infa.lt

Sirijos pabėgėliai Turkijoje parduoda savo organus

Sirijos pabėgėliai Turkijoje parduoda savo organus

23 vasario
12:31 2017
prekyba organais

youtube nuotrauka

Šveicarijos leidinys Tagesanzeiger su nuoroda į Vokietijos TV kompanijos ARD programą Fakt praneša apie atvejus, kai Turkijoje esantys Sirijos pabėgėliai parduoda savo organus – inkstą, kepenų dalį – kad palengvintų savo finansinę padėtį. Pirkėjai – pasiturintys pacientai iš Vakarų šalių ir Saudo Arabijos.

Nelegalūs prekeiviai žmonių organais, kaip buvo sakoma programoje, siūlo juos internete, ir pirmiausia – socialiniuose tinkluose, tokiuose kaip Facebook. Pavyzdžiui, inscenizuoto sandėrio metu, vienas iš tarpininkų pasiūlė pabėgėlio inkstą už beveik 30 tūkstančių eurų. Į šią sumą buvo įskaičiuota inksto transplantacijos operacija vienoje iš Turkijos klinikų. Inksto kaina juodojoje Turkijos rinkoje – nuo 6 iki 11 tūkstančių eurų, praneša korespondentas.

Daugelis pabėgėlių, pasakojama medžiagoje, parduoda savo organus tam, kad „išbandytų savo laimę Vakaruose arba tiesiog sugrįžtų namo“. Vienas iš sirų pasakojo, kad jo dukteriai reikalinga kaulų čiulpų persodinimas. Pažįstami iš Sirijos surinko pinigų, kad jis kartu su šeima atvyktų į Vokietiją ir galėtų apmokėti operaciją.

Bet dabar, pasak jo, jie randasi Turkijoje ir jiems reikalingi pinigai tęsti savo „kelionei“. Dar vienas siras, Ahmedas, pasakojo, jog „jis neturi jokios kitos alternatyvos užsidirbti, išskyrus kaip tik parduoti kai kuriuos organus“.

Pasak vieno iš tarpininkų, daugelis operacijų daromos Turkijos Anatolijos rytuose Malatjoje. Tuo tarpu vienas iš pabėgėlių pasakojo, jog „du jo pažįstami po operacijos atsibudo ne ligoninėje, o gatvėje“. Taip pat nereti atvejai, kai operacijos daromos privačiuose butuose ar namuose“.

Žmogaus teisių organizacijos Pro Asyl darbuotojas Karlas Koppas tvirtina, jog prekyba žmogaus organais tapo „nauja žmonių tragedijos norma regionuose, kur vyksta karas ar krizės“. „Mes buvome įpratę prie to, kad pabėgėliai neturėjo stogo virš galvos ir ar lėšų pragyvenimui, kad jiems tekdavo prašyti išmaldos, moterims tekdavo parduoti save. Dabar gi, norma tapo tai, kad jiems tenka parduoti savo organus, kad atrastų priimtinas perspektyvas ar paprasčiausiai galimybę išvykti“, – reziumuoja Koppas.

susijusi tema:

Deividas Rokfeleris – 101 metų amžiaus širdies persodinimo operacijų rekordininkas

1 Atsiliepimas

  1. Skaitalas    -  2017-02-24, 08:44

    Vis kažkokia nauda iš jų :D

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Sirijos pabėgėliai Turkijoje parduoda savo organus* - nuoroda: https://infa.lt/13096/sirijos-pabegeliai-turkijoje-parduoda-savo-organus/