infa.lt

Ar verta su savimi imti savo išmanųjį telefoną keliaujant į JAV?

27 vasario
01:01 2017
paveikslėlis

gadgetsnow.com

Rory Cellan-Jones
BBC technologijų korespondentas

Sekantį kartą keliaudami į užsienį palikite savo išmanųjį telefoną namuose“.

Šis pakankamai netikėtas patarimas dabar greitai plinta socialiniuose tinkluose.

Jo autorius, programuotojas Quincy Larson, anksčiau pakankamai daug rašęs apie asmeninių duomenų apsaugos svarbą. Dabar jis baiminasi, jog šiems duomenims kyla grėsmė kaskart, kai jūs kertate valstybių sienas, rašoma BBC tinklapyje.

Priežastimi tokiems nuogąstavimams tapo istorija su gimusiu Amerikoje NASA inžinieriumi Sidd’u Bikkannavar’u, kuris pereitą mėnesį grįžo namo iš kelionės į Čilę. Atvykęs į Hiustoną jis buvo sulaikytas pasieniečių ir, pasak jo, iš jo pakankamai griežtai buvo pareikalauta telefono slaptažodžio, nors šis įrenginys jam buvo išduotas darbe, NASA.

Pasekoje Bikkannavar’as atidavė telefoną ir pranešė jo slaptažodį. Praėjus pusvalandžiui telefonas buvo grąžintas, o inžinierius paleistas.

Larsonas įžiūrėjo tame pakankamai pavojingą precendentą: „Mes matome, jog bet kuris žmogus gali būti sulaikytas muitinėje ir priverstas pilnai atskleisti savo skaitmeninį gyvenimą“.

Mes taip pat žinome, jog naujasis JAV vidinio saugumo ministras John’as Kelis (John Kelly) kalbėjo apie būtinybę visiems, kas paduoda prašymą amerikietiškai vizai gauti, atskleisti savo socialinių tinklų slaptažodžius, nors išlieka neaišku, ar ši taisyklė turi būti taikoma kertant sieną.

Ir, visai neseniai vienas naujas kongresmenas išdidžiai pareiškė „Twitter” tinkle, jog pasiūlė savo pirmąjį įstatymo projektą, numatantį privalomą paduodančio prašymą amerikietiškai vizai gauti asmens asmenybės patikrinimą socialiniuose tinkluose.

Larsonas prognozuoja, jog neužilgo tokia praktika, kai iš keliautojo pasienyje bus reikalaujama pateikti jo telefono turinį, taps visuotinai priimta ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje.

Todėl jis ir pataria prieš kelionę palikti savo telefoną ir nešiojamą kompiuterį namuose, o būtiną įrenginį išsinuomoti atvykimo vietoje.

Žinoma, tai atrodo truputi pernelyg… Aš negaliu įsivaizduoti savo kelionės be išmanaus telefono, ir esu įsitikinęs, jog daugelis su manimi sutiks. Todėl aš nutariau kreiptis patarimo į Britanijos URM ir į amerikiečių pasiuntinybę Londone.

Ar iš tiesų yra pavojus, jog pasienyje valdininkai gali priversti mane atskleisti telefono turinį ar pranešti jiems mano socialinių tinklų slaptažodžius?

Užsienio reikalų ministerijoje man buvo pranešta, jog jų rekomendacijos šioje srityje neplatinamos, todėl, kad jų iki šiol niekas dėl to neklausė. Tačiau, tam atvejui, jeigu aš užstrigčiau Kenedžio vardo aerouosto pasienio kontrolėje, ir ten pas mane būtų pareikalauta socialinių tinklų slaptažodžio, man patarė skambinti į Britanijos ambasadą ir prašyti suteikti advokato paslaugas.

Kalbant apie amerikiečių pasiuntinybę, tai, kai aš ten paskambinau ketvirtadienį prieš pietus, man labai mandagiai buvo atsakyta, jog jie turi susisiekti su Vašingtonu, po ko jie praneš, kas gali laukti mano išmaniojo telefono, „Facebook’o“ ir „Twitter’io“.

Penktadienį ryte atsakymo dar nebuvo. Gali būti jog ten, Vašingtone visi labai užsiėmę. Taip, kad, greičiausiai, man teks pasinaudoti „vienkartiniu“ telefonu, kai sekantį kartą skrisiu per Atlantą.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 204

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Būtent taip, todėl aš tartis neskubėčiau, nes šiandiena šiukšlė, rytoj gali būti pati brangiausia preke...

Ed

Tarp kito galėtų tartis su...Rusija, tai vienintelė šalis, kuri sukūrė technologijas ir panaudotą branduolinį kurą...

mes

gyvename suklastotame, užvaldytame propagandos pasaulyje... tiesa yra tai suprasti... tik tikros žinios veda į tiesą......

A5

Tegu nebijo amerikonai kaip ana syki vel prigazdins teisejus ir niekas jokio orderio neisduos. Demokratija...

Kita faktai. O aš manau kad tai hardono kolaiderio darbas. Ir ką dabar?...

Daugiau laiko tai ne mažiau, viskas gerai :D...

Žiedai sumainomi nemąstant, iš mados, tad taip ir nutinka......