infa.lt

Teisiamos partijos ir Seimo pirmininkė: „Visuomenė privalo būti suinteresuota kokybiškais teismų sprendimais“

Teisiamos partijos ir Seimo pirmininkė: „Visuomenė privalo būti suinteresuota kokybiškais teismų sprendimais“

15 gruodžio
12:40 2022
Viktorija Čmilytė-Nielsen

Seimo kanceliarijos archyvo nuotrauka

Eligijaus Masiulio, buvusio „Liberalų sąjūdžio” partijos pirmininko, išgarsėjusio „dėžutės byloje” teisių perėmėja, dabartinė partijos ir tuo pačiu Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sveikina su „Lietuvos teismų įsteigimo diena”.

Reikėtų priminti, jog jos vadovaujama partija yra teisiama jau ne pirmus metus, nekalbant apie buvusį jos pirmininką ir Co, kurių veiklos viršūne tapo teisėsaugos tarnybų surasti grynieji pinigai alkoholio dėžutėje, padėtoje E.Masiulio automobilyje.

Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad per pastaruosius dešimtmečius vystyta nepriklausoma teismų sistema veikia, vykdo savo svarbią funkciją, ir tai yra pagrindas didžiuotis.

Tačiau po teismo sprendimo, kuriuo buvo išteisintas Eligijus Masiulis ir liberalų partija, ko neatlaikė net prokurorai, padavę skundą į aukštesnę instanciją, vargu ar galima su tuo sutikti. Nebent su išlyga, kad didžiuotis gali liberalai, pasinaudoję teisinės sistemos spragomis, leidusiomis, net, atrodytų akivaizdžioje situacijoje išteisinti „dėžutės savininką” ir tuos, kurie tą dėžutę papildė.

Be abejo, tai, kas nuveikta, – ne baigtinis procesas. Šiandien esame kryžkelėje, teisėjo profesijos patrauklumas gerokai sumažėjęs, ir drąsiai reikia sakyti, kad pasiekėme ribą, kai vien tik susirūpinimo nebepakanka.

Suprasdami susiklosčiusią padėtį, įsipareigojome daugiau finansuoti teismų sistemą ir, atsižvelgdami į valstybės finansines galimybes, esame pasiruošę šį įsipareigojimą vykdyti“, – teigia V. Čmilytė-Nielsen.

Po viso to, kas išsakyta aukščiau – „daugiau finansuoti teismų sistemą” galima būtų vertinti teismų sistemos lojalumo valdančiajai koalicijai pirkimu. Lyg sakant – „Gerai dirbate mielieji – ir toliau taip”. Su kuo nesutiktų absoliuti visuomenės dauguma.

Tačiau, parlamento vadovės, V.Čmilytės nuomone, „vien tik per materialinių sąnaudų prizmę į teismus taip pat negalima žiūrėti, teisėjai sąžiningai ir pasiaukojamai dirbdami rodo, kad teise galima ir reikia pasitikėti„.

„Reikia pasitikėti”. Prie to galima būtų pridėti, jog pasitikėjimas užsitarnaujamas sąžiningu ir atkakliu darbu, o ne „įsisavinamas” pagal tai, kad to „reikia” Seimo pirmininkei.

Visuomenė jautri teismų sistemos problemoms, nes teismų kompetencija apima visas gyvenimo sritis ir valstybės reikalus. Bet kuris asmuo gali susidurti su teismo sprendimais, sprendžiančiais svarbiausius klausimus ar keičiančiais likimus.

Todėl visi be išimties suinteresuoti, kad bylos būtų nagrinėjamos operatyviai, nešališkai, o teismų sprendimai būtų kokybiški teisingumo prasme“, – sako V. Čmilytė-Nielsen.

Su tuo tikrai galima sutikti – teismų darbas turi būti bešališkas ir atliekamas išimtinai remiantis tik įstatymu, tačiau, turint omenyje, kad teisėjus skiria Seimas ir Prezidentas – jie yra tiesiog priklausomi nuo politinės valios.

Ir dažnai neatlaiko tos valios spaudimo.

Kai teisėjai bus renkami tiesioginiuose piliečių rinkimuose – galima neabejoti – pamatysime tikrai visai kitokį paveikslą teisingumo padangėje. Tačiau galima neabejoti ir tuo, kad šie valdžioje esantys asmenys – niekada su tuo nesutiks, prisigalvoję aibę priežasčių, kodėl tai yra blogai.

Pasak Seimo Pirmininkės, visuomenės pasitikėjimą teismais, taigi ir teise bei valstybe, lemia daugybė priežasčių ir aplinkybių. Ir tik visų valstybės valdžių bendradarbiavimas gali pakeisti tokį požiūrį.

Plačiai išbujojusi visų valstybės lygių korupcija, su nedidelėmis išimtimis, nepalieka vietos pasitikėjimui tomis valstybės struktūromis, kurios per daugiau nei 30 nepriklausomybės metų, nuolat kovodamos su korupcija, taip ir nesugebėjo nubausti nė vieno iš tų, kurie parduoda valstybės gerovę.

O ir kaip sugebės, kai didžiausia korupcija klesti ten, kur sutelkta didžiausia valdžia, kuri savo ruožtu kovoja pati sus savimi.

Siūlymas teismų sistemą „radikaliai ir visapusiškai“ reformuoti – ne išeitis. Greičiau – priešingai. Valstybiniu požiūriu, vienintelis konstruktyvus būdas yra laipsniškas teismų sistemos tobulinimas. Ir tik veikdami išvien galime to pasiekti! Su Lietuvos teismų įsteigimo diena!“ – linki V. Čmilytė-Nielsen.

Na taip, kaip gi reformuosi tokią teismų sistemą, kurios priedangoje klesti viskas, ko labiausiai norėtų atsikratyti Lietuvos žmonės.

Todėl belieka tik džiaugsmingai ją pasveikinti, ką ir daro teisiamos „Liberalų sąjūdžio” partijos ir Seimo pirmininkė.

Keista tai, kad Seimas neprotestuoja prieš tokį nonsensą – teisiamos partijos vadovė = Lietuvos parlamento pirmininkė.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 203

Žymos

Atsiliepimų 6

 1. T0mas J.    -  2022-12-15, 12:16

  Teisiamieji niekad nejaučia simpatijos teisėjams.
  Todėl teisėjų algos per 12 pastarųjų metų nepakeltos.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. lafax    -  2022-12-15, 13:00

  rusu propoganda govno.. asileliams

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Visuomene    -  2022-12-15, 14:44

  niekada nepasitiki tais,kurie maudosi piniguose ir del to atitruksta nuo tos visuomenes ir realybes! Na o pastarieji,nekencia nepasitiknciuju ir stengiasi jiems visaip pakenkti bet kokiu atveju! Todel visi verdiktai buna piniginguju naudai,net be kysio!

  Atsakyti į šį komentarą
 4. R    -  2022-12-15, 15:30

  Kyšis ant kyšio, jei ne pinigais, tai politiniais sprendimais. Tokia akivaizdžiai korupcinė sistema niekada nenorės teismų reformų. Niekada. Nes tai sugriautų jos gyvavimo pagrindus, o dalį vykdytojų pasodintų į teisiamųjų suolą,kuris būtų oi koks ilgas.

  Atsakyti į šį komentarą
 5. Jeigu    -  2022-12-15, 19:57

  visus teisejus pasodintu iki gyvos galvos – visi iki vieno zinotu,uz ka!

  Atsakyti į šį komentarą
 6. VŽA    -  2022-12-16, 06:16

  Teisėjai – sraigteliai valdančiųjų įrenginyje. Jeigu „sraigtelis” trukdys „įrenginiui” dirbti, jis bus pakeistas…
  Politika turi priklausyti nuo RINKĖJŲ, bet mąstančiųjų turi būti dauguma…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...