infa.lt

Italija kaltina ES Komisiją kurstant vidaus politinius nesutarimus

05 birželio
06:30 2023
Giorgia Meloni ir Ursula von der Leyen

© Virginia Mayo/Copyright 2022 The AP

Roma kritikuoja Briuselį, kaltindama „radikaliai” pasikeitusias pasaulines sąlygas dėl problemų siekiant ES fondų lėšų, rašo „Politico” leidinys.

Italijos vyriausybė vėlai penktadienį apkaltino Europos Komisiją, kad ši kišasi į šalies vidaus politikos klausimą, kuris „neturi jokio realaus pagrindo”, ir pranešė, kad ginčas dėl to, kaip Roma tvarkosi su ES finansavimu, labai paaštrėjo.

Nesutarimai kilo dėl Italijos sprendimo atimti iš šalies Audito Rūmų teisę prižiūrėti jos „Covid” gaivinimo planą, kuris buvo atidėliojamas, klaidingai pradedamas įgyvendinti ir dėl kurio kilo nesutarimų su Briuseliu. Anksčiau, tą pačią dieną, Komisija pareiškė, kad „labai atidžiai stebi padėtį”.

Ministrės pirmininkės Giorgia Meloni biuras aštuonių punktų pareiškime teigė, kad Komisija „kursto išnaudotojišką politizuotą ginčą, neturintį jokio pagrindo”.

Dokumente, su kuriuo susipažino POLITICO, teigiama, kad dėl sparčiai augančių žaliavų kainų ir administracinio vilkinimo Meloni vyriausybė rizikuoja neįvykdyti daugybės tikslų, kurių reikia, kad gautų ES pinigus, skirtus ekonomikai gaivinti po Covid pandemijos.

Blokas 750 mlrd. eurų atkūrimo fondą, dėl kurio susitarta 2020 m., pačiame pandemijos įkarštyje, laikė didžiuliu ES žingsniu, nes juo buvo sulaužytas ilgametis tabu, draudžiantis nacionalinėms vyriausybėms kaupti skolas. Nuo to laiko, kai ekonomika pradėjo atsistoti ant kojų, Rusijos karas Ukrainoje sukėlė naujų problemų, tarp jų – jau kelias kartas nematytą infliacijos lygį. Spalį euro zonoje ji pasiekė aukščiausią lygį – 10,6%, neskaitant atskirų šalių infliacijos, pakilusios virš 20%.

Romoje parengtame dokumente teigiama, kad Italija, kuri, kaip didžiausia ES atkūrimo fondo pinigų gavėja, laikoma svarbiausio plano sėkmės kriterijumi, praleis svarbų birželio mėnesio terminą, todėl gali būti atidėtas kitas lėšų skyrimas.

Vyriausybės ataskaitoje iš dalies kaltinamos „radikaliai” pasikeitusios pasaulinės sąlygos, nurodant „žiaurią infliaciją”, trūkinėjančias tiekimo grandines ir „eksponentiškai” išaugusias žaliavų kainas, dėl kurių kai kuriais atvejais anksčiau numatyti projektai „tapo nebe patrauklūs”, todėl „konkursai buvo apleisti”.

Šaltas vanduo

Italija, kaip didelė šalis, kurios ekonominė produkcija per pandemiją smarkiai sumažėjo, yra eilėje gauti 191,5 mlrd. eurų dotacijų ir paskolų ir turi pasiekti 527 tikslus. Tačiau tai nėra paprasta. Europos Komisija šliūkštelėjo šaltu vandeniu idėją, kad ji galėtų panaudoti pinigus dviem sporto stadionams plėtoti.

Šalis jau atsilieka nuo grafiko: 19 mlrd. eurų išmoką, kurios Roma paprašė praėjusių metų pabaigoje, Briuselis vis dar tikrina, nors finansų ministras Giancarlo Giorgetti balandžio pabaigoje sakė, kad ji bus.

PAREMKITE mus savo 1,2 proc. GPM, kas jums nieko papildomai nekainuos. Ačiū labai.

        → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 152

Žymos:

1 Atsiliepimas

  1. Kadaise    -  2023-06-05, 13:58

    del pinigu viesai pesdavosi prostitutes. Dabar – saliu vadoves!

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt 1,2 proc GPM

Apklausa

Už ką balsuotumėte prezidento rinkimuose, jei vyktų šiandien?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
A5

Tegu nebijo amerikonai kaip ana syki vel prigazdins teisejus ir niekas jokio orderio neisduos. Demokratija...

Kita faktai. O aš manau kad tai hardono kolaiderio darbas. Ir ką dabar?...

Daugiau laiko tai ne mažiau, viskas gerai :D...

Žiedai sumainomi nemąstant, iš mados, tad taip ir nutinka......

Kol viešpatauja ego, tiesos nereikia. Tiesa sietina su bendru reikalu, bendru vardikliu. "Dievas yra tiesa,...

Hm

Kaip Tadas Blinda sakė - geriau tris dienas karaliauti, nei visą gyvenimą ubagauti......

Tarytum savo mintis skaityčiau... Ačiū...