infa.lt

Naujai įvedami nekilnojamojo turto mokesčiai bus naudingi savivaldybėms, teigia Gintarė Skaistė

Naujai įvedami nekilnojamojo turto mokesčiai bus naudingi savivaldybėms, teigia Gintarė Skaistė

20 rugsėjo
14:50 2022
Gintaarė Skaaistė ir Monika Navickienė

asociatyvi nuotr. (iš kairės) Gintarė Skaistė ir Monika Navickienė | infa.lt montažas

Finansų ministerijoje parengta mokesčių pertvarka turi liberalių požymių ir yra ypač palanki savivaldai bei jos savarankiškumui, konstatuoja Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija. Antradienį mokesčių pertvarkos metmenis liberalams pristatė finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Mokesčių pertvarkos paketu Finansų ministerija numato atlaisvinti rankas savivaldybėms skolinantis – suteikti daugiau galimybių finansuoti projektus. Be to, pagal planą, ateityje visi nekilnojamojo turto mokesčiai būtų įskaitomi į savivaldybių biudžetus.

„Šios mokesčių korekcijos yra tie pokyčiai, kurių savivalda ilgai laukė. Perspektyva savivaldybėms džiugi – jos įgis daugiau galimybių užbaigti projektus ne tik pasiskolindamos, bet ir iš savo biudžeto, kurį papildys nekilnojamo turto mokestis“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūno pavaduotoja Edita Rudelienė.

Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininko liberalo Ričardo Juškos pastebėjimu, šiuo metu Seimo nariai ypač laukia ir naujojo Fiskalinės drausmės įstatymo, kuris turėtų įsigalėti kitąmet. „Pakeitus šį įstatymą, savivaldybės galės įgyvendinti ES finansuojamus projektus.

Optimistiškai nuteikia ir ministrės žinia, kad savivaldybėms nebereikės grąžinti kalendoriniais metais nepanaudotų lėšų – o tai juk šimtai milijonų per metus. Žinoma, nekilnojamojo turto mokesčių administravimo pokyčiai ir papildomos lėšos savivaldybėms – taip pat laukiamas sprendimas, vis dėlto jis įsigaliotų nuo 2025 metų“, – atkreipia dėmesį R. Juška.

Anot finansų ministrės, pagal dabartinį gyventojų nekilnojamo turto mokesčio projektą, pusė būsto savininkų (pagal turto vertę iki medianos) nieko nemokės, o likusiems tarifas bus „neskausmingas“ – vidutiniškai 14 eurų per metus. Konkrečią sąskaitą už valdomą nekilnojamąjį turtą automatiškai suformuotų Valstybinė mokesčių inspekcija.

XVIII Vyriausybė savo programoje yra nustačiusi tikslą, kad „valstybės teisinis reguliavimas ir mokestinė sistema skatintų verslumą ir piliečių įsitraukimą“. Dabartiniame pertvarkos projekte numatyta ir daugiau korekcijų, palankių savarankiškai dirbantiems, versliems asmenims (pavyzdžiui, liberalų pateiktas PVM mokėtojo ribos pakėlimas nuo 45 tūkst. iki 55 tūkst. eurų).

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 206

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. Lietuvis    -  2022-09-20, 19:30

  Gera nuotrauka atspindi požiūri į rinkėjus !!!

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Vytas    -  2022-09-20, 19:31

  Žmonės yra nuvarginti ir jie juos toliau skurdina !!!

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Ne konserva    -  2022-09-20, 21:09

  Alkoholike nori paskutinius pinigus is zmoniu atimti.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...