infa.lt

Didėja spaudimas įteisinti tos pačios lyties santuokas kaip privalomą žmogaus teisę

24 gegužės
10:24 2023

asociatyvi nuotr. (foto Eloy Alonso/Reuters)

Niujorkas, gegužės 19 d. (C-Fam) Joe Bideno administracija spaudžia šalis priimti homoseksualų santuokas kaip žmogaus teisę. Šis naujas pokytis įvyko per paskutinius JT visuotinės periodinius įvertinimo ciklus.

JAV pareigūnai praėjusią savaitę paragino Serbijos vyriausybę „įteisinti tos pačios lyties asmenų sąjungas” per naujausią proceso, kurio metu vyriausybės kritikuoja viena kitą žmogaus teisių klausimais, etapą. J. Bideno administracija taip pat paragino Korėją ir Japoniją „teisiškai pripažinti tos pačios lyties asmenų santuokas”.

J. Bideno administracija teigia, kad homoseksualių asmenų santuokų ar sąjungų reikalaujama pagal žmogaus teisių įstatymus, „kad būtų užtikrinta vienoda tos pačios lyties asmenų porų narių apsauga pagal įstatymą”.

Homoseksualių santuokų skatinimas užsienyje yra precedento neturintis atvejis iš bet kurios JAV administracijos pusės. Net B. Obamos administracija, vadovaujama sekretorės Hillary Clinton, paskelbusi LGBT klausimus JAV užsienio politikos prioritetu, neskatino homoseksualių asmenų santuokų kaip žmogaus teisių, rašo leidinys.

Visuotinis periodinis įvertinimo persvarstymas  – tai Žmogaus teisių tarybos mechanizmas, skirtas nuolat peržiūrėti žmogaus teisių situaciją kiekvienoje šalyje. Išskirtinis šio proceso bruožas yra tas, kad jis leidžia kitoms šalims pateikti pastabas apie aptariamą šalį.

Teoriškai aptariamos-vertinamos šalys turėtų būti atsakingos tik už žmogaus teisių įsipareigojimus, kurie yra nustatyti sutartyse ir kuriuos vyriausybės yra patvirtinusios. Procesas neišvengiamai tapo politizuotas, nes šalys bando propaguoti savo pageidaujamą politiką kaip žmogaus teisių įsipareigojimus.

Spaudimas šalims priimti homoseksualų santuokas yra ypač prieštaringas, nes jis nepatenka į jokių žmogaus teisių įsipareigojimų taikymo sritį.

Jokia tarptautinė žmogaus teisių sutartis nereikalauja, kad šalys ratifikuotų homoseksualų santuokas, jau nekalbant apie homoseksualius santykius. Tradicinės šalys JAV vyriausybės spaudimą tarptautiniu mastu nepripažintu klausimu vertins kaip nepagrįstą kišimąsi į jų nacionalinius reikalus ir pastangas politizuoti žmogaus teises.

Spaudimas dėl homoseksualų santuokų Visuotinėje periodinėje apžvalgoje yra platesnės strategijos, kuria siekiama homoseksualų ir transseksualų klausimą iškelti JAV užsienio politikoje, dalis.

Bideno administracija taip pat pirmą kartą įtraukė homoseksualų santuokas į JAV valstybės departamento 2022 m. žmogaus teisių ataskaitą. Plačiai skaitomoje metinėje ataskaitoje apžvelgiama atskirų šalių žmogaus teisių padėtis iš JAV perspektyvos.

JAV vyriausybė taip pat spaudžia šalis ir praneša apie jų pastangas dekriminalizuoti homoseksualų elgesį, priimti įstatymus dėl neapykantos nusikaltimų ir neapykantos kalbos, leisti transseksualais save laikantiems asmenims keisti lytį pagal subjektyvų savęs identifikavimą ir uždrausti bet kokią psichologinę terapiją, padedančią įveikti potraukį tai pačiai lyčiai ir lyties disforiją, paprastai vadinamą „konversine terapija”.

Tiek ataskaita, tiek rekomendacijos Žmogaus teisių tarybai yra Valstybės departamento Demokratijos, žmogaus teisių ir darbo biuro produktai. Šį JAV vyriausybės diplomatinį spaudimą taip pat remia JAV užsienio pagalbos programos.

Praėjusią savaitę JAV Tarptautinės plėtros agentūra paskelbė atnaujintą strategiją, kaip finansuoti užsienio grupes, kurios propaguoja homoseksualumo ir translytiškumo klausimus, ir kaip spręsti LGBT klausimus visose USAID programose.

Strategijoje pateikiami pasiūlymai, kaip homoseksualumo ir (arba) translytiškumo skatinimą padaryti sistemingesnį visose JAV užsienio pagalbos programose. Joje siūloma reikalauti, kad visose JAV misijose užsienyje būtų paskirtas homoseksualumo ir (arba) translytiškumo klausimus sprendžiantis asmuo, taip pat rinkti duomenis ir teikti ataskaitas LGBT klausimais.

Taip pat siūloma homoseksualumo ir translytiškumo klausimus integruoti į visas USAID politikos kryptis ir programas atliekant „lyčių analizę” – biurokratinį procesą, kurio pagal įstatymą reikalaujama kiekvienoje USAID politikoje ir programoje, siekiant išanalizuoti ir įvertinti politikos ir programų poveikį moterims.

J.Bideno administracija, skatindama LGBT klausimus užsienyje, taip pat kėsinasi į nusistovėjusius finansavimo šaltinius, pavyzdžiui, ŽIV/AIDS finansavimą, kuris yra didžiausia sveikatos apsaugos sritis JAV užsienio pagalbos biudžete – daugiau kaip 5 mlrd. dolerių per metus.

Remiantis viešai prieinamais duomenimis, USAID parėmė pirmosios istorijoje transseksualų klinikos Indijoje, kuriai vadovauja transseksualai ir kuri buvo skirta transseksualams, atidarymą.

Lietuva irgi šiai dienai patiria spaudimą iš užsienio diplomatų pusės šiuo pačiu klausimu. Gegužės 17 d. „Bloomberg” agentūra pranešė, kad net 22 užsienio diplomatai paskelbė kreipimąsi į Lietuvos įstatymų leidėjus (Seimo narius), kuriuo paragino priimti „teisėtą partnerystę”.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 222

Žymos

Atsiliepimų 10

 1. Na,    -  2023-05-24, 11:33

  jei „Didziajam Tevui” reikia,negi koks ciabuviu Cingacgukas priestaraus!?

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Atsargiai    -  2023-05-24, 13:09

  pedofilnaciu režimas siautėja.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. VŽA    -  2023-05-24, 15:33

  Koks baisus, šlykštus, bjaurus psichikos sutrikimas, – viešinti, net įteisinti savo iškrypimas, o dar blogiau – mokyklose MOKINTI iškrypimų MŪSŲ VAIKUS, ANŪKUS…

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Myndė    -  2023-05-24, 15:48

  Užtat Putinas laikosi kitos pozicijos. VŽA, stogo nerauna? 🙂

  Atsakyti į šį komentarą
  • Pastebėjęs    -  2023-05-24, 16:22

   „Mynde”, tu kaip visame… Nereikia piršto lyginti su lytiniu organu. Ar palec-kiukinių dar nemokino?

   Atsakyti į šį komentarą
   • O tamstai    -  2023-05-24, 22:28

    tiek toli iki tu paleckiuku,kad per tokius ir turime iskrypeliu santvarka ir valdzias!

   • Reiškia    -  2023-05-25, 15:06

    Kad sveiko proto žmonėms – per toli, tai ne tas žodis. Normaliai išsivysčiusiems žmonėms iškrypimai, tai – NEĮMANOMA

 5. Tomas Jakutis    -  2023-05-24, 15:52

  Baidenai,
  nesikišk į suverenių šalių vidaus reikalus!
  Nėra tokios teisės kaip iškrypėlių toleravimas visuomenėje! Vadindamas tai TEISE tik parodai savo kvailumą.

  Atsakyti į šį komentarą
 6. Pastebėjęs    -  2023-05-25, 07:43

  „O tamstai”, normaliems žmonėms – tiek toli iki paleckiukinių, kad tiesiog neįmanoma. Juk jie įkūrę šaiką „Geros kaimynystės su teroristine Rusija ir terorizmą remiančia Baltarusija”, laukia Putino saulės šviesios, o baisiausias priešas – NATO, kuris vienintelis apsaugo šalį nuo agresoriaus Putino……

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Tie, kam rūpi jų valstybęs , yra prorusiški....

is kur tevams zinoti,kuria is 72 lyciu pasirinks paauges naujagimis!?...

rimta darba - tie ir dirbs! O jei koks kopijavimo aparatas pakeis keleta popieriuku rasinetoju...

kad jei tulas pilietis pavoge vista,tai kaleti turetu visa jo gimine!? Nieko sau naujienos!...

pilieciams - nuo to negeriau....

"galetu" ir "parasys" - smulkiu cekiuku bedugne!...

Dievo sukurtą gyvybę tironai siekia panaudoti homunkulų bei mankurtų auginimui ir vergų visuomenės (skaitmeninio konclagerio)...