infa.lt

Indija pradeda bandomąjį CBDC skaitmeninės valiutos projektą

Indija pradeda bandomąjį CBDC skaitmeninės valiutos projektą

03 gruodžio
06:20 2022

Indijos centrinis bankas teigia, kad skaitmeninė CBDC rupija padės vykdyti pigesnes ir paprastesnes finansines operacijas, taip pat apsaugos žmones nuo privačių kriptovaliutų nepastovumo, praneša „Deutsche Welle”.

Indijos rezervų bankas (RBI) ketvirtadienį pradėjo savo skaitmeninės valiutos bandomąją programą individualiems vartotojams.

Bandomojoje programoje dalyvaus keturi šalies bankai – State Bank of India, ICICI Bank, Yes Bank ir IDFC – Mumbajaus, Naujojo Delio, Bengalūro ir Bhubanesvaro miestuose, pranešė centrinis bankas ir pridūrė, kad vėliau bus įtraukta daugiau bankų ir miestų.

Pasak IRB, bandomuoju bandymu bus tikrinamas centrinio banko skaitmeninės valiutos, arba CBDC, kūrimo ir platinimo procesas bei jos naudojimas mažmeninėje prekyboje realiuoju laiku.

Jis teigė, kad e.rupija bus tokios pačios vertės kaip ir atskiri banknotai bei monetos ir ją platins bankai.

Vartotojai galės atlikti operacijas naudodami skaitmeninę piniginę, saugomą mobiliajame telefone ar kitame įrenginyje. Mokėjimai bus atliekami naudojant QR kodą.

„Tai drąsus IRB žingsnis, kuris padės sumažinti finansinių operacijų išlaidas”, – DW sakė Nacionalinio viešųjų finansų ir politikos instituto profesorė Lekha Chakraborty.

„Tai suteikia finansų sistemai skaidrumo ir padeda verslininkams skatinti tarptautinius sandorius”, – pridūrė ji.

Visapusiško diegimo grafikas nenustatytas

Indijos centrinis bankas tikisi, kad skaitmeninė rupija palengvins pigesnes ir paprastesnes finansines operacijas, paskatins šalies skaitmeninę ekonomiką, sumažins ekonomikos priklausomybę nuo fizinių grynųjų pinigų, taip pat apsaugos žmones nuo privačių kriptovaliutų nepastovumo.

Praėjusį mėnesį jis leido atrinktiems bankams naudoti CBDC atsiskaitymams už antrinės rinkos sandorius vyriausybės vertybiniais popieriais.

Tačiau kol kas IRB susilaikė nuo visiško valstybės virtualios valiutos įvedimo tvarkaraščio nustatymo.

„Nenoriu nurodyti tikslinės datos, iki kada CBDC bus pradėta naudoti visa apimtimi, nes šiuo klausimu turime elgtis labai atsargiai. Pasaulyje tai daroma pirmą kartą. Nenorime labai skubėti”, – vietos žiniasklaida citavo lapkričio mėn. paskelbtus FTB valdytojo Šaktikantos Daso žodžius.

Grėsmė finansiniam stabilumui?

Indija projektą pradėjo įgyvendinti tokiu metu, kai daugelis centrinių bankų visame pasaulyje, įskaitant Kiniją ir euro zoną, svarsto galimybę išleisti skaitmeninę savo pinigų versiją. Singapūro pinigų institucija neseniai pradėjo miesto-valstybės valiutos skaitmeninės versijos bandymus.

Viso pasaulio vyriausybės taip pat ieško būdų, kaip užkirsti kelią privačioms kriptovaliutoms kelti grėsmę pasauliniam finansiniam stabilumui.

Susirūpinimą dėl nereguliuojamų kriptovaliutų padidino neseniai įvykęs stulbinantis kriptovaliutų biržos FTX, kuri buvo vertinama 32 mlrd. dolerių (30,49 mlrd. eurų), kol praėjusį mėnesį po akivaizdžios likvidumo krizės paskelbė bankrotą, sprogimas.

„IRB CBDC yra sveikintinas žingsnis. Per pastaruosius kelis mėnesius matėme kriptovaliutų pasaulio žlugimą, o nereguliuojamos kriptovaliutų rinkos kelia problemų”, – sakė skaitmeninės prekybos specialistas ir vienas iš LegalWiz.in įkūrėjų Shrijay Sheth.

Centrinis bankas ir toliau perspėja, kad kriptovaliutos gali kelti „rimtą susirūpinimą dėl makroekonominio ir finansinio stabilumo”, o ministras pirmininkas Narendra Modi pernai sakė, kad jos gali „sugadinti mūsų jaunimą”.

Tačiau, nepaisant valdžios institucijų perspėjimų, Indija tapo viena didžiausių kriptovaliutų rinkų Azijoje ir viena sparčiausiai augančių pasaulyje. Šalyje veikia 15 vietinių kriptovaliutų mainų platformų.

Apskaičiuota, kad Indijoje kokią nors kriptovaliutą turi nuo 15 iki 20 mln. žmonių, o jų turimos lėšos sudaro apie 6 mlrd. dolerių, rodo pramonės duomenys.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 198

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...