Buvęs JAV valstybės sekretorius Henris Kissingeris (Henry Kissinger) pareiškė, kad Ukraina turėtų būti priimta į NATO, kad būtų užtikrintas Europos saugumas.
Jo nuomone, Europa aktyviai ginkluoja Ukrainą, todėl ji taps geriausiai ginkluota šalimi, bet su mažiausiai strategiškai patyrusia šalies vadovybe.
Kisindžeris mano, kad narystė aljanse neleistų Ukrainai priimti sprendimų teritoriniais klausimais nacionaliniu lygmeniu. Tokiu būdu galėtų būti išvengta naujo konflikto eskalacijos, kuris galėtų privesti prie Pasaulinio karo.
Kissingeris nerimauja. „Abi pusės įtikino save, kad viena kitai kelia strateginį pavojų“, – sako jis. „Mes einame į didžiųjų valstybių konfrontaciją“
„Tai, ką dabar sako europiečiai, mano nuomone, yra beprotiškai pavojinga. Nes europiečiai sako, kad nenori jų NATO, nes jie yra per daug rizikingi. Nepaisant to, mes juos gerai apginkluosime ir duosime jiems geresnių ginklų. Dabar mes apginklavome Ukrainą taip, kad ji taps geriausiai ginkluota šalimi ir su mažiausiai strateginės patirties turinčia vadovybe Europoje”, – sakė Henris Kissingeris savo interviu „The Economist” leidiniui.
H. Kisindžeris mano, kad Rusijos ir Ukrainos konfliktas baigsis maždaug tokiose pačiose pozicijose, kokiose jos buvo iki 2022 m. vasario 24 d. Jis baiminasi, kad vėliau Ukraina gali bandyti karinėmis priemonėmis susigrąžinti teritorijas (Krymą), kurių kontrolę nuo 2014 m. aneksijos būdu perėmė Rusija.
Henris Kissingeris pridūrė, kad Vakarai galėtų apsvarstyti dvi galimybes, kaip užtikrinti taiką Europoje. Pirma, priimti Ukrainą į NATO. Antra, inicijuoti susitarimą su Rusija, siekiant sukurti stabilią sieną rytinėje regiono dalyje.
„The Economist” primena, kad Henry Kissinger’iui gegužės 27 d. sukaks 100 metų. Niekas iš gyvųjų Pasaulyje neturi daugiau patirties tarptautiniuose reikaluose – iš pradžių buvo XIX amžiaus diplomatijos žinovas, vėliau – Amerikos patarėjas nacionalinio saugumo klausimais ir valstybės sekretorius, o pastaruosius 46 metus – konsultantas ir pasiuntinys. monarchams, prezidentams ir ministrams pirmininkams.
2022 m. rugsėjį Ukraina pateikė prašymą įstoti į NATO, šalyje vykstant Rusijos karinei invazijai.
Kaip rašo „The Washington Post”, liepą Vilniuje vyksiančiame NATO aukščiausiojo lygio susitikime, Aljanso šalys neketina siųsti Ukrainai oficialaus kvietimo tapti NATO nare.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
Henris Kissingeris – išmintingas ir padorus.
Bet bus priimta dar progresyvesnė strategija: Putino barbarų, teroristų, zekų ir okupantų armiją sunaikinti Ukrainos žemėje, o po to Ukrainą priimti į ES ir NATO.
Šitas senas velnias nori išplėsti karą po visą NATO teritoriją ir, virdamas smalos katile, iš visų juoktis….
butent tada ir ivyktu pasaulinis karas!
O tai kur rusijos kariuomenė, kur jos ginkluotė? Liko tik analo govnet ir pasenusi ginkluotė. Rusija gali pamėginti pulti NATO šalį ir tuoj pat pasiduoti, ir bus tada pralaimėjimas NATO, bet ne Ukrainai…
„Hm”, išmintingai, Rusijos Armija, pasaulyje aukščiausio lygio jų ginkluotė, – liko reklaminiuose stenduose ir kompiuteriniuose žaidimuose…