infa.lt

Ukrainoje suimtas buvęs gynybos ministro pavaduotojas dėl pirkimų kariuomenei

Ukrainoje suimtas buvęs gynybos ministro pavaduotojas dėl pirkimų kariuomenei

03 vasario
06:40 2023

Kijevo Pečersko rajono teismas dviem mėnesiams leido suimti buvusį gynybos ministro pavaduotoją Viačeslavą Šapovalovą. Jis įtariamas pirkęs ginkluotosioms pajėgoms per brangias uniformas. Teismas nustatė daugiau nei 400 mln. grivinų (10,8 mln. dolerių) užstatą. Apie tai pranešė „Ukrainska Pravda”, remdamasi šaltiniu teisėsaugos institucijose.

Šioje byloje dalyvauja dar du darbuotojai, atsakingi už Gynybos ministerijos viešuosius pirkimus.

Tyrimo duomenimis, Viačeslavas Šapovalovas išpūstomis kainomis pirko neperšaunamas liemenes, šalmus ir kitus daiktus Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms. Dėl to, kaip rašo „Ukrainska pravda”, kariuomenės daliniai nebuvo tinkamai aprūpinti apsaugos priemonėmis, kurių vertė viršijo 1 mlrd. grivinų (27,27 mln. JAV dolerių).

Kaip vasario 1 d. pranešė Ukrainos SBU, buvęs Gynybos ministerijos valstybinių pirkimų direktorius Borisas Chmelnickis taip pat įtariamas korupcija Ukrainos kariniame departamente.

Tyrimo duomenimis, jis nupirko beveik 3 000 neperšaunamų liemenių Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms už daugiau kaip 100 mln. grivinų (apie 2,9 mln. dolerių). SBU teigimu, ekspertizė patvirtino, kad šie daiktai neatitiko reikalavimų. „Ukrainska pravda” šaltinių teigimu, jis nupirko 5 700 nekokybiškų neperšaunamų liemenių Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms.

Dar vienas su šia byla susijęs asmuo, buvęs valstybinės įmonės „Promoboronexport” pavaduotojas Vladiniras Tereščenka, įtariamas įgijęs 1,34 mln. dolerių piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi.

Sausio 24 d. iš gynybos ministro pavaduotojo pareigų atsistatydino Viačeslavas Šapovalovas. Tai įvyko po to, kai savaitraštis „Dzerkalo Tyzhnia” paskelbė tyrimą, kuriame buvo pranešta, kad Gynybos ministerija pirko ginkluotosioms pajėgoms maisto produktus per didelėmis kainomis.

V. Šapovalovas paneigė šią informaciją, tačiau atsistatydino iš pareigų, kad „nekeltų grėsmės stabiliam ginkluotųjų pajėgų aprūpinimui”. Kitą dieną, sausio 25 d., Borisas Chmelnickis buvo atleistas iš pareigų.

Reaguojant į tai, sausio 26 d. Ukrainos prezidento interneto svetainėje pasirodė peticija, kurioje reikalaujama atleisti iš pareigų gynybos ministrą Oleksejų Reznikovą.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 129

Žymos

Atsiliepimų 7

 1. VŽA    -  2023-02-03, 07:07

  KARO UKRAINOJE SĄLYGOMIS, kai kiekvieną dieną žūsta ukrainiečiai, finansiniams nusikaltėliams turi būti įvesta mirties bausmė su turto konfiskacija.
  NĖRA kito kelio, nes dabar, – tik nuo lovio nuvarė…

  Atsakyti į šį komentarą
  • Kas gi    -  2023-02-03, 09:06

   teis mirtimi didvyri prezidenta ir dar su visa svita!? Jums,ponas,visai stis! Juk net „Balenciagos” pedofilo niekas nearestuoja,nes Zelenskis,tam savo draugui,auksciausia UA ordina iteike!

   Atsakyti į šį komentarą
   • Pastebėjęs    -  2023-02-03, 12:22

    „KAS gi”, taip idiotiškai apie Ukrainos Prezidentą gali suregzti, tik paleckiuko IŠVALYMO nuo visuomenės jau pašvinkusios liekanos…

 2. Kitas kampas    -  2023-02-03, 08:05

  Kaip Šaryj išmąstė, kad suėmimus vykdo Ukrainos saugumas pavaldus Ukrainai, kad veikėjai nepakliūtų į JAV kontroliuojamą kovos su korupcija agentūrą. Čia ne suėmimas, o apsauga.

  Atsakyti į šį komentarą
  • Jus    -  2023-02-03, 09:02

   visiskai teisus! Muitines virsunes irgi ta pacia intensija nusalino. O tie,kas ne toje Zelenskio gaujoje – krenta malunsparniuose,saugumo uzmusami Cernigove ir tt. Kazkodel nelieciami veikejai,”pirke” senus ZIL 130 kariuomenei po 153 tukstancius,kuriu nauju verte rinkoje vos po 11 tukstanciu! Tie voge ne USA pinigus – ju neliecia.

   Atsakyti į šį komentarą
 3. Idomu,    -  2023-02-03, 09:10

  o Sternenko,”pirkes dronus” uz 6 milijonus ir sildytuvus kariuomenei desimteriopa kaina – arestuotas bus,ar siaip „kazkas nutiks”!? Karaliaus favoritai labai laikini,jei prastai dalinasi!

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Greiciau    -  2023-02-06, 01:29

  jau nutrintu ta korupcijos tevyne nuo zemelapio ir ateitu pas mus,pakibinti ju kolegas!

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Vakarų satanistai ir pidarastai yra šokiruoti. Šoko būsenoje yra ir Lietuvos liberal-pidarast-naciai....

Dolerio pabaigos pradžia.....

Būkit žmonės! Nebedėkit jos fotografijų....

Kokie mes tampame silpni, nemąstantis. Tai mokestis už lengvo pabendravimo norą. Su žmona juk bendrauti...

Na aš juos suprantu, nes žmonių skaičius tiesiogiai įtakoją tinginių, vagių bandiūgų ir t.t.. išnykimą,...

Stai ir doleriuka i šalį stumia...

A

“Kuo greičiau jos priartės prie pasaulinio ekonomikos lygio, tuo greičiau pasaulio gyventojų skaičius pasieks aukščiausią...

Galima suprasti puikiai gyvenančius Vakarus, kuriuos Putino agresija žadina iš lėto. Jau ir Šveicarija -...

Galimai, tai bus efektyvus PSO būdas naikinti žmones. Pradžioje, - psichologiškai silpnesnius, nes tokių -...

Snaudusi ES, Vokietija - pradeda ne tik mąstyti, bet ir daryti, - ŠAUNUOLIAI....