infa.lt

Kinija skaičiuoja ekonominius nuostolius dėl koronaviruso, rinkos krenta, aukų skaičius auga

03 vasario
21:23 2020
Koronavirusas

REUTERS

Dėl koronaviruso 2019-nCoV protrūkio, pirmadienį, pirmąją prekybos dieną po ilgų Naujųjų metų atostogų, Kinijos akcijos prarado daugiau nei 400 milijardų JAV dolerių vertės, o epidemijos aukų skaičius išaugo iki 361.

Rinkos smuko per pirmąjį sesijos atidarymą sausio 23 d. – iki to meto Uhano mieste, protrūkio epicentre, nuo viruso mirė 17 žmonių.

Nuo to laiko Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė visuotinę ekstremalią situaciją, o daugiau nei dvidešimtyje kitų šalių ir regionų, įskaitant JAV, Japoniją, Tailandą, Honkongą ir Jungtinę Karalystę, pranešta apie dar bent 171 atvejį. Pirmasis pranešimas apie mirtį ne Kinijoje sekmadienį atkeliavo iš Filipinų.

Mirčių skaičius Kinijoje nuo sekmadienio išaugo iki 361, tai yra 57 daugiau nei praėjusią dieną, pranešė Nacionalinė sveikatos komisija. Naujai patvirtintų infekcijos atvejų Kinijoje skaičius padidėjo 2 829, o bendras skaičius siekė 17 205.

Šanchajaus „Composite“ fondų biržos indeksas pirmadienį nukrito 7,7% iki 2,746,6 punkto, anksčiau pasiekęs žemiausią metinę ribą. „Reuters“ duomenimis, dėl to Kinijos akcijos prarado 420 milijardų JAV dolerių.

„Blue chip“ indeksas CSI300 nukrito 7,9% iki 3,688,36 punkto.

Juanis žemyninėje rinkoje pradėjo prekiauti nuo žemiausio lygmens nuo metų pradžios. Geležies, naftos ir vario kritimas Šanchajuje pasiekė vienos dienos ribą ir pasivijo krintančias pasaulines kainas, tuomet, kai viruso plitimas darė spaudimą pasauliniam augimui.

Siekdamas užkirsti kelią panikai, Kinijos centrinis bankas ėmėsi eilės priemonių remti ekonomiką, kuriai dėl epidemijos kilo kelionių apribojimų ir įmonių veiklos sustabdymo problemos, įskaitant 1,2 trilijono juanių (173,81 mlrd. JAV dolerių) likvidumo injekciją į finansų rinkas.

Pekinas taip pat pareiškė, kad tai padės įmonėms, gaminančioms pirmojo būtinumo prekes, kuo greičiau atnaujinti darbą, pranešė valstybinis televizijos kanalas CCTV.

Tuo metu, kai akcijų rinkos vėl atsidarė, dauguma provincijų pratęsė Naujųjų metų šventes pagal mėnulio kalendorių, siekdamos išvengti apsikrėtimo virusu, o Hubei gyventojai negrįš į darbą iki vasario 13 dienos.

„Sinopec Corp“, didžiausia Kinijos naftos perdirbimo įmonė Azijoje, teigė, kad šį mėnesį sumažins naftos perdirbimo apimtis maždaug 600 000 barelių per dieną, o tai sudaro apie 12% vidutinės dienos produkcijos pagal pernai metų rodiklius, nes koronavirusas daro įtaką kuro paklausai, sakė keturi su situacija susipažinę žmonės.

Kinija taip pat susiduria su didėjančia tarptautine izoliacija, įskaitant transporto iš kitų šalių susisiekimo apribojimus.

Dėl koronaviruso Rusija visiškai uždarė keleivinių geležinkelių jungtis su Kinija, pranešė Rusijos geležinkelių monopolija.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 360

Žymos:

1 Atsiliepimas

  1. ne kinas    -  2020-02-03, 22:42

    eina gandai, kad kinai tyčia aferą su tuo virusu prasuko, kad savo akcijas kritusiom kainom susipirkt iš užsienio investuotojų. Dabar popigiaja susirinko viską kai labai smuko. O kad smuko stipriai – tai visur jau skelbiama

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Hm

Na taip, jei tuos trukdžius sukelia kartais ne NATO, tada belieka tik išsigimėliai iš xuilostano......

Hm

... lygiai taip pat galima palinkėti smūgių š.korėjai, Iranui......

Ilgokai smaugliaI kentėjo......

Dėl to viskas ir vyksta...

O

Kas galėjo paneigti, kad bus kitaip?...

Protestuotojai savi kailiu patyrė tariąmą fasadinę masondemokratiją. Jiems tik dabar paaiškėjo tokia realybė, kad protestuoti...

Nesvarbu, kas balsuoja ir kaip iruz ka, svarbu, kas balsus skaiciuoja......