infa.lt

„Tik keli lunatikai nori dabar įstoti į ES“: Šveicarija atšaukia savo prašymą įstoti į Europos Sąjungą

18 birželio
01:01 2016

dailymail.co.uk

Šveicarija

Šveicarų politikai nubalsavo už senos savo šalies paraiškos įstoti į Europos Sąjungą, atšaukimą, likus savaitei iki Britanijai priimant sprendimą dėl savo pačios narystės Europos Sąjungoje likimo.

Politikas ir šveicariško individualumo propagandistas Thomas Minder pasakė savo interviu Neue Zürcher Zeitung, jog jis norėjo „uždaryti šią temą greitai ir neskausmingai“, kadangi šiuo metu tik „keletas lunatikų“ nori įstoti į ES.

Visumoje, 27 aukštųjų parlamento rūmų nariai balsavo už tai, kad būtų pripažinta negaliojančia 1992 metų paraiška, palaikydami jau anksčiau žemutinių rūmų priimtą tokį pat sprendimą. Tik 13 senatorių balsavo prieš, ir du susilaikė.

Iniciatyva, pasiūlyta Šveicarijos konservatyvios liaudies partijos deputato Lukas’o Reimann’o, buvo palaikyta įstatymų leidėjų didžiąja balsų dauguma žemuosiuose rūmuose dar kovo mėnesį, kai už ją nubalsavo 126 Nacionalinės tarybos deputatai, o 46 buvo prieš.

Šveicarija dabar perduos oficialų pranešimą į ES apie paraiškos atšaukimą, pasakė šalies užsienio reikalų ministras Didier Burkhalter, teigia laikraštis.

Kitas politikas Hannes Germann sulygino šį įvykį pagal savo simbolinę reikšmę su Islandijos sprendimu atsisakyti narystės Europos Sąjungoje 2015 metais.

„Islandija turėjo drąsos atšaukti stojimo paraišką, ir tai nepasibaigė vulkano išsiveržimu“, – pasakė jis.

Šį Šveicarijos stojimo į ES paraiška neturėjo didelės įtakos šalies vidaus politikai daugiau nei 20 metų bėgyje, po derybų dėl įstojimo sustabdymo 1992 metais po referendumo dėl stojimo į Europos ekonominę zoną, kurios šveicarai atsisakė.

Kai kurie netgi tvirtino, jog balsuoti nebuvo jokios būtinybės, kadangi ES jau seniai nežiūri į Šveicariją kaip į oficialią kandidatę stojimui.

Filippo Lombardi iš Krikščionių-demokratų liaudies partijos pasakė, jog tai buvo „nelabai protinga dar kartą svarstyti šį klausimą“.

Nesanti Europos Sąjungos nare Šveicarija turi laisvą prekybą su Europos Sąjunga ir laisvą savo žmonių judėjimą Šengeno zonos ribose.

Britai savo nuomonę dėl šalies narystės ES išsakys seniai laukiamame referendume sekantį ketvirtadienį.

Gerbiami skaitytojai, jeigu jums patiko tai, kas pateikiama infa.lt – jūs galite paremti tinklapį SMS žinute.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 203

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
O

Kas galėjo paneigti, kad bus kitaip?...

Protestuotojai savi kailiu patyrė tariąmą fasadinę masondemokratiją. Jiems tik dabar paaiškėjo tokia realybė, kad protestuoti...

Nesvarbu, kas balsuoja ir kaip iruz ka, svarbu, kas balsus skaiciuoja......

A5

Jau senai visiemas aisku, kad ne su situo narkomanu klaunu....

Tai su kuo dabar Putinas derėsis....

Cha

tai šitą scenarijų jau seniai rusai žino, bus liepta liandzbergui blokuoti jūra ir Kaliningradą neva...

Na,

perejo i vergovine santvarka. Tik,ar tai laimejimas!?...