infa.lt

Po Šarlotsvilio interneto kompanijos ėmė cenzūruoti rasistinių grupių turinį jį uždrausdamos

18 rugpjūčio
01:15 2017
Šarlotsvilis

Raudonoji policija apsaugo „Ku Klux Klan” narius nuo priešiškų protestuotojų, kai jie atvyksta maršo metu prieštaraujant miesto pasiūlymams pašalinti ar pakeisti konfederacijos paminklus Šarlotsvilyje, Virdžinijoje. REUTERS

Muzikos srauto servisas Spotify pašalino iš savo katalogų atlikėjus, palaikančius baltosios rasės viršenybės ideologiją. Tai atsitiko po įvykių amerikiečių mieste Šarlotsvilyje, rašo BBC.

Sąrašas 37 tokių grupių, patalpinusių savo dainas srautiniame servise, atsirado portale Digital Music News. Mažiau nei po dviejų parų Spotify paskelbė, jog kai kurios iš jų buvo pašalintos iš prieinamo Jungtinėse Valstijose muzikos katalogo.

Kompanija rengiasi apsvarstyti galimybę pašalinti ir kitas panašias grupes.

Kaip dabar turėtų pasielgti baltoji Amerika?

Spotify auditoriją visame pasaulyje sudaro apie 140 milijonų naudotojų.

Spotify – ne vienintelis servisas apribojęs savo paslaugas baltosios rasės pranašumo idėjos šalininkams. Tinklo aikštelė privataus būsto nuomai Airbnb visam laikui uždraudė naudotis savo resursu minėtos idėjos apologetams.

Analogišku būdu pasielgs tinklo mokėjimų paslauga PayPal, uždraudusi lėšų pavedimus grupėms, propaguojančioms prievartą ir neapykantą.

Taip pat, nuošalyje neliko ir Twitter, Linkedin bei duomenų apsaugos kompanija internete Cloudflare. Visos jos arba apribojo paslaugų teikimą žmonėms ir grupėms išpažįstantiems minėtą ideologiją, arba pašalino medžiagą, raginančią prievartai ir neapykantai.

Neužilgo po įvykių Virdžinijoje kompanija GoDaddy atsisakė teikti talpinimo paslaugas (hostingo) amerikiečių neonacistų svetainei Daily Stormer, po ko ta persikraustė į domeno .ru zoną, užsiregistravusi per kompaniją Ru-Center.

Tačiau rusų Roskomnadzor (priežiūros tarnyba) davė nurodymą nutraukti domeno delegavimą ryšium su tuo, jog resursas propaguoja neonacistinę ideologiją. Šio straipsnio parašymo momentu tinklapis buvo neprieinamas internete. Taip pat pasirodė užblokuotas Daily Stormer kanalas YouTube.

Tuo metu viešo finansavimo tinklapis (сrowd funding) GoFundMe uždarė lėšų rinkimo kampanijos puslapį 20-mečiui Džeimsui Aleksui Fildsui, kuris automobiliu įvažiavo į minią žmonių Šarlotsvilyje, protestavusią prieš ultra-dešiniųjų akciją.

Interneto kompanijų sprendimai apriboti savo paslaugų teikimą ultra-dešiniesiems ir neonacistams atspindi besikeičiantį vedančiųjų JAV interneto kompanijų mentalitetą toje srityje, kur kalbama apie ksenofobinių pasisakymų plėtros kontrolę.

Anksčiau IT-kompanijoms tekdavo šalinti „Islamo valstybės“ platinamą turinį apie prievartą, tačiau daugeliu atveju spaudžiant valdžiai, bet tuo pačiu daugelis interneto kompanijų neprisiimdavo sau cenzoriaus vaidmens – išskyrus atvejus, kai naudotojai pažeisdavo įstatymą.

Mieli skaitytojai, jei manote, kad medžiaga, teikiama „infa.lt” buvo jums nors truputį naudinga, jūs galite prisidėti paremdami svetainę SMS ar kitu Jums patogiu būdu

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 145

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
A5

Tegu nebijo amerikonai kaip ana syki vel prigazdins teisejus ir niekas jokio orderio neisduos. Demokratija...

Kita faktai. O aš manau kad tai hardono kolaiderio darbas. Ir ką dabar?...

Daugiau laiko tai ne mažiau, viskas gerai :D...

Žiedai sumainomi nemąstant, iš mados, tad taip ir nutinka......

Kol viešpatauja ego, tiesos nereikia. Tiesa sietina su bendru reikalu, bendru vardikliu. "Dievas yra tiesa,...

Hm

Kaip Tadas Blinda sakė - geriau tris dienas karaliauti, nei visą gyvenimą ubagauti......

Tarytum savo mintis skaityčiau... Ačiū...