infa.lt

Prezidentas ir VGT aptarė naujus karo prieš Astravo AE planus

16 kovo
17:38 2021
Astravo AE ir Gitanas Nausėda

infa.lt montažas

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį vadovavo Valstybės gynimo tarybos (VGT) posėdžiui, kuriame aptarti elektros iš nesaugių elektrinių patekimo į Baltijos šalių rinką užkardymo, krizių ir ekstremalių situacijų valdymo sistemos reformos bei valstybės gynybos klausimai.

VGT nariai nusprendė, kad būtina kuo skubiau sutarti su Latvija ir Estija dėl bendros trišalės elektros energijai skirtų pralaidumų su trečiosiomis šalimis skaičiavimo ir paskirstymo metodikos taikymo. Toks žingsnis leistų užtikrinti, kad Baltijos šalyse nebūtų prekiaujama Baltarusijoje pagaminta elektros energija ir tokiu būdu nebūtų finansuojama Astravo AE veikla.

Pasak VGT, taip pat būtina siekti koordinuoto Baltijos šalių sprendimo dėl įėjimo į elektros rinką įmokos nustatymo importuojantiems elektros energiją iš trečiųjų šalių asmenims bei efektyviai veikiančios regioninės trečiųjų šalių elektros energijos kilmės garantijų sistemos įtvirtinimo.

Siekdama spartinti elektros tinklų sinchronizacijos su kontinentiniais Europos tinklais projektą ir užtikrinti pasirengimą desinchronizuotis nuo IPS/UPS sistemos 2025 m., VGT nutarė ankstinti izoliuoto Baltijos šalių elektros energetikos sistemų darbo bandymą ir jį atlikti jau 2023 m., taip pat imtis veiksmų įgyvendinant savarankiškos elektros gamybos Lietuvoje projektus.

Be to, VGT įvertino krizių ir ekstremalių situacijų valdymo sistemos reformos planus ir vykdomus darbus. Nutarta šiuos darbus tęsti ir vėlesniuose susitikimuose apžvelgti reformos įgyvendinimo statusą. Vyriausybė yra sudariusi tarpinstitucinę darbo grupę, kuriai pavesta parengti sistemos koncepciją ir įvertinti reformai reikalingus teisės aktus bei kitas priemones. Planuojama, kad naujas krizių ir ekstremalių situacijų valdymo sistemos modelis ir įgyvendinimo planas bus parengti 2021 m. III ketvirtį.

Posėdyje VGT taip pat patvirtino Valstybės ginkluotos gynybos koncepciją ir pritarė jos nuostatų integravimui į valstybės gynybos planą. Be to, buvo apsvarstytos ir įvertintos žvalgybos tarnybų 2020 metų veiklos ataskaitos, patvirtinti 2021 m. žvalgybos informaciniai poreikiai ir prioritetai.

VGT nariai yra Prezidentas Gitanas Nausėda, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas ir Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Valdemaras Rupšys.

Posėdyje taip pat dalyvavo energetikos ministras Dainius Kreivys, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis ir Antrojo operatyvinių tyrimų departamento (AOTD) direktorius plk. Elegijus Paulavičius.

Prezidento komunikacijos grupė

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 127

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

susidomėjimas nulinei tiesai......

Jei gerai suprantu, tai už GPS Rusija nėra atsakinga, kiekžinau, tai JAV žaisliukas. Taigi GPS...

Būtent taip, todėl aš tartis neskubėčiau, nes šiandiena šiukšlė, rytoj gali būti pati brangiausia preke...

Ed

Tarp kito galėtų tartis su...Rusija, tai vienintelė šalis, kuri sukūrė technologijas ir panaudotą branduolinį kurą...

mes

gyvename suklastotame, užvaldytame propagandos pasaulyje... tiesa yra tai suprasti... tik tikros žinios veda į tiesą......

A5

Tegu nebijo amerikonai kaip ana syki vel prigazdins teisejus ir niekas jokio orderio neisduos. Demokratija...

Kita faktai. O aš manau kad tai hardono kolaiderio darbas. Ir ką dabar?...