekspertų.

Organizacijos vadovas Mathis Wackernagel sako: „Jungtinių Valstijų vakaruose siaučia gaisrai; kitoje pasaulio pusėje Keiptauno gyventojams teko dukart sumažinti vandens vartojimą nuo 2015 metų. Tai yra mūsų unikalios planetos ekologinio biudžeto išeikvojimo pasekmės“.

„Mūsų ekonomikos traukia planetą į „finansinę piramidę“. Mes naudojame Žemės resursus skirtus ateičiai jau šiandienos reikmėms ir vis giliau grimztame į ekologinę skolą“, – įsitikinęs jis.

Organizacija siūlo sekančias priemones problemos sprendimui:

– Sumažinti automobilių vairavimą pasaulyje du kartus, pakeitus trečdalį kelionių automobiliu kelionėmis visuomeniniu transportu, o likusias – ėjimu ir dviračiu.

– Dukart sumažinti maisto atliekų kiekį.

– Sumažinti mėsos vartojimą. Organizacijos duomenimis, naminių gyvulių auginimas atsakingas už 9% anglies dvideginio išmetamo į atmosferą.

– Jeigu kas antroje šeimoje pasaulyje bus vienu vaiku mažiau, „Pereikvojimo diena“ [data, kuri pažymi metinį planetos resursų išeikvojimą, – red past] 2050 metais atsitrauks 30 dienų atgal.


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Ar manote, kad karantinas bus atšauktas iki rinkimų spalio mėnesį?


  • Taip, bus atšauktas (57%, 82 balsavo)
  • Ne, nemanau (35%, 51 balsavo)
  • Nežinau, neturiu nuomonės (8%, 12 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2020 21 gegužės @ 09:09
Pabaiga - 2020 21 birželio @ 09:09

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Žmonija tik per septynis mėnesius iššvaistė metinius Žemės resursus* - nuoroda: https://infa.lt/24227/zmonija-tik-per-septynis-menesius-issvaiste-metinius-zemes-resursus/