Europos Komisija pareikalavo, kad jos darbuotojai pašalintų Kinijos kompanijai „ByteDance” priklausančios vaizdo įrašų paslaugos „TikTok” programėlę iš institucijos išmaniųjų telefonų ir asmeninių išmaniųjų telefonų, kuriais galima pasiekti EK duomenis.
Tai paaiškinta susirūpinimu dėl duomenų privatumo ir didesnio kibernetinio saugumo.
ES vidaus rinkos komisaras Thierry Bretonas ketvirtadienį sakė, kad ES Taryba taip pat uždraudė savo darbuotojams naudoti programėles išmaniuosiuose telefonuose, kuriais naudojamasi ES paslaugomis.
Penktadienį Europos išorės veiksmų tarnyba uždraudė savo darbuotojams naudotis „TikTok” programėle telefonuose, kuriuose galima naudotis tarnybiniais duomenimis.
Pati „TikTok” kompanija teigė esanti nustebusi ir nusivylusi, kad Europos institucijos priėmė šiuos sprendimus prieš tai jų neaptarusios su bendrove.
Panašios priemonės anksčiau buvo įvestos JAV. Praėjusių metų gruodį buvo priimtas įstatymas, kuriuo federaliniams darbuotojams buvo uždrausta naudotis „TikTok” federalinėms valdžios institucijoms priklausančiuose įtaisuose.
Panašūs draudimai įvesti ir kelių JAV valstijų regioniniams pareigūnams.
Kovo mėnesį „TikTok” generalinis direktorius Shaw Zi Chu turės stoti prieš JAV Kongresą ir atsakyti į klausimus apie JAV naudotojų privatumą ir Kinijos valdžios institucijų prieigą prie tokių duomenų.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis