infa.lt

Tuskas vis dar tikisi, jog CETA sutartis bus išgelbėta ir aukščiausio lygio susitikimas Kanada-ES įvyks

Tuskas vis dar tikisi, jog CETA sutartis bus išgelbėta ir aukščiausio lygio susitikimas Kanada-ES įvyks

25 spalio
09:38 2016
protestai prieš CETA

protestai prieš CETA | nuotrauka: © RIA Novosti/Igor Zarembo

Suplanuotas spalio 27 dieną aukščiausio lygio susitikimas Kanada – Europos Sąjunga vis dar gali įvykti, nepraranda vilties Europos Tarybos prezidentas Donaldas Tuskas. Apie tai jis parašė savo paskyroje Twitteryje po derybų su Kanados premjeru Džastinu Triudo (Trudeau Justin).

„Kartu su premjeru Džastinu Triudo mes manome, jog aukščiausio lygio susitikimas vis dar įmanomas. Mes raginame atrasti susitarimą šiuo klausimu. Dar yra laiko“, – kalbama Tusko pranešime.

Anksčiau visų ES šalių vyriausybės jau sutiko pasirašyti CETA prekybinio bendradarbiavimo susitarimą tarp Kanados ir Europos Sąjungos, tačiau staiga atsisakė Belgija. Prieš CETA pasisakė Valonija, o taip pat dar dviejų šalies regionų vyriausybės.

Pagal Belgijos karalystės, sudarytos federaliniu principu konstituciją, tokio susitarimo pasirašymui yra būtinas visų federacijos subjektų sutikimas. Prieš susitarimą pasisakė regionų valdžia – ji baiminasi pernelyg didelių teisių, kurios susitarime suteikiamos transnacionalinėms korporacijoms. Apie atsisakymą viešai paskelbė Valonijos regiono vyriausybė, o taip pat sostinės regionas – Briuselis.

Iš pradžių buvo planuojama, jog ES ir Kanada spalio 27 dieną pasirašys susitarimą dėl laisvos prekybos zonos sukūrimo. Europos Sąjunga susitarė pasirašyti susitarimą dar 2013 metais. Europos Komisijos vertinimu, sutartis panaikins apie 99% visų muitinės rinkliavų ir leis padidinti abipusės prekybos apimtis iki 25,7 milijardų eurų.

Gerbiami skaitytojai, jeigu pageidaujate, – jūs galite paremti infa.lt tinklapį SMS žinute.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 54

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...