infa.lt

Johnas Kerry teigė WEF, kad klimato strategija „sumodeliuota” pagal Covid vakcinos diegimą

Johnas Kerry teigė WEF, kad klimato strategija „sumodeliuota” pagal Covid vakcinos diegimą

09 lapkričio
15:20 2022
John Kerry

foto: REUTERS/Gary Cameron

Pasaulio ekonomikos forumo „First Movers Coalition” klimato kaitos darbotvarkė buvo „modeliuojama” pagal pastangas įdiegti vakcinas koronaviruso krizės metu, antradienį COP27 konferencijoje Egipte sakė Johnas Kerry, kurį cituoja Breitbart.

Kartu su WEF prezidentu Børge Brende ir įvairių įmonių vadovais pasirodęs JAV specialusis prezidento pasiuntinys klimato klausimais Johnas Kerry sakė, kad privatusis sektorius turi skubiai susivienyti su vyriausybėmis, kad būtų įgyvendintas tikslas užkirsti kelią pasaulinės temperatūros kilimui ir išgelbėti gyvybes tariamai gresiančios pasaulinės klimato krizės metu.

„Mūsų laukia didžiulis iššūkis – įdiegti naujas technologijas ir panaudoti labai pajėgius privataus sektoriaus verslininkų pajėgumus, kad jie galėtų jas pritaikyti, nes be jų nė viena vyriausybė neturi pakankamai pinigų… Mums reikia, kad visi tam pritartų”, – sakė J. Kerry, sakydamas kalbą prieš diskusiją.

„Idėja, dėl kurios buvo įkurta „First Movers Coalition”, yra gana paprasta, mums reikėjo sukurti paklausos signalus rinkoje, kur jų nebuvo, o tam reikia drąsos, reikia drąsos šiems vadovams, kurie priėmė sprendimą dalyvauti šioje veikloje.

Koalicija „First Movers Coalition” buvo įsteigta prieš praėjusių metų COP26 klimato kaitos aukščiausiojo lygio susitikimą Glazge, bendradarbiaujant JAV valstybės departamentui ir Klauso Schwabo Pasaulio ekonomikos forumui.

Šiuo ekologiniu projektu siekiama įregistruoti privačias įmones, kad jos įsipareigotų vykdyti žaliosios darbotvarkės pastangas mažinti anglies dioksido išmetimą.

„Šiek tiek modeliavome jį pagal patirtį su tuo, kas nutiko su vakcinomis, vyriausybė pasakė: „mes už tai sumokėsime, sukurkite tai”, ir tas pats su „SpaceX”, jei jūs tai sukursite, mes tai naudosime ir už tai sumokėsime.

„Žmonės, kurie rizikavo kapitalu, žinojo, kad jie gali gauti grąžą iš to kapitalo arba bent jau padengti savo išlaidas tokių dalykų, kaip vakcinos, atveju, kai buvo toks didelis pavojus žmonių gyvybei. Na, o dabar žmogaus gyvybei kyla pavojus dėl pasaulinės klimato krizės keliamų iššūkių”, – perspėjo J. Kerry.

Priešingai nei baisūs Kerio perspėjimai, per pastarąjį šimtmetį su klimato kaita susijusių mirčių skaičius nuolat mažėjo, nes dėl augančios gerovės milijardai žmonių tapo labiau apsaugoti nuo mirtinų orų reiškinių, tokių kaip uraganai ir potvyniai, padarinių.

Klimato ekspertas Bjornas Lomborgas praėjusiais metais pažymėjo, kad prieš šimtmetį per metus nuo „audrų, potvynių, sausrų, gaisrų ir ekstremalių temperatūrų” žuvo beveik pusė milijono žmonių, o 2020 m. per panašius įvykius žuvo tik 14 000 žmonių.

„Tai beveik 99% mažiau nei prieš šimtmetį”, – rašė Lomborgas. „Nuo to laiko pasaulio gyventojų skaičius išaugo keturis kartus, todėl tai dar didesnis sumažėjimas, nei atrodo.”

Nepaisant to, J. Kerry teigė, kad radikalūs ekonomikos pertvarkymo planai bus tęsiami. Paklaustas, ar kadencijos vidurio rinkimai turės įtakos jo darbotvarkei, Keris sakė, kad net jei antradienį nugalės respublikonai, „prezidentas Bidenas labiau nei bet kada pasiryžęs tęsti tai, ką darome”.

„Ir didžiosios dalies to, ką darome, negali pakeisti niekas kitas, kas ateis… Rinka priėmė sprendimą daryti tai, ką turime daryti, kad reaguotume į klimato krizę.”

Kartu su Kerry WEF diskusijoje dalyvavo ir kitas Vašingtono pelkės veteranas Johnas Podesta, kuris dabar yra J. Bideno vyresnysis patarėjas švarios energijos inovacijų ir įgyvendinimo klausimais.

Buvęs Barako Obamos administracijos vadovas ir ilgametis H. Clinton sąjungininkas sakė, kad prezidento J. Bideno „Infliacijos mažinimo įstatymas” bus neatsiejamas nuo to, kad įvairiomis mokesčių lengvatomis ir kitais būdais bus skatinamas klimato kaitos judėjimas.

Nors dabartinę pasaulinę energetikos ir infliacijos krizę didele dalimi sukėlė kairiosios vyriausybės, tokios kaip Bideno administracija, skatinančios vietinę iškastinio kuro gamybą,

Podesta teigė, kad Infliacijos mažinimo aktas bus „fonas ir pagrindas šioms investicijoms šiuose sektoriuose, nesvarbu, ar kalbama apie švarią energetiką, anglies dioksido surinkimą, ekologišką vandenilį, švarią gamybą”.

Podesta toliau sakė, kad turėtų būti „jaudinantis” tas faktas, jog pasaulio lyderiai siekia įgyvendinti „tokio dydžio ir masto pasaulio ekonomikos pertvarką, kokios dar nebuvo žmonijos istorijoje”.

„Jus čia turėtų jaudinti tai, kad esate tos ieties smaigalys, pertvarkantis pasaulio ekonomiką visoje gamybos, energetikos, transporto [ir] pastatų srityje, kad pasiektumėte rezultatą, kurį ketiname duoti.”

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 202

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. Skaitytojas ir Rinkėjas    -  2022-11-09, 07:49

    Gražu kaip reta tai poryt sužinosim kad VIRUSAS BUVO TYČIA PALEISTAS PERSITVARKYT PAGAL JUOS PASAULĮ

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Normalus plesikai    -  2022-11-09, 09:32

    visada kure gaujas ir net kariuomenes. Tik anksciau dar nevalde valstybiu. Dabar,jau geri 3 desimtmeciai,jie patobulejo ir iki sio lygio. O zmonija – vis tyli…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...