• Naujienos
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Lietuvos ir Latvijos gynybos ministrai aptars galimybes sinchronizuoti karinius pirkinius

Lietuvos ir Latvijos gynybos ministrai aptars galimybes sinchronizuoti karinius pirkinius

15 rugsėjo
01:00 2016
Olekas ir Bergmanis

KAM archyvo nuotrauka. 2015 m. liepą Vilniuje lankėsi Latvijos gynybos ministras R. Bergmanis.

Rugsėjo 15 d. (šiandien) LDK Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje vyks krašto apsaugos ministro Juozo Oleko ir Latvijos gynybos ministro Raimondo Bergmanio (Raimonds Bergmans) susitikimas. Ministrai aptars dvišalį bendradarbiavimą gynybos srityje, NATO sutartas saugumo ir atgrasymo priemones, priimančiosios šalies paramą  atvykstantiems tarptautiniams batalionams.

Pagrindinis ministrų susitikimo tikslas – pasirašyti bendrą pareiškimą, pagal kurį Lietuva ir Latvija bendradarbiaus, siekdamos sinchronizuoti karinės įrangos pirkimus. Tai padės stiprinti regiono saugumą, prisidės prie NATO saugumo ir atgrasymo priemonių stiprinimo ir kitų aljanso iniciatyvų įgyvendinimo.

Ministrai taip pat kalbės apie šių metų liepą Varšuvoje NATO sutartas Baltijos regiono saugumą stiprinsiančias priemones – tarptautinių batalionų kovinių grupių dislokavimą Baltijos šalyse ir Lenkijoje. NATO sutarė, kad tokiam tarptautiniam batalionui, kurį sudarys NATO sąjungininkų kariai, Lietuvoje vadovaus Vokietija, Latvijoje – Kanada. Ministrai taip pat apsikeis informacija apie šalių planus ir nuveiktus darbus ruošiantis tarptautinių vienetų atvykimui jau kitų metų pradžioje.

Ministrams LDK Kunigaikščio Vytenio bendrosios logistikos paramos bataliono vadas majoras Rimvydas Balinskas pristatys batalioną, kurio pagrindinis tikslas – užtikrinti Lietuvos kariuomenės  dalinių logistinį aprūpinimą. Vėliau ministrai apžiūrės bataliono techniką ir ginkluotę, pabendraus su kariais.

Prieš susitikimą su Latvijos gynybos ministru, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitiks su rotacinę pamainą Vytenio batalione baigiančiais JAV kariais. Jiems  ministras įteiks  medalius  „Už tarpusavio paramą“.

kam.lt


Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Reklama

Apklausa

Kaukę dėvite nes:


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
Lasvas žodis
Domenai ir hostingas
Pasidalinkite su savo draugais
Sveiki, verta dėmesio: *Lietuvos ir Latvijos gynybos ministrai aptars galimybes sinchronizuoti karinius pirkinius* - nuoroda: https://infa.lt/8685/lietuvos-ir-latvijos-gynybos-ministrai-aptars-galimybes-sinchronizuoti-karinius-pirkinius/