infa.lt

Vidinis Žemės branduolys keičia sukimosi kryptį

Vidinis Žemės branduolys keičia sukimosi kryptį

26 sausio
07:20 2023

Žemės energetinis laukas

Kinijos geofizikai pranešė, kad vidinis Žemės branduolys galėjo laikinai nustoti suktis mantijos ir paviršiaus atžvilgiu, kad vėl pradėtų suktis priešinga kryptimi. Jie rado naujų įrodymų, patvirtinančių jų hipotezę, kuria paaiškinami 70 metų ciklai, darantys įtaką dienų ilgumui ir planetos magnetiniam laukui.

„Pastebėjome aiškių įrodymų, kad vidinio branduolio sukimasis paviršiaus atžvilgiu pagreitėjo, tačiau apie 2009 m. jis beveik sustojo”, – sakė Pekino universiteto geofizikas Song Xiaodongas. – Dabar jis pamažu pradeda judėti priešinga kryptimi.

Mūsų planeta tik atrodo nejudanti. Iš tikrųjų po Žemės pluta yra titaniškos išlydytų uolienų masės, kurios nuolat juda, o po jomis – skystas išorinis Žemės branduolys. Čia cirkuliuoja metalai, kurie lemia planetos magnetinį lauką. Pačiame centre sukasi beveik Mėnulio skersmens kietas metalinis rutulys.

Ankstesniais tyrimais įrodyta, kad išorinio branduolio magnetinis sukimo momentas lemia vidinio branduolio sukimąsi. Taip pat yra įrodymų, kad galinga mantijos gravitacinė trauka gali stabdyti vidinio branduolio sukimąsi, todėl jis svyruoja.

Pirmąsias užuominas apie vidinio branduolio svyravimus mokslininkai aptiko 1996 m.: seisminių bangų tyrimas parodė, kad per 30 metų jos skirtingu greičiu sklido Žemės branduoliu.

Geofizikai padarė išvadą, kad vidinio branduolio sukimosi greitis skiriasi nuo mantijos ir Žemės plutos sukimosi greičio. Žemė per parą apsisuka 360 laipsnių kampu, o branduolys per metus apsisuka maždaug 1 laipsniu greičiau.

Tačiau nemažai mokslininkų suabejojo tokiomis išvadomis, rašo „Science”. Vieni įsitikinę, kad branduolys sukasi, priešingai, lėčiau, kiti – kad jo greitis nesiskiria nuo likusios planetos dalies sukimosi greičio.

Analizuodami pastarųjų 30 metų duomenis, Sunas ir jo kolegos padarė naują atradimą. Iki 2009 m. seisminės bangos generavo pasikartojančių žemės drebėjimų sekas ir poras, kurios skirtingu greičiu sklido vidiniu branduoliu. Tai reiškia, kad bangos sklido per skirtingas šio branduolio dalis ir kad, remiantis ankstesniais Suno atradimais, jis sukosi kitu nei Žemė sukimosi greičiu.

Tačiau 2009 m. šie skirtumai išnyko. Paaiškėjo, kad vidinis branduolys nustojo judėti mantijos ir plutos atžvilgiu. Po to judėjimas atsinaujino, tačiau priešinga kryptimi.

Mokslininkai spėja, kad vidinis Žemės branduolys gali būti veikiamas maždaug 70 metų ciklų, kurie keičia kryptį kas 35 metus. Tai padeda paaiškinti kas 60-70 metų vykstančius dienos ilgio svyravimus ir planetos magnetinio lauko kitimą.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 213

Žymos

Atsiliepimų 5

 1. VŽA    -  2023-01-26, 08:14

  Dievas padarė klaidą, žmonėms nepranešdamas, jog Žemę sukūrė ne plokščią, o apvalią. Kiek dabar mokslininkams prieštaringų atradimų…

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Ko čia ginčytis    -  2023-01-26, 09:37

  Paimkit apvalų kamuolį ir pilkite ant jo vandenį.Jai vanduo nenubėgs nuo kamolio vadinasi žemė apvali.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. O kuris    -  2023-01-26, 09:41

  ten buvo,tame Zemes branduolyje,kad taip viska zino?

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Kaip gerai, kai žmogus sugeba gyventi savo iliuzijose. Pasineria į savo sukurtą pasaulį ir realybės...

Išsivysčiusios, sveiko proto vadovų šalys ruošiasi ne karams, o GYVENIMUI. Galvažudys, barbaras ir teroristas Putinas...

Važiuotų galvažudys Putinas, bet jį iš ten perkeltų į Hagą, tad susilaikys......

KOKS džiaugsmas tėvynės išdaviko paleckiukinėms atliekoms......

Tai, Putino nuo Hagos neišgelbės, tik tautos išdaviko paleckiukiniams džiaugsmas......

Kaip gaila......

Vakarų satanistai ir pidarastai yra šokiruoti. Šoko būsenoje yra ir Lietuvos liberal-pidarast-naciai....

Dolerio pabaigos pradžia.....

Būkit žmonės! Nebedėkit jos fotografijų....

Kokie mes tampame silpni, nemąstantis. Tai mokestis už lengvo pabendravimo norą. Su žmona juk bendrauti...

Na aš juos suprantu, nes žmonių skaičius tiesiogiai įtakoją tinginių, vagių bandiūgų ir t.t.. išnykimą,...