infa.lt

I. Šimonytė: Sermėginė tiesa byloja, kad Landsbergis sugriovė kolūkius, bet sugriauti tai, ko nėra, negalėtų net jis

I. Šimonytė: Sermėginė tiesa byloja, kad Landsbergis sugriovė kolūkius, bet sugriauti tai, ko nėra, negalėtų net jis

30 spalio
15:56 2016

Buvusi Lietuvos finansų ministrė, o dabar naujai išrinkta parlamentarė TS-LKD partijos sąraše, Ingrida Šimonytė, socialiniame tinkle Facebook išsakė savo požiūrį apie nevykstančių derybų tarp Lietuvos konservatorių ir LVŽS partijų dėl valdančiosios koalicijos formavimo, priežastis. Viešojoje erdvėje vis plačiau sklinda kalbos, jog dėl to kalta TS-LKD partijos pirmininko ir visos partijos „viršūnėlės“ arogancija bei nenoras-nesugebėjimas pamatyti realios, partijos pralaimėjimo rinkimuose priežasties.

Ingrida Šimonytė

Facebook nuotrauka

– Dabar apie tai, kaip „arogantai nesiderėjo su profesionalais“. Nesu partijos narė, tad ne man partijai aiškinti, ką jai veikti ir kur jai eiti, bet nuomonės turėti tai man netrukdo.

Sermėginė tiesa byloja, kad Landsbergis sugriovė kolūkius, bet sugriauti tai, ko nėra, negalėtų net Landsbergis.

Normalios derybos/konsultacijos/younameit turėtų prasidėti nuo derybų/konsultacijų objekto. Faktas, kaip blynas, kad iniciatyvos teisė po tokio pasitikėjimo mandato, kokį gavo LVŽS, yra tik jų rankose. Na tai jie ir turi pasakyti, kokios yra pradinės derybų sąlygos, o ne siūlyti pokalbininkui baltą lapą, ant kurio šis gali nusipiešti ką tik nori, prisimenant Viengungių melodijas – nors ir Jelciną.

Tada jau pokalbininko eilė sakyti: tas ir tas tinkama, tą ir tą galim spręsti kitaip ir gal mūsų siūlomas variantas geresnis štai dėl kokių priežasčių, o štai anam negalime pritarti, nes tai principinė nuostata. Tuomet matai, yra apie ką kalbėti toliau, nes pažadama apsvarstyti tavo pozicijas, ar ne. Ar tokios derybos vyksta dėl programinių nuostatų ar dėl postų – čia jau kaip kam įprasta, bet esmė vis tiek ta pati.

Šiuo atveju derybos/konsultacijos/younameit prasideda nuo siūlymo iš serijos „visų šalių proletarai – vienykitės“, vienok, nelabai aišku, po kokia vėliava. Čia ne derybos, o tenderis kažkoks, kur visi dalyviai turi siūlyti savo kainą už nelabai aiškų turinį, nebent preziumuotume, kad tas turinys – tai LVŽS programa, bet net ir to niekas aiškiai nepasako. Apie atstovavimą ir galėjimą prisiimti įsipareigojimus laimėjusios partijos vardu, kas irgi parodo požiūrį į pokalbininkus, neverta daug kalbėti, nes jau prikalbėta.

Priekaištai dabar vaikšto iš dviejų serijų: kodėl su jais glėbesčiuotasi iki rinkimų ir kodėl neinama dirbti kartu „vardan Lietuvos“, nes „mes už jus balsavom“. Dėl pirmo klausimo priekaištai kažkiek pagrįsti, tačiau ir vaizdelis iki rinkimų, kurį siūlė LVŽS buvo kitoks ir tą sunku paneigti. Yra ne vienas ir ne du klausimai, kuriais net nesunkiai debatuose rasdavom bendrą požiūrį, bet, atrodo, kad tai nebūtinai buvo partijos požiūris, nes kas gali kalbėti partijos vardu – taip ir liko neaišku. Į smėlio dėžę atėjo didelis berniukas ir sugriovė visas draugingai pasistumdant statytas „babkes“ (turiu mintyje iš smėlio su kibirėliu statomus statinius, kuriuos taip mano vaikystės Naujininkuose vadino, ne tai, kas randama gėrimų dėžėse) šaukdamas „niekas nesiskaito“.

Dėl „vardan Lietuvos“ tai reikia žinoti, ką galima kartu dirbti. Ir čia grįžtam į posto pradžią. Tad už visus balsus tikrai ačiū, bet turbūt balsuotojai balsuodami už partiją nesitiki, kad ji bet kokia kaina rausis į valdžią, net jeigu būtų „kviečiama“ eiti chalujaus pareigas ir geriausiu atveju sugebės tik užganėdinti vieno ar kito konkretaus asmens didelį ego pavairuot kokių nors reikalų ar klausimų ministeriją.

Atrodo, socdemams tokių „parkių“ kilo mažiau ir dabar po gladiatoriško mūšio už darbo kodeksą bus galima pasiūlyti žmonėms „daugiau socialinio jautrumo“. Gal dirbant su nuline sutartimi bus numatyta kokia nors asmeninė Vyriausybės padėka ar nuotrauka garbės lentoje. Verksiu iš juoko, kai mane debatuose durninę, jog neįmanoma, pirmu balsavimu pritars Sodros biudžeto išvalymui nuo krizės liekamųjų reiškinių. Tiesa, nesu tikra, ar varginsis sukti sau galvą, kuo pridengt analogišką skylę valstybės biudžete. Čia jau galės naujasis finansų ministras plūktis

tekstas neredaguotas

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 529

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...