• Naujienos
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Goltis. „Išgydantis impulsas“ – įžanga ir pristatymas, pratimai kojoms

Goltis. „Išgydantis impulsas“ – įžanga ir pristatymas, pratimai kojoms

29 spalio
17:02 2016
Pritūpimai nuo "Išgydančio impulso"

YouTube video kadro nuotrauka

Vladimiras Ivanovičius Vuksta arba trumpai – Goltis, sukūrė unikalią gydančią-atstatančią-stiprinančią treniruočių sistemą, savo rezultatais lenkiančią visas kitas treniruočių sistemas ne procentais, o kartais (daugiau kaip 5 kartus).

Taip teigia jis pats, jo pasekėjai ir jo sukurta treniruočių metodika treniravęsi profesionalūs sportininkai.

Pasak visų ja užsiimančių – tai unikali ir nepakartojama savo poveikiu treniruočių sistema, kartu su ją lydinčia „Atviros širdies“ doktrina.

Vaizdo įraše Goltis pristato fizinių treniruočių kojoms pamoką-įžangą su reikalingais paaiškinimais, tad siūlome suprantantiems rusų kalbą įdėmiai klausytis.

Tiems, kas nesupranta rusų k. įdedame pažodinį vertimą.

Svarbesnėse vertimo vietose įterpėme laiko nuorodą (00:00 min) į video pasisakymą:

 

Laba diena. Mano vardas Vladimiras Vuksta, pseudonimas – Goltis. Esu metodikos „Išgydantis impulsas“ autorius. Aš jus sveikinu Golčio bendrijos „Išgydančiojo impulso“ akademijoje ir dabar noriu pasiūlyti kiekvienam jūsų dovaną nuo mūsų komandos – pritūpimų techniką perkeliant kūno svorį nuo vienos ant kitos kojos. Kas tai tokio – jūs tuojau pamatysite.

Noriu jums pristatyti mūsų trenerį. Tai Igoris. Jis perėjo keturias „Išgydančiojo impulso“ pakopas, ir … (vardinami jo pasiekimai), ir dabar mes pademonstruosime jums teisingą pritūpimų techniką pagal „Išgydančiojo impulso“ metodiką.

Pirmai pradžiai – kas yra „Išgydantis impulsas“? – Tai mūsų sukurta metodika, kuri pirmiausia pagrįsta medicinos žiniomis. Tai anatomija, fiziologija, biochemija, biomechanika, sportinė medicina.

Aš baigiau Kijevo fizinės kultūros institutą, rašiau disertaciją super-kompensacijos klausimu. Į metodiką buvo įtraukti ir daugelio metų asmeniniai eksperimentai su savo kūnu, eksperimentai su mano draugais. Na, o vėliau, iki dešimties tūkstančių žmonių. Bet jau ne eksperimentai, o jau atrinkti akcentai, kurie suteikia galimybę, reguliariai užsiimant „Impulsu“, per vidutiniškai keturias dienas į savaitę, „atidirbti“ visas mūsų fizinio kūno raumenų grupes.

Po maždaug 8 mėnesių reguliarių užsiėmimų, pas kiekvieną žmogų, kiekvienos raumenų grupės NPK (naudingo poveikio koeficientas – ne masė!) padidėja 500 ir daugiau procentų.

Pradiniame treniruočių etape, visi žmonės ateinantys į „Išgydantį impulsą“ treniruojasi 4 kartus į savaitę po 15 minučių. Treniruotės trumpos, tačiau dėka didelės statinės-dinaminės įtampos ir galingos kraujotakos intensyvinimo įtakos, mes pasiekiame kolosalų efektą, kuriuo neįmanoma pasiekti net su individualiai parinktais treniruokliais.

Jūs laisvi pasirinkti laiką, vietą, ir tam nereikalinga visiškai jokia įranga. Savo kojas (kūną) jūs galite apkrauti darbu stovėdami ant vandenyno kranto, kalno viršūnėje, miške, dykumoje ar paprasčiausiai pas save namuose, pasiekdami 100% rezultatą.

Šia metodika užsiima visi, pradedant vaikais ir baigiant pagyvenusiais žmonėmis. Ją taip pat naudoja graikų-romėnų imtynių čempionai, kovų be taisyklių čempionai, kosmonautai, žmonių intelektualaus ir fizinio gyvenimo būdo atstovai ir t.t. ir pan.

Pritūpimai. Įdėmiai sekite pratimo atlikimo niuansus, tai svarbu. Tie, kas negali iškarto atlikti visų numatytos apkrovos pratimų – nenusiminkite, nes jau sekančios treniruotės metu, jeigu tęsite toliau šių pratimų kompleksą, patekę į taip vadinamą atsistatymo super-kompansaciją, jūs tapsite 20-30 procentų stipresni, ištvermingesni ir, tarpląstelinė erdvė, kur kaupiasi toksinai ir atliekos, taps švaresnė, o jūs, praėjus 4-5 dienom (poilsio) po šios apkrovos pajusite lengvumą ir proveržį. Svarbiausia – nepraleisti treniruočių.

Bet, prieš pateikiant jums šių pritūpimų pratimų techniką aš noriu akcentuoti jūsų dėmesiui svarbius momentus. Šis produktas („Išgydantis impulsas“) – tai mūsų akademijos dovana jums. Dėka šių pritūpimų jūs per labai trumpą laiką (nepraleidę treniruočių) įstengsite padidinti kojų raumenų grupių (kvadricepso, kojų bicepso, klubų raumenų) NPK, atitinkamai padidinti ištvermę, jėgą, sprogstamuosius (momentinius), raumenų greičio rodiklius, kurie priimtini bet kurioms sporto rūšims, kur aktyviai dalyvauja kojos, aktyviam poilsiui ir taip toliau.

Jūs pajusite savyje šios sistemos, kuriai iš esmės nėra analogų, unikalumą ir kur kas didesnį efektą už tą, jei jūs užsiiminėtumėte salėje su individualiai jums parinkta treniruoklių įranga. Ji (sistema) pakeičia nuobodžių pritūpimų serijas su štangomis, hanteliais. Jūs nepriklausote nuo jokių aplinkybių ir laiko, ir praėjus vos dviem-trim dienom (poilsio metu) po treniruotės jūs pajusite giluminius pokyčius raumenyse visoje judesių amplitudėje. Jūs pažadinsite naujus jūsų kojų rezervus ir vėliau pajusite tą anksčiau nežinotą lengvumą, kurį suteikia „Išgydantysis impulsas“. (6:35 min)

Norėčiau prieš pradedant pratimų demonstraciją nuraminti tuos, kurie dėl kažkokių kojų kelių, dubens traumų, skausmų, dėl bet kokių su tuo susijusių priežasčių negali pilna amplitude atlikti šių pratimų – tai pradžioje jūs galite stebėti ir pagal lengvesnę grupę, taikomą pritūpimams pagal „Išgydantį impulsą“, išgydyti savo problemas, o po to pereiti prie sunkesnių treniruočių režimų.

Tie, kas negalės pakartoti to, ką rodys treneris Igoris, to maksimalaus pakartojimų skaičiaus galingoje statinėje-dinaminėje įtampoje, – tai jūs tiesiog sustokite, fiksuokite šios dienos data tą pratimų skaičių, kurį jums pavyko atlikti iki sutrinkant atlikimo technikai.

Tam, kad atliktume savo pratimus, mums reikalingas tik nedidelis 5-10 centimetrų aukščio pakilimas pasidėti po kulnais.. Tam puikiai tiks 5-10 cm aukščio ir apie 50 cm ilgio medinio tašo nuopjova (8:25 min). Čia tuo atveju, jei atliekate pratimą namuose. Gamtoje galite tam pritaikyti begalę kitų dalykų, pradedant nuo to, kad galite iškasti duobutę savo pirštams, kad kulnai būtų aukščiau ir baigiant atsistojimu nuokalnėje, kur kojų pirštai patys savaime žiūrės žemyn.

Pradinė padėtis: atsistojate kulnais ant medinio paaukštinimo, nugara tiesi, tarpas tarp pėdų – pusantros pėdos pločio, pėdos stovi lygiagrečiai. Pečiai tiesūs žemės atžvilgiu, nepakrypę į jokį šoną. Visi raumenys, kurie nedalyvauja darbe pagal „Impulso“ programą turi būti maksimaliai atpalaiduoti.

Kam reikalinga paaukštinimas po kulnais? – Tam, kad išvengtume blauzdos raumens įtampos. Paaukštinimas izoliuoja blauzdos raumenį nuo darbo treniruotės metu.

Ir taip, pritūpiame (10:55). Visą laiką, tūpimo metu vyksta oro įkvėpimas, todėl būtina teisingai paskirstyti kvėpavimo fazę. Atsistojant vyksta iškvėpimas. Atkreipkite dėmesį – pritūpimo metu mes įkvepiame, stodamiesi iškvepiame. Visa judesio amplitudė turi būti lydima įkvėpimo ir iškvėpimo fazių. Visa. Apatiniame pritūpimo taške mes sekundei sulaikome kvėpavimą, ir tik pradėję kilti aukštyn, mes pro sukastus dantis ar sučiauptas lūpas (sudarydami pasipriešinimą) pradedame oro iškvėpimo fazę.

Po to, kai jūs padarę pritūpimą dvejomis kojomis įsitikinote, jog nejaučiate jokio diskomforto keliuose, kojose, dubens kauluose, juosmenyje, mes, tam kad padidintume įtampą, tarpląstelinės erdvės spaudimo galią, turime perkelti savo svorio centrą į silpnąją grandį, t. y., kairę ar dešinę koją. Pas kiekvieną iš mūsų kažkuri koja yra silpnesnė. Tad pirmą pratimo pakartojimą pradedame nuo silpnosios grandies (kojos), pavyzdžiui, nuo kairiosios kojos.

Svorio centrą mes perkeliame tokiu būdu, kad žvelgiant iš šono praktiškai nebus matoma, jog jūs darote pritūpimus ant vienos kojos. Iš esmės, svorio centro perkėlimas ant vienos kojos reiškia, jog nuo pirmo iki paskutinio pakartojimo pritūpimai bus daromi ant vienos kojos. Antroji koja tėra tik jūsų idealus treniruoklis, kontrolierius, leisiantis jums pačiose sunkiausiose fazėse prijungti jį prie darbo ir įveikti šias fazes. Ir darant paskutinius pratimo pakartojimus, kai jūs jau negalėsite nepažeisdami technikos atsitūpti ar atsistoti – taip pat prisijungia antroji koja. Bet tą jūs pajausite judesių metų. Visa esmė tame, kad viena koja yra dirbančioji, o antra – kontroliuojanti.

Pritūpiam ant kairės kojos (ne kaire koja:)) (13:35). Pritūpimo metu dešinės kojos kulnas neatitrūksta nuo atramos. Leidžiantis žemyn vyksta įkvėpimo fazė. Apačioje spyruokliuojantis judesys (tris kartus) ištempiant priekinius šlaunies raumenis ir stumtelėjantis aukštyn – kylam aukštyn – iškvėpimo fazė.

Tas pats vyksta su dešine koja. Noriu atkreipti jūsų dėmesį – tai kol kas tik pradžia, treniruotė dar priešakyje. Mes mokomės teisingai atlikti judesius, kvėpavimą, išlaikyti stovėseną ir judesių techniką.

Po to, kai jūs supratote ką reiškia svorio centro perkėlimas ant vienos kojos – pereiname prie kitos pratimo dalies sąvokos „Išgydančiajame impulse“ – „trys sustojimai žemyn“ (15:13 min)

Tai yra, pritūpdami ant vienos kojos mes turime atlikti tris sustojimus. Pirmas sustojimas maksimaliai arti prie pradinės padėties, trečias sustojimas tada (ne žemiau!), kai šlaunis susilygina horizontaliai su grindimis, o antrą sustojimą mes įterpiame tarp pirmojo ir antrojo.

Kam daryti sustojimus? Šis veiksmas besileidžiant žemyn, beveik laisvą priešakinį šlaunies raumenį tiesiog perveria galinga elektros įtampa, sukelia savotišką naudingą stresą, įsiterpia į galima sakyti miegantį raumenų audinį ir pažadina raumenų audinio rezervus.

Igoris dabar jums parodys ką reiškia „trys sustojimai“ (17:15 min).

Atkreipkite dėmesį, pirmas sustojimas visai netoli pradinės padėties, antras žemiau ir trečias tada, kai šlaunys susilygina lygiagrečiai su grindimis. Pasiekę trečią sustojimą mes nesmunkame laisvai žemyn, o su galinga statiko-dinamine įtampa, kontroliuodami tarpląstelinės erdvės suspaudimą, mes pritūpiame iki galutinės judesio amplitudės fazės. Ten fiksuojame judesį vienai sekundei ir tada iškvėpdami pro dantis kylame aukštyn. Pakartok tą patį dešine koja (18:05 min).

Klausimas, kodėl negalima tūptis ant vienos kojos, kitą ištiesus į priekį? (paaiškinimai, kurie nėra esminiai todėl jų nevertėme). Tačiau esmė – prarandama dalis „Išgydančiojo impulso“ efekto.

Toliau seka „pusantrinis apatinėje fazėje“ pratimas. Ką tai reiškia?

Mes darome vieną pilną pratimo pusę, ir kitą pusę apatinės fazės. Šis principas taip ir bus vadinamas – pusantrinis apatinėje fazėje.

Darėme pritūpimus ant kairės kojos „pusantrinį apatinėje fazėje“ (19:53min)

Pritūpimo apačioje spyruokliuojantis judesys, kylame iki pusės, kol šlaunys susilygina lygiagrečiai grindims (iškvėpimo fazė), fiksuojame padėtį 2 sekundes, – tai ne vienas-du, o 21-22, lengvai nusileidžiame (nekrentame!), spyruokliuojantis judesys, ir stojamės (iškvėpimo fazė).

Dabar mes atlikome vieną pakartojimą kairei kojai. Ir tokių pakartojimų paeiliui pakaitomis abiems kojoms mes turime atlikti kiek numatyta metodinėse rekomendacijose. Tai yra, jei reikia atlikti 8 „pusantrinio apatinėje fazėje“ pratimo pakartojimus – reiškia jūs turite atlikti juos aštuonis. Jeigu Jeigu reikia atlikti daugiausia iki devynių, reiškia jūs turite atlikti kiek galima daugiau iki sutrinkant technikai. Ką reiškia „sutrinkat technikai“? Tai reiškia, kad jūs jau nebegalite taisyklingai atlikti pratimo dėl kažkurios kūno dalies juntamo nuovargio, todėl jūsų padėtis tampa neatitinkanti pratimo darymo reikalavimų. Sulinksta nugara, nukrypsta pečiai, remiatės abiem kojomis ir t.t.

Yra dar trečias principas – super-setas (20:50 min)

Super-setas – tai arba du suporinti pratimai, atliekami be poilsio (maksimalus poilsio tarpas tarp super-seto pratimų ne daugiau 7 sekundžių), arba super-setu galima pavadinti du suporintus principus.

Aptariamu momentu mes kalbėsime apie dviejų suporintų principų super-setą. Todėl, kad pratimas vienas – tai pritūpimai. Bet principai skirtingi: pakaitinio pritūpimo principas su apatinės fazės puselės principu.

Kas yra pakaitinis pritūpimas ant vienos kojos?

Pritupiame ant kairės kojos, atsistojame (iškvėpimo fazė), čia pat perkeliame svorio centrą ant dešinės kojos, tupiamės (įkvėpimo fazė). Apačioje trys spyruokliuojantys judesiai, – stojamės. Dvi kojos – tai vienas pakartojimas. Toliau vėl – antras pakartojimas kaire koja ir antras pakartojimas dešine koja. Du pakartojimai. Tokių pakartojimų jūs darysite daugiausiai iki 12 (daugiausiai kiek galite iki šio skaičiaus). Arba pačioms sudėtingiausioms grupėms – lygiai 12.

Po to, jūs jau atsimenate kas tai yra super-setas, mes be poilsio pereiname prie kito principo – jūs čia pat, septynių sekundžių bėgyje turite pereiti prie sekančio principo – apatinės fazės puselė.

Skirtingai nuo prieš tai buvusio pratimo, pėdos turi išsidėstyti trijų pėdų pločio atstumu viena nuo kitos. Pirštų galai maksimaliai žiūri į šonus (22:59 min). Rankos sunertos prieš save sukryžiuojant didžiuosius pirštus ir delnus. Čia kad rankos nejudėtų ir nebūtų išsklaidoma „Impulso“ energija.

Pritupiame pilnai iki apačios (įkvėpimo fazė), pakilome iki pusės (iškvėpimo fazė), šlaunys lygiagrečiai grindims, dvi sekundės fiksacija, vėl tūpiame (įkvėpimo fazė), vėl kylame iki pusės (iškvėpimo fazė), vėl dvi sekundes fiksuojame – jūs paprasčiausiai ilsitės, jūs nejudate, vėl pritupiate, spyruokliuojantys judesys, vėl kylate iki pusės – dvi sekundės, pritupiate pilnai, ir stojamės.

Jūs įdėmiai skaičiuojate tą pakartojimų skaičių, kurį jums pavyks atlikti nesutrinkant technikai puselėse (pusinio nuo apačios pritūpimo pratimas), nesmukant dubeniui, nelinkstant kūnui į priekį kai fiksuojate dviejų sekundžių poilsį, ir po to, kai jūs užfiksavote skaičių, pavyzdžiui 12 ar 18 – jūs be jokios fiksacijos darote pusinius pritūpimus toliau tiesiog lyg „pribaigdami“ be jokios fiksacijos (26:08 min).

Dabar mes pradedame pirmąją treniruotę su pakaitiniais pritūpimais. Tie, kas pateko į pirmąją grupę turi atlikti šiandien 7 minučių trukmės treniruotę.

Pirmi du pakartojimai – pakaitiniai pritūpimai (keičiant kojas) su trimis sustojimais po 8 kartus. Tai yra – aštuoni skartus su kaire ir aštuonis su dešine koja. Ir taip du kartus.

Antras principas – du pakartojimai pusantrinių apatinėje fazėje (19:53min)

Visi šie principai ir pritūpimai daromi be poilsio.

Po to, kai atliksite du „pusantrinių apatinėje fazėje“ pakartojimus – jums viena minutė poilsio, aiškiai akcentuojant dėmesį, jog tai lygiai viena minutė poilsio.

Po to, pereiname prie super-seto. Super-setas – tai pakaitiniai pritūpimai, perkeliant kūno svorio centrą nuo vienos ant kitos kojos.

Super-sete puselės apatinėje fazėje. Reiškia, super-sete pakaitinių pritūpimų reikia atlikti 12 pakartojimų ir puselės apatinėje fazėje (22:59) – ne daugiau 21 su 2 sekundžių fiksacija.

Pradedame…

Nesuprantantiems rusų kalbos pasiūlysime palaukti sekančio vertimo apie „Išgydančio impulso“ pratimus. Jis bus visai neužilgo. Šio vertimo autorius pats išbandė pritūpimų, aprašomų šiame straipsnyje poveikį. Ir net ne pilna apimtimi. Rezultatas tikrai puikus. Tuo galės įsitikinti kiekvienas (-a) matydamas savo paties rezultatus jei pradės taikyti šią sistemą savo gyvenime. 15 minučių į dieną – tai tikrai nedaug . Toliau seks kitų fizinių pratimų nuo „Išgydančiojo impulso“ vertimai.

Susijusios temos:

Goltis. „Išgydantis impulsas“ – atsispaudimai nuo grindų

Goltis. „Išgydantis impulsas“. Pratimai skaudančiai nugarai – „Skorpiono uodega“

Goltis. „Išgydantis impulsas“. Kaip būnant 75-erių atsikratyti artrito, osteochondrozės ir atstatyti sąnarius

Gerbiamas skaitytojau (-a), jeigu čia pateikta informacija buvo jums bent kažkuo naudinga, ir jūs norėtumėte prisidėti prie jos rengimo, – galite paremti infa.lt tinklapį Jums patogiu būdu.

1 Atsiliepimas

 1. Vaidmantas Bitė    -  2016-11-01, 12:04

  Gerai, kad yra vertimas, ne dėl to kad, rusų k. nesuprasčiau, o dėl to, kad pakankamai painiai paaiškinta.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Skelbiama apie vakcinas nuo koronos. Ar ryšitės skiepytis?


 • Ne. Nė už ką. (67%, 222 balsavo)
 • Dar nežinau. Neturiu nuomonės. (17%, 56 balsavo)
 • Taip. Be abejonės. (16%, 54 balsavo)

Viso balsavo: 332
Pradėta - 2020 5 gruodžio @ 11:49
Pabaiga - 2021 5 sausio @ 11:49

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Goltis. „Išgydantis impulsas“ - įžanga ir pristatymas, pratimai kojoms* - nuoroda: https://infa.lt/9474/goltis-isgydantis-impulsas-izanga-ir-pristatymas-pratimai-kojoms/