infa.lt

Nobelio taikos premiją gavo A. Beliackis, kurį Baltarusijos tarnyboms anksčiau pridavė R.Šimašiaus TM

Nobelio taikos premiją gavo A. Beliackis, kurį Baltarusijos tarnyboms anksčiau pridavė R.Šimašiaus TM

07 spalio
17:36 2022
Alesius Beliackis

Alesius Beliackis | EUROBELARUS nuotr.

Šių metų Nobelio taikos premija skirta žmogui, kurį dar 2011-ais metais Baltarusijos spec tarnyboms „pridavė” Remigijaus Šimašiaus, dabartinio Vilniaus mero, vadovaujama Teisingumo ministerija.

Tada, Remigijaus Šimašiaus TM perdavė Baltarusijai jos pareikalautus nevyriausybinės organizacijos „Viasna”, kuriai vadovavo Alesius Beliackis, šiandien apdovanotas Nobelio taikos premija, finansinius duomenis.

Po ko, visiškai dėsningai, Alesius Beliackis buvo areštuotas Minske, o į laisvę buvo paleistas 2014-ais metais, atbuvęs bausmę už mokesčių slėpimą. (Papildyta: nuo 2021 metų jis vėl sėdi kalėjime už tą patį straipsnį – mokesčių vengimą)

Kilus skandalui, dabartinis „Laisvės” partijos vicepirmininkas savo kaltės neįžvelgė ir žiniasklaidai pareiškė, kad atsistatydinti nesiruošia.

R. Šimašiaus vadovaujama ministerija pripažįsta birželį gavusi Užsienio reikalų ministerijos įspėjimą netalkinti Baltarusijos tarnyboms, tačiau esą buvo jau per vėlu, mat baltarusių teisėsauga trokštamą informaciją gavo dar kovą. (paskubėjo padaryti ką reikia)

Pats Remigijus Šimašius pasiteisino tuo, kad esą nebuvo reikiamos koordinacijos tarp Lietuvos tarnybų, tai įvyko netyčiomis, todėl kaltų ieškoti neverta. Tačiau nepaaiškino, kas gi turėjo sutvarkyti tą koordinaciją, ar ne pats ministerijos vadovas atsakingas už viską kas joje vyksta??

Patriotas Remigijus Šimašius

Bet gi ne. Kaltų nėr. Kalta aplinka ir aplinkybės..

Ir šis Nobelio komiteto sprendimas, skirti Taikos premija žmogui, įkalintam Baltarusijoje dėl R.Šimašiaus kaltės, kurios jis niekaip nenori prisiimti ir pripažinti – meta dėmę valstybei, save pozicionuojančiai kaip žmogaus teisių ir laisvių gynėjai, tačiau nesugebančiai, nei apginti ja pasitikėjusių, nei nubausti kaltųjų, kai jie užima pakankamai aukštus postus.

Lietuvoje kalti ministrai gali būti tik tuo atveju, jei jie priklauso opozicinėms partijoms. Tada galima nubausti verčiant atsistatydinti net už suvalgytą kotletą (kaip susisiekimo ministrą J.Nerkevičių).

Tuo tarpu šiandien „Liberalų sąjūdis”, Seimo frakcijos nario Raimundo Lopatos asmenyje primena, kad Taikos premijos laureatą Liberalų sąjūdis buvo ne kartą siūlęs kaip kandidatą ir Laisvės premijai gauti.

„Ne kartą siūlėme, kad kaip valstybė, atsiprašydami tų baltarusių, kuriuos išdavėme, apgavome, ignoravome, turėtume Laisvės premiją skirti o A. Bialiackiui. Seimas pasirinko kitą variantą, užtat mūsų nedėmesingumą šiandien ištaisė Nobelio komitetas“, – sako Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Raimundas Lopata.

Primename ir mes, kad Remigijus Šimašius „Laisvės” partijos vicepirmininku tapo tik pasitraukęs iš „Liberalų sąjūdžio”, kurio vardu šiandien atsiprašinėja Raimundas Lopata.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 658

Žymos

Atsiliepimų 4

 1. O tai    -  2022-10-07, 19:30

  Lietuva privalejo slepti baltarusio finansinius nusikaltimus!? Na,su tokiu „teisingumu”,nesunku suprasti,kodel pas mus slapstosi Interpolo paieskomi kazachai,paleidziami is kalejimo Kolumbijos narkobaronai. Vietoje ju atsedes politkalinys Paleckis!

  Atsakyti į šį komentarą
  • Regis    -  2022-10-07, 19:36

   Savo atsakymu tik parodote, jog esą Šimašius buvo teisus. Bet jis viešai gailisi dėl to, o ir, atkreipkime dėmesį, kad Beliackis yra politinis disidentas, o ne verslininkas ir tą puikiai suprato Nobelio komitetas skyręs jam Taikos premiją.

   Atsakyti į šį komentarą
   • O kuo    -  2022-10-07, 21:38

    ponas Beliackis skiriasi nuo pono Paleckio,kad pirmas negali sedeti,o kitas gali!?

 2. Patriotas    -  2022-10-07, 19:42

  Šudmaišis yra šudų maišas. Ka jis gailisi nesigaili px. Jis puikia žinojo kas yra Beliackis. Pinigai 💸 yra tu dolbajobų satanistų siela. Tik pyst EMP ir sielos nebėra :D.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Nasa i kanalizacija...

Kam tau ginklai toks kietas gali rusus špygomis užbadyti...

Amerikonu demokratinės bombos...

Durnių ir bažnyčioja muša....

Ai jai jai jai. :D sankcijų, daugiau sankcijų! px kad nei viena nuo 2014 neturėjo...

Baisu gabriuk...

sėkmės vyrai...

Nebus. Rusų kol kas dar niekas nenukariavo....

Būdamas policininko vietoje, tuos priedebilius lupčiau su dviem bananais, iš abiejų rankų ir nuo dūšios....

Bent kažkas blaiviai mąsto. debilai naudojosi kovid kad marintų žmones. Tuomet debilai naudojasi karu kad...

Davė laisvę nevispročiams reikštis tegul dabar ir kenčia. Klimakso aktyvistai yra visiški atsilupeliai. :D...