infa.lt

Uždaromas VSAT Kybartų užsieniečių registracijos centras. Migrantai sprunka iš Lietuvos

Uždaromas VSAT Kybartų užsieniečių registracijos centras. Migrantai sprunka iš Lietuvos

28 vasario
19:47 2023
Nelegalūs migrantai

lrv.lt nuotr.

Nuo kovo 1 d. uždaromas VSAT Užsieniečių registracijos centras (URC) Kybartuose. Antradienį ta proga jame vyks simbolinis renginys, kuriame dalyvaus ir su centre dirbusiais pasieniečiais sutiks vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius, VSAT vadas generolas Rustamas Liubajevas, kiti pareigūnai ir svečiai.

Šis URC buvusių Kybartų pataisos namų teritorijoje veikti pradėjo 2021 m. rugsėjo 20 d., nelegalios migracijos krizės įkarštyje. Toks sprendimas priimtas Lietuvai susidūrus su precedento neturinčia hibridine Baltarusijos režimo ataka, kuomet iš kaimyninės valstybės į Lietuvą neleistinose vietose imta masiškai nukreipti migrantus iš įvairių Azijos bei Afrikos šalių.

Įkūrus Kybartų URC didžioji dauguma pirmųjų jo gyventojų buvo perkelti iš Rūdninkuose veikusios palapinių stovyklos. Kybartų URC veiklos pradžioje jame gyveno apie 700 nelegalių migrantų. Šiame centre nuo pat jo įkūrimo buvo apgyvendinami tik vyrai. Jie buvo iš 37 šalių.

Kybartų URC užsieniečiams buvo nuolat gerinamos buities sąlygos, vykdomos jų užimtumo priemonės. Tiesa, čia pasitaikydavo ir migrantų pasipriešinimo pasieniečiams atvejų, bandymų smaugti ar sužaloti tarnybą vykdančius VSAT pareigūnus, nepaklusti jų teisėtiems reikalavimams ir pan.

Lietuvai suvaldžius Baltarusijos režimo organizuojamą hibridinę ataką ir užsieniečiams suteikus teisę judėti šalies teritorijoje, Kybartų URC, kaip ir kituose tokiuose centruose, apgyvendintų nelegalių migrantų skaičius ėmė smarkiai mažėti. Pasinaudodami suteikta teise 24 val. išeiti iš URC teritorijos be galimybės išvykti iš Lietuvos, didžioji dalis migrantų neteisėtai spruko iš šalies.

Nuo kovo 1 d. Kybartų URC administracinės patalpos bus naudojamos netoliese veikiančios sieną su Rusija saugančios VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Kybartų pasienio užkardos reikmėms. Ateityje esant poreikiui Kybartų URC teritorija vėl galės būti naudojama užsieniečiams apgyvendinti.

Kybartų URC kolektyvą sudarė kiek daugiau nei 100 statutinių valstybės tarnautojų bei apie 50 darbuotojų, dirbusių pagal darbo sutartis. Priėmus sprendimą uždaryti centrą, jiems buvo siūloma užimti kitas laisvas vietas VSAT padaliniuose.

Didžioji dauguma pareigūnų liko tarnauti VSAT, dalis pasirinko darbą kitose teisėsaugos įstaigose, yra ir palikusiųjų tarnybą.

Pernai rugsėjo 2 d. dėl tų pačių priežasčių, t. y. smarkiai sumažėjusio apgyvendintų neteisėtų migrantų skaičiaus, buvo uždarytas ir VSAT Užsieniečių registracijos centras Medininkuose.

Dar vienas VSAT padalinys – Užsieniečių registracijos centras Pabradėje – toliau tęsia veiklą. Antradienio duomenimis, jame yra apgyvendinta 110 nelegalių migrantų. Dar 51 migrantas gyvena Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai pavaldžiuose Ruklos pabėgėlių priėmimo centre bei Naujininkų pabėgėlių stovykloje.

Beje, kiek daugiau nei prieš metus, 2022-ųjų sausio 1 d., visuose užsieniečių registracijos centruose Lietuvoje buvo 3403 nelegalūs migrantai.

VSAT informacija

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 125

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. VŽA    -  2023-03-01, 07:19

    Namo, – skaistaveidžiai afroamerikiečiai, – namo…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Kaip gerai, kai žmogus sugeba gyventi savo iliuzijose. Pasineria į savo sukurtą pasaulį ir realybės...

Išsivysčiusios, sveiko proto vadovų šalys ruošiasi ne karams, o GYVENIMUI. Galvažudys, barbaras ir teroristas Putinas...

Važiuotų galvažudys Putinas, bet jį iš ten perkeltų į Hagą, tad susilaikys......

KOKS džiaugsmas tėvynės išdaviko paleckiukinėms atliekoms......

Tai, Putino nuo Hagos neišgelbės, tik tautos išdaviko paleckiukiniams džiaugsmas......

Kaip gaila......

Vakarų satanistai ir pidarastai yra šokiruoti. Šoko būsenoje yra ir Lietuvos liberal-pidarast-naciai....

Dolerio pabaigos pradžia.....

Būkit žmonės! Nebedėkit jos fotografijų....

Kokie mes tampame silpni, nemąstantis. Tai mokestis už lengvo pabendravimo norą. Su žmona juk bendrauti...

Na aš juos suprantu, nes žmonių skaičius tiesiogiai įtakoją tinginių, vagių bandiūgų ir t.t.. išnykimą,...