infa.lt

Štai kas vyksta organizme, kai jūs valgote lašinius

Štai kas vyksta organizme, kai jūs valgote lašinius

19 spalio
01:01 2016

Švieži lašiniai

Viktorija Poplavskaja

Prieš ateinant šalčiams gydytojai rekomenduoja atkreipti dėmesį į gyvulinės kilmės maistą, kurį galima drąsiai naudoti kaip profilaktinę priemonę prieš susirgimus ir kovai su infekcijomis. Vienu iš tokių produktų yra švieži lašiniai. .

Lašinių nauda

Lašiniai savo sudėtyje turi daug vitaminų A. D, E, o taip pat karotino. Šie poodiniai riebalai padeda palaikyti imunitetą ir gerina bendrą organizmo tonusą, ypač šaltuoju metų laiku. Э

Apie lašinių daromą žalą yra sukurta nemažai legendų, kurios dažnai gąsdina žmones, mėgstančius šį produktą. Pabandykime išsiaiškinti visus šio klausimo niuansus ir išsklaidyti daugelį mitų.

Lašiniai yra apkūnumo ir nutukimo priežastis

Tai ne visai teisinga: lašiniai, kaip ir kiti produktai, negatyviai veikia žmogaus organizmą, jeigu jų vartojama pernelyg daug. Sveikiems žmonėms, neturintiems problemų su virškinimo traktu, kepenimis ir kasa, – lašiniai bus tik į naudą. Sveiko žmogaus šviežių lašinių dienos norma – 10-30 gramų į dieną.

Lašiniai – labai sunkus maistas

Irgi mitas: sveikiems žmonėms lašiniai neiššaukia virškinimo problemų. Poodiniai riebalai labai naudingi organizmui, juk šis produktas lydosi esant kūno temperatūrai. Reikėtų pastebėti, jog jis nerekomenduojamas žmonėms, kenčiantiems nuo tulžies išsiskyrimo problemų.

Lašiniai – ištisiniai riebalai

O kas pasakė, kad tai blogai? Poodiniai riebalai – unikali struktūra, turtinga retos arachidono rūgšties. Arachidono rūgštis labai reikalinga mūsų organizmui, juk be jos nevyksta nė viena imuninė reakcija, o taip pat ši rūgštis yra būti cholesterolio apykaitai.

Lašiniuose yra dideli kiekiai cholesterolio

Kaip ir bet koks kitas gyvulinės kilmės maistas, lašiniai turi cholesterolio (cholesterolis). Tik štai jo kiekis ne toks jau ir didelis, kaip mes įpratome manyti. Šimte gramų šviežių lašinių yra 70-100 miligramų cholesterolio. Palyginimui: 100 gramų jautienos kepenėlių yra 1126 miligramai cholesterolio.

Bet neverta pergyventi, jei jūs pavartojote produktą turintį didelį kiekį šios medžiagos. Gydytojai jau senokai patvirtino faktą, jog cholesterolio kiekis kraujyje ir audiniuose mažai priklauso nuo to, kiek jūs jo suvalgysite.

Kur kas svarbesnė yra cholesterolio apykaita. Organizmas turi gauti maksimumą reikalingų medžiagų ir teisingai jas perdirbti. Ir tame jam padės rūgštys esančios lašiniuose, – linolo ir arachidono rūgštys.

Lašiniai su duona labai kenkia!

Tai irgi netiesa. Toks derinys yra labai naudingas mūsų organizmui: abu produktai puikiai įsisavinami su sąlyga, jog žmogus yra sveikas.

Tiems, kurie nori numesti svorio, lašiniai irgi gerai pasitarnaus, juk tai puikus energijos šaltinis. Lašiniai su daržovėmis – geriausias pasirinkimas dietos metu.

Gerbiami skaitytojai, jeigu manote, kad informacija teikiama šioje svetainėje jums buvo kažkuo naudinga, – jūs galite paremti infa.lt tinklapį Jums patogiu būdu.

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Ar reikia sugrąžinti privalomą kaukių dėvėjimą?


  • Nereikia (64%, 86 balsavo)
  • Reikia parduotuvėse ir transporte (20%, 27 balsavo)
  • Reikia (16%, 21 balsavo)

Viso balsavo: 134
Pradėta - 2020 27 liepos @ 10:56
Pabaiga - 2020 27 rugpjūčio @ 10:56

Leidžiama ... Leidžiama ...
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Štai kas vyksta organizme, kai jūs valgote lašinius* - nuoroda: https://infa.lt/9256/stai-kas-vyksta-organizme-kai-jus-valgote-lasinius/