infa.lt

Dešimtasis sankcijų Rusijai paketas gali paliesti branduolinės energetikos sektorių

Dešimtasis sankcijų Rusijai paketas gali paliesti branduolinės energetikos sektorių

14 sausio
06:20 2023

Lenkija ir Lietuva nori, kad Europos Sąjunga į dešimtąjį sankcijų paketą įtrauktų apribojimus Rusijos branduoliniam sektoriui ir uždraustų prekybą deimantais. Apie tai praneša „Reuters”, remdamasi aukšto rango abiejų šalių diplomatais. Vienas iš jų sakė, kad naujas sankcijų paketas turėtų būti parengtas iki vasario 24 d.

Agentūros duomenimis, griežtosios linijos šalininkai Rusijos atžvilgiu taip pat siūlys blokui uždrausti daugiau Rusijos „propagandinės” žiniasklaidos ir pašalinti daugiau Rusijos bankų iš SWIFT sistemos.

„Vis sunkiau pasiekti, kad ES būtų vieningai pritarta naujoms sankcijoms. Vis dėlto pasiūlysime naują plataus užmojo paketą”, – sakė vienas diplomatas.

„Reuters” pašnekovai pažymėjo, kad apribojimus ketinama taikyti ir Baltarusijai. Pasak jų, būtina panaikinti spragas, kuriomis Rusija apeina sankcijas, pavyzdžiui, prekiaudama prekėmis, įskaitant baldus.

Naujienų agentūra pažymėjo, kad Ukraina taip pat paragino ES įtraukti „Rosatom” į juodąjį sąrašą. Iki šiol šią iniciatyvą stabdė visų pirma Vengrija.

Vienas aukšto rango Ukrainos diplomatas pasiūlė pirmiausia įtraukti „Rosatom” ir jo vadovybę į juodąjį sąrašą, o vėliau apriboti ES bendradarbiavimą su Rusijos branduoline pramone.

Europos diplomatai teigė, kad naujuoju sankcijų paketu vėl bus bandoma nutraukti Belgijos prekybą deimantais su Rusija ir išplėsti draudimus prekiauti prekėmis, kurios gali būti naudojamos kariniais tikslais.

Šiuo metu ES sankcijų sąraše yra apie 1 300 asmenų ir 120 organizacijų. Apribojimai taikomi prekybai, transportui, energetikai, bankininkystei, žiniasklaidai ir gynybai.

Gruodžio 16 d. ES paskelbė devintąjį sankcijų Rusijai paketą, kuris taikomas 141 asmeniui ir 49 subjektams. Apribojimai buvo taikomi MKB ir „Dalnevostočnyj bank”, „Roskomnadzor”, LDPR, KPRF, „Teisingoji Rusija” ir „Naujoji liaudis” partijoms.

Sankcijos palietė Rusijos ginkluotąsias pajėgas, karinį jūrų laivyną, oro ir sausumos pajėgas, Specialiųjų operacijų pajėgas ir Vyriausiąją ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo valdybą.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 94

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. VŽA    -  2023-01-14, 09:02

  Putino Rusiją reikia spausti per visus įmanomus galus. Lukošenkos Baltarusija turi irgi jausti sankcijas…

  Atsakyti į šį komentarą
  • Embargo    -  2023-01-14, 09:31

   o JAV importas iš RF, padidėjo dvigubai… 😁

   Atsakyti į šį komentarą
   • Patriotas    -  2023-01-14, 13:00

    💯. O jūs EU nusižudykit. Kadangi doleriui pizdauskas bus,JAV pririš EU ant trumpo pavadžio ir mes atidirbinėsim ekonomikos kolapsą. VŽA – visažinis asilas. 😀

 2. Patriotas    -  2023-01-14, 12:56

  Tiksliai. 😀 o Visažinis * – VŽA gavęs ginklą tiesiog persišautų sau koją ir sakytų kad čia rusas kaltas. JAV tik sustiprino prekyba su Rusija o jūs lochai dėkit sankcijas. Jos neveikia ir neveiks EU tiesiog nusižudys. Ukrainai batai. O mes tapsim fašistuojačių * prieglobstis. Visi žinom kaip baigėsi palestiniečiams su žydais. Mūsų laukia tas pats. Ukrolitva bus.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...