infa.lt

Tvirtovė pavadinimu „Europa“ įgauna aiškius kontūrus – stabdoma migracija

30 sausio
08:41 2017

pabėgėliai

Vokietijos vidaus reikalų ministras Thomas de Maiziere pasisako už tai, kad į ES būtų įleidžiami tik tie migrantai, kuriems iš tiesų gresia pavojus ir reikalinga apsauga. Europos Komisija nori padėti tašką migracijos chaosui, o Austrija reikalauja realizuoti išorinio pasienio principą, rašo Die Welt.

„Lėtai bet užtikrintai išorinių Europos sienų gynybos planai įgauna aiškius kontūrus. Šią savaitę valstybių ir vyriausybių vadovai susirinks maltiečių Vallettoje, pasirengę aptarti blokavimą pagrindinio maršruto, kuriuo pabėgėliai iš Libijos patenka į Italijos teritoriją“, – praneša publikacijos autorius Marcel’is Leubecher’is. Laukiama, kad bus skirta daugiau kaip 100 mln eurų, pasienio, tarp šios paskendusios pilietiniame kare šalies ir Centrinės Afrikos, uždarymui. Tuo pačiu JTO padidins paramą migrantams pačioje Libijoje.

Kaip pastebi straipsnio autorius, ketvirtadienį „ES šalių užsienio reikalų ministrai jau aptarė būsimą migracinę politiką – Vokietijos VRM vadovas pasinaudojo šia galimybe atkreipti dėmesį į projektą, siūlantį sukurti stovyklas pabėgėliams Afrikoje“.

Pasak Thomo de Maiziere, Europos migracinės teisės reformos tikslu turi tapti pabėgėlių siuntimas į saugias vietas, o ne naujų migrantų antplūdis į Europą. Ir tik tie, kuriems iš tiesų reikalinga apsauga, galės gauti teisę persikelti iš šių stovyklų į ES teritoriją.

„Panašu, jog kitose ES šalyse, panašus europietiškosios migracijos teisės paradigmos pasikeitimas – vietoje nelegalaus patekimo legalus pabėgėlių priėmimas – taip pat pamažu ima viršų. Austrijoje tam ragina ne tik Austrijos laisvės partija, bet ir socialdemokratai. Be to, Viena reikalauja įrengti išorinį pasienį teisėtai atvykstantiems į ES teritoriją pabėgėliams“, – rašo autorius.

Pasak būsimų Prancūzijos prezidentinių rinkimų favorito Fransua Fijono, reikia ne tik atidžiau saugoti išorinį ES pasienį, bet ir įgyvendinti vidinę kontrolę pačioje Europos Sąjungoje. „Tai, – atkreipia dėmesį Leubecher’is, – gali iškelti klausimą dėl pačių Šengeno zonos susitarimo pagrindų“. Fijonas, prideda autorius, pasisako ir prieš Dublino susitarimus, pasak kurių, migrantai privalo paduoti prašymus pabėgėlio statusui gauti tose šalyse, kuriose jie kirto Europos pasienį.

Pereitais metais per Viduržemio jūrą į Italiją pateko daugiau nei 180 tūkst migrantų. Skirtingai nuo ankstesnių metų, daugelis jų Italijoje ir pasiliko, ko pasekoje 2016 metais Italija užėmė antrą vietą po Vokietijos pagal registruotų prašymų dėl pabėgėlio statuso gavimo, skaičių.

Straipsnio autoriaus nuomone, Šengeno zonos susitarimų ribose neturi egzistuoti pasienio kontrolė. „Tačiau paskui Austriją ir skandinavus, migracijos krizės fone, pasienio kontrolę įvedė Vokietija. ES šalys gali pratęsti pasienio kontrolę iki trijų mėnesių rekomenduojant Europos Komisijai. Praėjusį trečiadienį Europos Komisija rekomendavo eilinį pratęsima iki gegužės vidurio, nurodžiusi: jeigu Vokietija Prancūzijos pavyzdžiu argumentuos kontrolės būtinybę terorizmo grėsme, leidimą pratęsimui gauti bus lengviau“.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 321

Žymos:

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Ilgokai smaugliaI kentėjo......

Dėl to viskas ir vyksta...

O

Kas galėjo paneigti, kad bus kitaip?...

Protestuotojai savi kailiu patyrė tariąmą fasadinę masondemokratiją. Jiems tik dabar paaiškėjo tokia realybė, kad protestuoti...

Nesvarbu, kas balsuoja ir kaip iruz ka, svarbu, kas balsus skaiciuoja......

A5

Jau senai visiemas aisku, kad ne su situo narkomanu klaunu....

Tai su kuo dabar Putinas derėsis....