infa.lt

A. Širinskienė siūlo A. Anušauskui trauktis iš ministrų dėl slaptos informacijos apie karo pradžią nutekinimo

A. Širinskienė siūlo A. Anušauskui trauktis iš ministrų dėl slaptos informacijos apie karo pradžią nutekinimo

14 spalio
13:42 2022

Arvydas Anušauskas

Seimo Teisės ir teisėtvarkos pirmininko pavaduotoja Agnė Širinskienė kreipėsi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininką Lauryną Kasčiūną ir šio komiteto narius prašydama išsiaiškinti, kokia apimtimi krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas atskleidė savo sutuoktinei įslaptintą informaciją.

Tyrimą atlikti prašoma po to, kai 2022 m. spalio 11 d. duodama interviu LNK televizijos laidai „Bus visko“ krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko žmona nurodė apie karo Ukrainoje pradžią sužinojusi keliomis savaitėmis anksčiau, nei dauguma Lietuvos žmonių ar net Seimo narių, turinčių leidimą dirbti su įslaptinta informacija.

Lina Anušauskienė teigė: „Kol niekas net negalvojo ir nekalbėjo, kad čia bus tikrai karas, tai jisai, atsimenu, gal net pora savaičių iki to prasidėjusio karo man pasakėSako, žinok, čia bus labai rimti dalykai, žodžiu, kad ne tik ten pasienyje kažkoks galbūt ten konfliktas, bet bus realūs karo veiksmai.“

„Iš šios citatos akivaizdu, kad krašto apsaugos ministras savo sutuoktinei atskleidė valstybės paslaptį sudarančią informaciją, gautą iš NATO partnerių, nors pastaroji teisės susipažinti su valstybės paslaptimis neturi.

Toks informacijos nutekėjimas ministro sutuoktinei, kuri vėliau gali ją paskleisti žiniasklaidoje, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui, žemina Lietuvos patikimumą NATO partnerių akyse, kelia pavojų tiek mūsų, tiek NATO partnerių žvalgybos saugumui.

Dėl to kreipiausi į Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą prašydama atlikti parlamentinės kontrolės veiksmus, kurie yra šio komiteto kompetencijoje, ir įvertinti, kokia apimtimi krašto apsaugos ministro sutuoktinei yra nutekėjusi valstybės paslaptį sudaranti informacija. Keltinas klausimas ir dėl to, ar tai vienkartinis veiksmas, ar įslaptinta informacija ministras su sutuoktine dalijasi nuolat“, – sako Seimo narė A. Širinskienė.

Pasak parlamentarės, tokie ministro ir jo sutuoktinės veiksmai neapdairiai dalinantis ir viešinant įslaptintą informaciją yra ypač neatsakingi karo Ukrainoje metu, kuomet Rusijos žvalgyba ypač siekia išsiaiškinti, kokia informacija ir kada bei kokia apimtimi disponuoja NATO partnerės.

„Krašto apsaugos ministro atsiprašymo čia nepakanka. Labai raginu jį pasitraukti iš užimamų pareigų dar iki NSGK tyrimo pradžios.

Ministras padarė viską, kad save diskredituotų  ir parodytų kaip neatsakingą ir nepatikimą žmogų, kuris įslaptinta informacija žarstosi į visas puses ir painioja savo asmeninį bei tarnybinį gyvenimą“, – teigia A. Širinskienė.

infa.lt: Iš viso, kas čia rašoma galima daryti išvadą, jog apie karą žinojo visi, net kai kurių politikų žmonos, bet ar kas girdėjote, kad būtų daroma bent kažkas, kad to karo būtų išvengta? Kitas dalykas – kokius reikalus žinantys susitvarkė savo naudai dar prieš karo pradžią? Ir dar – visur skelbiama, kad Putinas užpuolė „netikėtai” – iš visko kas parašyta darosi aišku, kad to buvo tikimasi ir laukiama.

Valdantieji teisina A.Anušauską, teigdami, kad apie karo pradžią žinojo visi, nes buvo rašoma ir Amerikos leidiniuose ir Lietuvoje. Bet, prisiminus apie tai, kad Lietuva 30 metų buvo gąsdinama karu su Rusija ir jis vis neįvykdavo – tuo niekas paprasčiausiai netikėjo. Tai buvo tik kalbos gandų lygmenyje.

Ir dar, jei ši informacija buvo Valstybės paslaptis – tai visai nesvarbu kokie gandai sklandė viešojoje erdvėje – duomenys perduoti pareigūno žmonai rodo, kad buvo perduota tai, kas negalėjo būti perduota.

Žinoma, stebint šios valdančiosios daugumos požiūrį į paprasčiausią moralę – tikėtis, kad A.Anušauskas bus atstatydintas – nerealu. Tokius reikalus turi aiškintis generalinė prokuratūra, o ne Seimo NSGK komitetas, kuriam vadovauja TS-LKD. Valstybinės paslapties išdavimas – tai kriminalinis nusikaltimas.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 613

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. Anonimas    -  2022-10-14, 15:32

  nu tai 6 m. kaip Paleckis galės pasėdėti kartu

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Tadas    -  2022-10-14, 17:24

  Kuo daugiau visuomenė žinos tuo geriau valstybėj,nebus plėšiama ir draskoma !

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Kad ta    -  2022-10-14, 22:39

  informacija buvo „tokia slapta”,kad jos gal tik Sirinskiene ir nezinojo…

  Atsakyti į šį komentarą
 4. T0mas J.    -  2022-10-18, 19:51

  Siūlau Anušauskui trauktis dėl bendradarbiavimo su KGB LTSR laikais.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...