infa.lt

LRTK skyrė įspėjimą Artūrui Orlauskui už esą neteisėtą audiovizualinių paslaugų teikimą

LRTK skyrė įspėjimą Artūrui Orlauskui už esą neteisėtą audiovizualinių paslaugų teikimą

08 gruodžio
16:00 2022

Artūras Orlauskas

Lietuvos radijo ir televizijos komisija nutarė nubausti Artūrą Orlauską už esą nelicencijuojamą veiklą, kurią jis vykdė nustatyta tvarka nepranešęs LRTK.

LRTK pranešimas:

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (toliau – LRTK) 2022 m. gruodžio 7 d. užsakomųjų audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikėjui Artūrui Orlauskui nusprendė taikyti administracinę nuobaudą.

LRTK Ūkio subjektų veiklos priežiūros skyrius nustatė, kad p. Artūras Orlauskas dalijimosi vaizdo medžiaga platformos „YouTube“ kanale „Artūras Orlauskas TV“ vykdo veiklą, kuri yra reguliuojama Lietuvos Respublikos visuomenės informavimo įstatymo (toliau – VIĮ).

Stebėsenos metu nustatyta, kad dalijimosi vaizdo medžiaga platformos „YouTube“ Artūro  Orlausko kanalo pagrindinė veikla – programų žiūrėjimo paslauga, kurioje audiovizualinis turinys vartotojui teikiamas be registracijos, bet su galimybe prenumeruoti kanalą ir gauti informaciją apie naujausią turinį.

Šiame kanale tam tikros programos, atsižvelgiant į jų turinio tematiką, yra sugrupuotos ir pateiktos atskiruose kataloguose, vartotojas pagal siūlomą vaizdo įrašų sąrašą turi galimybę pats pasirinkti norimą programą bei jos žiūrėjimo laiką.

VIĮ nurodo, kad asmenys, norintys Lietuvoje verstis nelicencijuojama radijo ar televizijos programų transliavimo veikla, retransliuotojai, kurie radijo ar televizijos programoms retransliuoti nenaudoja radijo dažnių skyrimo radijo ir televizijos programoms transliuoti ir siųsti plane numatytų radijo dažnių (kanalų), taip pat kiti asmenys, teikiantys Lietuvos vartotojams televizijos programų ar atskirų programų platinimo internete paslaugas, užsakomųjų audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikėjai prieš pradėdami šią veiklą privalo Transliavimo veiklos ir retransliuojamo turinio licencijavimo taisyklėse nustatyta tvarka pranešti apie tai LRTK.

Nustatyta tvarka p. Artūras Orlauskas nepateikė LRTK pranešimo apie užsakomųjų audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikimo veiklą platformos „YouTube“ kanale, nors jis buvo informuotas, jog privalo registruotis LRTK.

Už VIĮ reikalavimų nevykdymą p. Artūrui Orlauskui skirtas įspėjimas.

infa.lt komentaras: Pats kanalo autorius, Artūras Orlauskas nurodo, jog jokios užsakomosios veiklos nevykdo – visos jo laidos yra autorinės, nemokamos ir rengiamos iš savo lėšų. Dėl galimybės prenumeruoti kanalą – tokios yra numatytosios kanalo paslaugos savininko – Google – nuostatos. Pats kanalo autorius kanalo prenumeratos nei atšaukt, nei pridėt neturi galimybės. Parama kanalui teikiama savanoriškai – tai nėra privaloma įmoka už prenumeratą. Todėl vadinti paslauga tai, kad daroma nemokamai – nėra tikslu. Tai labiau panašu į labdarą. Ir LRTK tą puikiai žino.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 743

Žymos

Atsiliepimų 8

 1. Scorpion    -  2022-12-08, 14:23

  Jau ponas Orlauskas kažkam užkliuvo?! Teisybė akis bado?! Geriau atsakykite, kur dingo ponios Nemiros Pumprickaitės vaizdo įrašas apie GRAFENO OKSIDĄ transliuotas praeitą vasarą?!

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Jeigu    -  2022-12-08, 18:15

  zmones butu tiek protingi,kad verti tiesos – jau rytoj butu masiniai streikai pries laisvo zodzio naikinima! O jei ju nera – tai kam tada tas zodis!?

  Atsakyti į šį komentarą
 3. ass    -  2022-12-08, 21:35

  Tik dėl LRTK užsiprenumeruosiu Orlausko Tv kanalą. Jei jie kabinėjasi -reiškia verta žiūrėti

  Atsakyti į šį komentarą
 4. asasasas    -  2023-01-29, 15:52

  NIEKO CE NAUIJO JIUK SALIJA 30 METU DIKTATURA,BUS DAR NE TO

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...