infa.lt

Teismas: TS-LKD kandidato eliminavimas iš rinkimų Anykščiuose antrojo turo – teisėtas

24 kovo
12:18 2023

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) 2023 m. kovo 23 d. paskelbė nutartį byloje, kurioje ginčas kilo dėl Vyriausiosios rinkimų komisijos (toliau – VRK)  sprendimo teisėtumo. Šiuo užginčytu sprendimu buvo pakeistas ankstesnis VRK sprendimas ir nurodyta, kad Anykščių rajono savivaldybėje pakartotiniame balsavime dalyvauja Kęstutis Tubis ir Dainius Žiogelis.

Tokiu būdu iš rinkimų buvo pašalintas TS-LKD kandidatas.

Pareiškėjas Politinė partija Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai kreipėsi į teismą prašydamas panaikinti VRK sprendimą kaip neteisėtą. Šiuo Sprendimu VRK, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos rinkimų kodeksu bei Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimu, nusprendė: pakeisti pačios VRK sprendimą ir nurodyti, kad pakartotiniame balsavime (antrame rinkimų ture) dalyvauja Kęstutis Tubis ir Dainius Žiogelis;

Taip pat laikyti rinkėjus, balsavusius už Dainių Žiogelį ir Sigutį Obelevičių (TS-LKD kandidatą), nebalsavusiais ir sudaryti jiems galimybę balsuoti 2023 m. kovo 15-16 d. už šio sprendimo 1 punkte nurodytus kandidatus.

TS-LKD nurodė, kad su šiuo VRK Sprendimu nesutinka, nes juo iš rinkimų antrojo turo buvo pašalintas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidatas Sigutis Obelevičius.

LVAT teisėjų kolegija šioje byloje priėjo išvados, kad VRK sprendimas, kuriuo buvo atkurtos pasyviąją rinkimų teisę įgyvendinančio kandidato K. Tubio (LVŽS kandidato) ir už jį balsavusių rinkėjų teisės, yra teisėtas.

Sprendimas dėl balsavusių asmenų pripažinimo nebalsavusiais, šioje byloje susiklosčiusioje teisinėje padėtyje, kai pakartotiniai rinkimai jau buvo prasidėję, o į kandidatų sąrašą sugrąžintas balsuojant pirmą kartą balsų daugumą surinkęs ir neteisėtai pašalintas kandidatas, įvertintas kaip pagrįstas bandymas ištaisyti rinkimų organizavimo trūkumus ir tokiu būdu apsaugoti aktyviąją rinkimų teisę įgyvendinančių asmenų teises.

Todėl, remdamasis išdėstytomis aplinkybėmis, LVAT pareiškėjo politinės partijos Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai skundą atmetė.

LVAT nutartyje, be kita ko, pažymėjo, kad tai, ar pakartotinio balsavimo metu kilusios kvestionuotinos rinkimų proceso aplinkybės, taip pat ir akivaizdaus teisinio neapibrėžtumo pirmojo ir pakartotinio balsavimo metu faktas, patvirtina ar paneigia rinkimų sąžiningumą, pasyviąją rinkimų teisę įgyvendinančių subjektų sąžiningą konkurenciją, visavertį aktyviosios rinkimų teisės įgyvendinimo užtikrinimą, įvykusių rinkimų skaidrumą ir jų teisėtumą, pagal nustatytą Rinkimų kodekse įtvirtintą teisinį reguliavimą turi būti atliktas VRK sprendžiant jau dėl galutinių rinkimų rezultatų rinkimų apygardoje tvirtinimo.

Kontekstas: Po pirmojo rinkimų turo VRK neteisėtai pašalino iš rinkimų į antrąjį turą patekusį LVŽS kandidatą, Kęstutį Tubį, po ko automatiškai į jo vietą antrajame ture pateko TS-LKD kandidatas, gavęs pirmajame ture trečiąją vietą pagal balsų skaičių. VRK gavusi skundą ir jį išnagrinėjusi – atstatė prieš tai pašalintą iš rinkimų Kęstutį Tubį, ką vėliau apskundė teismui TS-LKD.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 97

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Kam dar 30 metų niekšelį maitinti, tegul pagyvena "Russkij mir" gerovėje... Neatsitiktinai Dievas TOKIEMS įsakytų:...

Opozicija aiškino: atsitiktiniai, bakalauriniai, laikinai administruojantys Lietuvą, reikia kuo greičiau priešlaikinių rinkimų, nes jie visai...

Ta kosminė kova tarp JAV, Rusijos ir Kinijos, tik aštrės......

Neabejotinai JAV, Rusija, Kinija kažkiek bendrauja su kitų civilizacijų atstovais, tik mūsų išsivystymo lygis per...

Išmintingas mūsų gerb. Prezidentas, bet kadangi jis prieš iškrypimus, už Ukrainą, tai palec-kiukiniai šunys loja......

Ar cia ta asaba is savu pinigu skirs ta parama...

"BILOTAITĖ skirs pagalbą"... O kur Raskevičius?......