infa.lt

Antsvorio turintiems berniukams kyla didesnė nevaisingumo rizika suaugus: Tyrimas

11 gegužės
17:55 2023

Pasak „European Journal of Endocrinology” atlikto tyrimo, berniukams, turintiems antsvorio, nevaisingumas suaugus gresia pasireikšti dažniau, praneša „Washington Examines” leidinys.

Nustatyta, kad vaikų ir paauglių, turinčių antsvorio arba nutukusių, sėklidžių tūris yra mažesnis, o tai susiję su mažesne spermatozoidų gamyba.

Tyrimo metu buvo nagrinėjamas sėklidžių tūris, kūno masės indeksas, atsparumas insulinui ir berniukų amžius nuo 2 iki 18 metų. Tyrėjai nustatė, kad normalų svorį turinčių berniukų sėklidžių tūris buvo 1,5 karto didesnis nei antsvorį turinčių bendraamžių, o normalų insulino kiekį turinčių berniukų sėklidžių tūris buvo 1,5-2 kartus didesnis.

Tyrimo autoriai mano, kad jų išvados rodo, jog ankstyvas svorio mažinimas gali padėti suaugusiesiems išvengti vaisingumo problemų, kai jie bus pasirengę turėti vaikų.

„Nustatėme, kad antsvoris arba nutukimas susijęs su mažesniu peri-pubertaliniu sėklidžių tūriu, – sakė pagrindinė autorė Rossella Cannarella. „Be to, nustatyta, kad su nutukimu susijusios gretutinės ligos, tokios kaip hiperinsulinemija ir atsparumas insulinui, daro įtaką sėklidžių apimčiai prieš ir po lytinio brendimo.”

Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, vaikų nutukimas paplitęs tarp beveik 20% amerikiečių vaikų, t. y. apie 14,7 mln. vaikų ir paauglių.

Skirstant pagal amžiaus grupes, nutukimo problemų turi beveik 13% 2-5 metų amžiaus mažylių, taip pat beveik 21% 6-11 metų amžiaus vaikų ir daugiau nei 22% 12-19 metų amžiaus paauglių.

Nacionalinio sveikatos instituto duomenimis, su nevaisingumu susiduria apie 15% visų porų Jungtinėse Valstijose ir apie 180 mln. porų visame pasaulyje. Apie 20% atvejų nevaisingumo problemas lemia tik vyrai, o 30-40% atvejų jie yra prisidėję prie nevaisingumo problemų.

Nors vyrų nevaisingumo priežastys gali būti įvairios, didžioji dauguma, apie 65-80%, yra „pirminiai sėklidžių defektai…, kurie apima nenormalius spermos parametrus be jokios nustatomos priežasties”.

Naujasis tyrimas atliktas tuo metu, kai visame pasaulyje sumažėjo vyrų vaisingumas, o po koronaviruso pandemijos, išryškinusios tokias gretutines ligas kaip nutukimas, vis dažniau kalbama apie prevencinę medicininę priežiūrą, pavyzdžiui, mitybą ir fizinį aktyvumą.

Sprendžiant iš to, ką teigia atlikusi milžinišką vakcinų tyrimą Naomi Wolf – problemų su vaisingumu gali turėti didžiulis skaičius moterų, susileidusių „koronės” vakciną. Plačiau apie tai…

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 54

Žymos

1 Atsiliepimas

 1. Va taip    -  2023-05-11, 13:38

  kapitalistai ir reguliuos zmonijos skaiciu,be jokio karo! Na,kur reikes dykynes greiciau – tiks ir sutartas kariukas. O dalis pulko damu dar sunes milijonus tiems kapitalistams,troksdamos dirbtinio apseklinimo! Apie viska pagalvota! Kaip „Maximoje”,skant.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Tie, kam rūpi jų valstybęs , yra prorusiški....

is kur tevams zinoti,kuria is 72 lyciu pasirinks paauges naujagimis!?...

rimta darba - tie ir dirbs! O jei koks kopijavimo aparatas pakeis keleta popieriuku rasinetoju...

kad jei tulas pilietis pavoge vista,tai kaleti turetu visa jo gimine!? Nieko sau naujienos!...

pilieciams - nuo to negeriau....

"galetu" ir "parasys" - smulkiu cekiuku bedugne!...

Dievo sukurtą gyvybę tironai siekia panaudoti homunkulų bei mankurtų auginimui ir vergų visuomenės (skaitmeninio konclagerio)...