infa.lt

Prancūzija pasipriešino NATO biuro atidarymui Tokijuje

08 birželio
06:20 2023
Emmanuelis Macronas

foto: REUTERS/Gonzalo Fuentes

Prancūzija nepritars pasiūlymui atidaryti NATO biurą Tokijuje, nes nenori bloginti santykių su Kinija ir kitomis Azijos valstybėmis, pareiškė Prancūzijos ambasadorius Japonijoje Filipas Setonas (Philippe Seton) „Nikkei” laikraščiui, rašo „Kommersant” leidinys.

Anksčiau laikraštis „The Financial Times” pranešė, kad Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ragina NATO sutelkti dėmesį į tradicinę aljanso atsakomybės zoną – Šiaurės Atlanto regioną. Paryžiaus pozicija atitiko Pekino, kuris įspėjo aljansą neleisti plėsti savo veiklos Azijoje, raginimus.

„Negalime sutikti, kad Tokijuje būtų atidarytas NATO biuras. Neturime siųsti neteisingo signalo Kinijai ir mūsų partneriams Azijoje”, – sakė Prancūzijos ambasadorius Japonijoje Philippe’as Setonas. Jis pabrėžė, kad konflikte su Rusija ir Kinija, pagrindinėmis Aljanso priešininkėmis, daugelis Azijos valstybių „nenori stoti į vieną ar kitą pusę”.

Be to, Japonijos televizijos kanalas NHK transliavo neįvardyto Prancūzijos diplomatinio šaltinio pareiškimą, kuriame jis pakartojo, kad jo šalis nepritaria NATO, „Šiaurės Atlanto regiono organizacijos”, kurios veiklos ribos „apibrėžtos Chartijoje”, biuro atidarymui Tokijuje.

Laikraštis „Financial Times”, cituodamas aštuonis informuotus pašnekovus, buvo pagrindinis informacijos apie Paryžiaus poziciją šaltinis. Vienas iš jų laikraščiui sakė, kad Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ragina sąjungininkus sutelkti dėmesį į Šiaurės Atlanto regioną, kuris nuo pat NATO įkūrimo yra jo atsakomybės sritis.

Neįvardytas Prancūzijos atstovas „The Financial Times” sakė, kad Paryžius primygtinai reikalauja, jog NATO ir toliau apsiribotų Šiaurės Atlanto geografija.

Kitas šaltinis nurodė, kad NATO biuro Tokijuje atidarymas gali „pakirsti Pekino pasitikėjimą Europa”. Anot šaltinio, susipažinusio su diskusijomis šiuo klausimu, Prancūzija „nenori remti jokios iniciatyvos, kuri sukeltų įtampą tarp NATO ir Kinijos.

Paryžius baiminasi, kad Kinija atsakydama į tai dar labiau suartės su Rusija, tiekdama jai ginklus. Šiuo atžvilgiu „The Financial Times” citavo prezidentą E. Macroną, kuris praėjusią savaitę ragino sąjungininkus suvokti: „Jei spausime NATO plėsti savo veiklos mastą ir geografiją, padarysime didelę klaidą”.

Atsižvelgiant į tai, kad norint atidaryti NATO biurą Tokijuje reikia visų Aljanso narių sutikimo, Paryžius gali užblokuoti šią iniciatyvą, kuri turėjo būti aptarta liepos 11-12 d. Vilniuje vyksiančiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime.

Japonija nėra NATO narė.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 73

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Tik vienas niuansas. Tie "vargšeliai Ukrainos žmonės" (beje, mokantys vienintelę kalbą - rusų) labai norėjo...

Man šiaip yra labai panašu į masonų suorganizuotus masinius jaunimo renginius, tokius kaip Black mater....

Ukrainos žmonės žūsta, o davosomasonai su blackroku priešakyje tuo naudojasi. Pelnytis iš į karą patekusių...

Hm

Na taip, jei tuos trukdžius sukelia kartais ne NATO, tada belieka tik išsigimėliai iš xuilostano......

Hm

... lygiai taip pat galima palinkėti smūgių š.korėjai, Iranui......

Ilgokai smaugliaI kentėjo......

Dėl to viskas ir vyksta...