„The New York Times” žurnalistai pirmą kartą per 40 metų surengė masinį streiką
Šiandien, gruodžio 8 d., dauguma „The New York Times” žurnalistų ir kitų darbuotojų – 1 100 iš maždaug 1 800 laikraštyje dirbančių darbuotojų – rengia vienos dienos streiką.
Jis prasidėjo ketvirtadienio vidurnaktį Niujorko laiku ir truks 24 valandas. Streikas susijęs su laikraščio darbuotojų profsąjungos „The New York Times Guild” nesugebėjimu susitarti su bendrovės vadovybe, kuri, profsąjungos teigimu, vilkina derybas.
Žurnalistų profesinė sąjunga su bendrove yra sudariusi sutartį, kurioje nustatytos darbuotojų darbo sąlygos. Ankstesnis susitarimas nustojo galioti 2021 m. kovo mėn. – nuo to laiko įvyko apie 40 derybų raundų, tačiau šalims nepavyko susitarti dėl naujo susitarimo.
Nesutariama dėl darbuotojų atlyginimų, sveikatos draudimo sąlygų, pensijų mokėjimo ir kitų dalykų. Pavyzdžiui, profesinė sąjunga reikalauja, kad po susitarimo darbo užmokestis būtų padidintas 10%, o 2023 ir 2024 m. – 5,5%, tuo tarpu bendrovės vadovybė siūlo atitinkamai 5,5% ir 3%.
„Jų pasiūlymai dėl darbo užmokesčio vis dar atsilieka nuo laikmečio ir gerokai atsilieka nuo infliacijos bei vidutinio darbo užmokesčio augimo Jungtinėse Valstijose”, – teigė profsąjunga.
NYT vyriausiasis redaktorius Joe Kahnas teigė, kad jį nuvylė profsąjungos sprendimas skelbti streiką, nes paprastai jo griebiamasi tada, kai derybos atsiduria aklavietėje, o šiuo atveju šalys toliau „keičiasi pasiūlymais ir siekia susitarimo”.
Tai pirmasis NYT darbuotojų streikas nuo 1981 m. Iš viso „The New York Times” gildija atstovauja maždaug 1 450 leidinio darbuotojų.
→ PAREMTI infa.lt → Naujienlaiškis
skiria zmogu nuo darbinio gyvulio!