infa.lt

Čekijoje daugėja ukrainiečių prostitučių. Suteneriai dažnai renkasi motinas, jos patikimesnės

20 rugsėjo
07:30 2022

Jos pabėgo nuo karo veiksmų, gyvena nežinioje ir neturi pinigų. Čekijoje daugėja ukrainiečių moterų, kurios pragyvenimui užsidirba iš prostitucijos. „Susitinkame su jomis naktiniuose klubuose ir siūlome joms visas savo socialines ir medicinines paslaugas bei padedame išeiti iš sudėtingų socialinių situacijų”, – čekų leidiniui „Lidovka” pasakoja organizacijos „Malonumas be rizikos” atstovas Pavelas Ubrankovičius.

Jo teigimu, sekso paslaugų teikėjų iš Ukrainos šiemet daugiausia padaugėjo Ustičkų, Karlovi Varų ir Pietų Bohemijos regionuose.

Ekspertai atkreipia dėmesį, kad ukrainiečių moterys yra rizikos grupė. „Jos pabėgo į užsienio šalį. Jos neturi pinigų ir darbo. Dažniausiai jos įsitraukia į sekso verslą dėl finansinių sunkumų”, – portalui sakė Moterų apsaugos asociacijos koordinatorė Zdenka Pecharova. Jai pritarė organizacija „Malonumas be rizikos”, padedanti Čekijoje sekso paslaugas teikiančioms moterims.

„Būdamas svetimoje šalyje, nepažindamas jos socialinės sistemos, gaudamas mažai darbo, padarysi viską, kad pasirūpintum savo šeima”, – sakė P. Ubrankovičius.

Apskaičiuota, kad Čekijoje yra nuo dešimties iki trylikos tūkstančių sekso paslaugų teikėjų ir darbuotojų. Kol kas tiksliai nežinoma, kiek ukrainiečių moterų nuo ginkluotų karo veiksmų pradžios Čekijoje verčiasi prostitucija. Ne pelno siekiančių organizacijų teigimu, tikslius skaičius sakyti dar per anksti.

Pavyzdžiui, Moterų apsaugos asociacija šiuo metu erotinėse interneto svetainėse stebi 15-20 Ukrainos prostitučių. „Prieš pusantro mėnesio pastebėjome, kad padaugėjo skelbimų, prieš tai jų buvo apie dešimt”, – pasakojo Zdenka Pecharova.

„Moterų apsaugos asociacijos” vadovė staigų padidėjimą beveik du kartus aiškina tuo, kad po tam tikro laiko Čekijoje ukrainietės pritrūko pinigų ir turėjo užsidirbti.

„Patikimos” mamos

Be to, iš Ukrainos pabėgo motinos su vaikais, o tokios moterys dar greičiau tampa prostitutėmis. „Moteris, turinti vaiką, turi daugiau rūpesčių ir pareigų, todėl ji turi mažiau savikontrolės. Jai vaikas yra daug kartų svarbesnis už jos pačios gyvybę”, – sakė buvęs policijos vadovas Martinas Grinko.

Pasak Pecharovos, suteneriai tuo naudojasi ir dažnai ieško būtent motinų. „Daugelis jų mieliau renkasi vienišas motinas, o ne bevaikes studentes, nes motinos yra „patikimesnės”, – aiškino Moterų apsaugos asociacijos koordinatorė. Įsivaizduokite, kad 60% „Pleasure Without Risk” klientų yra motinos, dažniausiai vienišos.

Zdenkos Pecharova pasakoja, kaad kai kurios ukrainietės gali tiesiog tęsti tai, ką darė anksčiau. „Savo gimtojoje šalyje jos užsidirbo pragyvenimui dirbdamos prostitutėmis, o dabar toliau užsiima tuo, ką moka ir ką darė anksčiau”, – sako sekso paslaugų teikėjų interesus ginančios Moterų apsaugos asociacijos pirmininkė.

Asociacijos vadovė taip pat pažymi, kad ukrainiečių moterų antplūdis į sekso verslą gali turėti neigiamos įtakos vietos prostitučių darbui. „Jei jų skaičius didės, kylant kainoms ir esant socialiai motyvuotai prostitucijai, jos atims iš čekų prostitučių darbą ir joms neliks pinigų”, – aiškino Moterų apsaugos asociacijos vadovas. Todėl turime padėti ukrainietėms, – sakė ji.

Ne pelno siekiančios organizacijos „Malonumas be rizikos” nuomone, svarbu šviesti Ukrainos moteris. „Stengiamės juos įspėti apie sekso verslo pavojus, o dėl kalbos barjero į pagalbą pasitelkėme vertėjus”, – sakė Ubrankovič atstovė spaudai. Tačiau ukrainiečių prostitutės Čekijoje nėra naujas reiškinys: jos čia dirbo dar prieš ginkluotą konfliktą. Praėjusiais metais organizacija „Malonumas be rizikos” bendravo su daugiau nei 1600 klientų, iš kurių šimtas buvo iš Ukrainos.

Įtariamas suteneriavimas

Netrukus po karo Ukrainoje pradžios Moterų gynybos tinklas netgi perspėjo apie sutenerius, kurie tariamai „verbuodavo” pabėgėles pasienyje, o paskui įtraukdavo jas į prostituciją. Organizacija gavo pranešimą iš čekų verslininko, kuris erotinėje interneto svetainėje rado įtartiną skelbimą.

„Jame buvo rašoma, kad už ukrainietę moterį galima mokėti pigiau, nemokant už čekę dviejų tūkstančių, nes ukrainietė kainuoja ketvirtadalį tos sumos. Jis tuo pasipiktino ir susisiekė su mumis, kad išsiaiškintume, kas vyksta”, – pasakoja Zdenka Pecharova.

Kovo mėnesį jos asociacija dėl to pateikė skundą policijai, tačiau byla buvo atidėta. „Tyrimo metu nenustatyta jokių faktų, kurie patvirtintų, kad buvo padaryta nusikalstama veika. Todėl tyrimas buvo atidėtas, tačiau atitinkami specialistai vis dar nagrinėja šią temą vykdydami operatyvinę veiklą”, – „Lidovka” interneto svetainei patvirtino policijos atstovas Ondřej Moravčík.

Zdenka Pecharova įtaria, kad ukrainiečių moterys ir toliau išnaudojamos, todėl prieš kelias savaites ji vėl kreipėsi į policiją. „Parašėme antrą pranešimą, nes radome įtartinų skelbimų, kuriuose buvo siūloma sutenerių pagalba įsigyti ukrainiečių moterų. Apie tai mus informavo sekso paslaugų teikėjų klientas”, – sakė Z. Pecharova, pažymėdama, kad dėl atliekamo tyrimo ji negali pateikti kitų bylos detalių. Be to, organizacija „Malonumas be rizikos” irgi tvirtina, kad sutenerystė yra tikėtina. „Per kiekvieną krizę atsiranda žmonių, kurie nori pasinaudoti padėtimi”, – apibendrino organizacijos atstovė spaudai.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 308

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. "Svarbu šviesti Ukrainos moteris"    -  2022-09-20, 11:02

  O ne čekus vyrus? Jeigu jie nesinaudotų prostitučių paslaugomis, pasaulis tokio daikto kaip prostitucija nežinotų. Patys išnaudoja moteris, patys rėkia „gelbėkim jas”.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Tai kad    -  2022-09-20, 11:40

  pilni skelbimu laikrasciai ir tinklapiai ir cia! Nemanau,kad draudimai cia kuo pades.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Zelenskis sprogdina hesus, o Nausėda atstatinės...

Pindosai per WWII visus japonus sukišo į konclagerius. Nieko neprimena?...

Katastrofa kai valdo propindosiški. Kai prorusiški - tik problemėlė....

Jeigu pasaulis Moskoliją patupdys į savo vietą, tada kai kurios šalys galėtų tapti ir prorusiškos...

Tie, kam rūpi jų valstybęs , yra prorusiški....

is kur tevams zinoti,kuria is 72 lyciu pasirinks paauges naujagimis!?...

rimta darba - tie ir dirbs! O jei koks kopijavimo aparatas pakeis keleta popieriuku rasinetoju...