infa.lt

NATO nutraukė tylą dėl nukritusių Lenkijoje raketų ir pareiškė, kad „atsakomybė tenka Rusijai”

NATO nutraukė tylą dėl nukritusių Lenkijoje raketų ir pareiškė, kad „atsakomybė tenka Rusijai”

16 lapkričio
18:12 2022
Jensas Stoltenbergas

REUTERS

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas teigia, kad raketų ataka Lenkijoje greičiausiai buvo įvykdyta paklydusia Ukrainos priešlėktuvinės gynybos raketa, rašo britų „Express”.

Šiandien po Šiaurės Atlanto Tarybos posėdžio Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad Rusijai „galiausiai tenka atsakomybė” už vakarykštį sprogimą Lenkijos rytuose. NATO generalinis sekretorius teigė, kad išpuolis netoli Ukrainos sienos greičiausiai buvo Ukrainos priešlėktuvinės gynybos raketa, kuri paklydo bandydama atremti Rusijos atakas prieš šalį. Spaudos konferencijos metu jis teigė: „Neturime jokių požymių, kad tai buvo tyčinės atakos rezultatas.

Tačiau norėčiau aiškiai pasakyti, kad tai nėra Ukrainos kaltė. Didžiausia atsakomybė tenka Rusijai, kuri tęsia savo neteisėtą karą prieš Ukrainą.” – pareiškė J. Stoltenbergas.

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda anksčiau sakė, kad nėra „absoliučiai jokių požymių”, jog raketa buvo tyčinis išpuolis, ir, kad kaimyninė Ukraina greičiausiai paleido sovietinių laikų raketą, kai atrėmė Rusijos oro puolimą, kuris nusiaubė jos elektros tinklus.

Jis pažymėjo: „Ukrainos gynyba leido savo raketas įvairiomis kryptimis ir labai tikėtina, kad viena iš šių raketų, deja, nukrito Lenkijos teritorijoje. Nėra nieko, visiškai nieko, kas leistų manyti, kad tai buvo tyčinė ataka prieš Lenkiją”.

Raketa nukrito antradienį netoli Lenkijos sienos su Ukraina. Trys JAV pareigūnai teigė, kad preliminariais vertinimais, ji buvo paleista Ukrainos pajėgų į artėjančią Rusijos raketą.

Pareigūnai kalbėjo su anonimiškumo sąlyga, nes nebuvo įgalioti viešai aptarinėti šio klausimo.

Šie vertinimai ir J. Bideno komentarai 20-ies valstybių grupės aukščiausiojo lygio susitikime Indonezijoje prieštaravo anksčiau antradienį vieno aukšto rango JAV žvalgybos pareigūno, kuris naujienų agentūrai „The Associated Press” teigė, kad Rusijos raketos kirto Lenkijos teritoriją, pateiktai informacijai.

Buvusi sovietinio bloko šalis Ukraina turi sovietų ir rusų gamybos ginklų, įskaitant oro gynybos raketas, atsargų, be to, atmušdama Kremliaus invazines pajėgas, perėmė daug daugiau rusiškų ginklų.

Ukrainos priešlėktuvinė gynyba įnirtingai veikė prieš antradienį Rusijos surengtą elektros energijos gamybos ir perdavimo įrenginių puolimą, įskaitant Ukrainos vakarinį regioną, kuris ribojasi su Lenkija.

Visas Jenso Stoltenbergo pareiškimas: „Mūsų vyriausiasis karinis vadas generolas Kavalis informavo sąjungininkus, o Lenkijos ambasadorius pateikė mums naujausią informaciją apie incidentą ir vykstantį tyrimą.

Vakarykštis sprogimas įvyko Rusijai pradėjus masinę raketų atakų bangą visoje Ukrainoje. Prasidėjus neteisėtam Rusijos karui Ukrainoje, NATO padidino budrumą visame mūsų rytiniame flange ir mes nuolat stebime padėtį”.

Panašią mintį išsakė ir Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda, savo „Twitter” paskyroje parašęs:

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 208

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. Tomas Jakutis    -  2022-11-16, 18:55

  Europoje vyksta karas: Rusija naikina Ukrainą. Ukrainos „draugai” (?) Vakaruose neduoda jai pakankamai ginklų apsiginti, nes bijo Rusijos.
  Gali būti, kad Ukraina bus sunaikinta visiškai.
  NATO turėtų būti gėda.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Jens Stoltenberg    -  2022-11-16, 19:09

  „Prasidėjus neteisėtam Rusijos karui Ukrainoje, NATO padidino budrumą visame mūsų rytiniame flange ir mes nuolat stebime padėtį.“

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Ne Rusija    -  2022-11-17, 09:01

  30 metu artejo prie NATO sienu pazeidziant visas sutartis,o atvirksciai! Ir ne Rusija rezisavo si kara! Ne Rusija siuo metu dislokuoja Europoje 100 nauju branduoliniu uztaisu! Nereikia 2rninti zmoniu!

  Atsakyti į šį komentarą
  • T0mas J.    -  2022-11-17, 18:23

   Nėra tokio nusikaltimo: artėti prie Rusijos sienų.
   Ginklu peržengti svetimos valstybės sieną yra didelis nusikaltimas ir Rusija bus už tai nubausta.

   Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...