• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija
  • Join Us
  • Member Login

infa.lt

Čekija: kanapės taps prieinamesnės ligoniams

Čekija: kanapės taps prieinamesnės ligoniams

09 kovo
14:28 2015

(„Reflex“, Čekija)

paveikslėlisČekijos ligoniai turėję galimybę išgyti nuo vėžio, rizikuoja tapti narkomanais. O valdininkai kalba ką kita. Esą greičiausiai, gydymas kanapių pagalba taps labiau prieinamas vasarą. Sveikatos apsaugos ministras, Svatopluk Nemeček, pareiškė, jog maždaug nuo birželio mėnesio pradės veikti nauja pataisa apie kanapes, kuri išplės leidžiamų naudoti kanapės tipų spektrą ir padidins limitą vienam pacientui nuo 30 iki 180 gramų.

Gydytis marichuana legaliai pas mus (Čekijoje) leidžiama nuo 2013 m. balandžio, suaugusiems pacientams, reikalingiems mažinant skausmus sergant vėžiu, išsėtine skleroze ir AIDS. Tačiau praktiškai toks gydymas nevykdomas. Pagal gydytojo receptą šias priemones pirko tik 10% pacientų, o dauguma kaip ir anksčiau naudojosi „juodosios rinkos“ paslaugomis arba savo pačių „derliumi“.

„Padaryti kanapes labiau prieinamomis čekų pacientams mes stengiamės nuo pat atėjimo į sveikatos apsaugos ministeriją. Šiandien procesas artėja prie pabaigos – priimta novelė, ir iš tarptautinių santykių požiūrio taško mums pasisekė susitarti dėl pakankamai glaudaus bendradarbiavimo su Izraeliu, kur šiuo klausimu pasistūmėta labai toli“, -pareiškė ministras Nemeček. Vakar jis atidarė Prahoje keturių dienų konferenciją skirtą gydytojų švietimui, naudojant gydymui kanapes ir papasakoti jiems apie šio terapijos būdo modelius priimtus užsienyje.

Čekų medikai prisilaiko skirtingų nuomonių apie kanapių naudojimą gydymo tikslais: kai kurie šią idėją palaiko, o kiti tvirtina, jog pakanka tradicinių medikamentų, todėl kanapės nereikalingos. Kanapes galima gauti tik pagal elektroninį receptą, tai yra pacientas vaistinėje jos negali nusipirkti be gydytojo recepto.

Anot ministro, čekų gydytojų atsargumas paaiškinamas pirmiausia tuo, jog jie neturi pakankamai informacijos apie šį gydymo būdą bei jokios tokio gydymo patirties. Todėl, savo vizito į Izraelį metu jis susitarė dėl čekų specialistų stažuočių, kurių metu juos apmokys to, kokiomis dozėmis ir kokioms pacientų grupėms išrašinėti gydomąsias kanapes. Vėliau šias žinias jie perduos kolegoms Čekijoje. „Aš darau prielaidą, kad tai taps rimtu impulsu, kuris leis čekų medikams išsiaiškinti dozavimo klausimus, svarbius pacientams“, – pasakė ministras.

Dabar pataisa kanapių plausimu yra svarstymo stadijoje, kuri turėtų baigtis po dviejų savaičių. „Po to, atsižvelgiant į tai, jog pasikeitė taisyklės ES lygiu, pataisą turės apsvarstyti Europos Komisijoje, kas užims dar apie du mėnesius, o nuo birželio pradžios ji jau turėtų pradėti galioti“, – pareiškė Nemeček.

Pirmoji pataisa leidžia panaudoti tik vieną tipą kanapių, kurias į Čekiją importuoja olandų firma. Po kanapių sąrašo išplėtimo ją bus galima importuoti taip pat ir iš Izraelio, jei to užsinorės vietiniai eksportuotojai. „Aš manau, jog konkurencija visada gerai tam, kad galima būtų pasirinkti optimalią kainą“, — reziumavo ministras.

Gatvėje, tai yra nelegaliai, už vieną kanapių gramą mokama nuo 150 iki 250 kronų, o vaistinėje – 320 kronų. Čekijoje jau įvyko vienas konkursas tarp vietinių gydomųjų kanapių gamintojų, kur buvo pasiūlyta kur kas patrauklesnė kaina. „Už tuos pinigus daliai pacientų kanapės jau prieinamos“, – papildė ministras. Pacientų asociacija KOPAK siekia, kad gydomąsias kanapes apmokėtų draudimo kompanijos, bent jau socialiai silpniausioms grupėms. Asociacija nori paduoti paraišką į Komitetą vaistų klausimais, siūlydama kompensuojamos sumos dydį. Tai taps galimu iškart po pataisos įsigaliojimo.

Paremkite infa.lt, - Ačiū !!!:

Infa.lt

žiūrėjo 178

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar, jūsų nuomone, 15min leidinys yra objektyvi žiniasklaidos priemonė?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais