infa.lt

Prasideda: EK ragina ES nedelsiant imtis veiksmų rengiantis COVID-19 žiemos bangai

03 rugsėjo
05:40 2022

Europos Komisija pasiūlė priemones, kuriomis siekiama užkirsti kelią COVID-19 atvejų antplūdžiui artėjantį rudens ir žiemos sezoną, ir paragino valstybes nares imtis koordinuotų veiksmų, praneša Euractiv.

Penktadienį (rugsėjo 2 d.) paskelbtame Komisijos komunikate siūlomos priemonės apima didesnį vakcinų, įskaitant naujas ir adaptuotas versijas, vartojimą.

„Turime būti pasirengę pasitikti dar vieną sudėtingą sezoną”, – pranešime spaudai teigė už sveikatą atsakinga Komisijos narė Stella Kyriakides, ragindama bloką „veikti dabar, kartu, koordinuotai ir nuosekliai”.

Europos gyvenimo būdo pirmininko pavaduotojas Margaritis Schinas pridūrė, kad veiksmai, kurių imamasi dabar, turės įtakos pandemijos ateičiai. „Imantis veiksmų dabar, bus apribotas spaudimas sveikatos priežiūros sistemoms, ekonomikos sutrikimai ir iššūkiai visuomenei”, – pareiškė jis.

Komisija paragino 27 ES valstybes nares pagerinti pirminio skiepijimo kurso ir pirmosios stiprinamosios dozės įsisavinimą tarp asmenų, turinčių teisę skiepytis, o Kyriakidesas pavadino skiepijimo spragų panaikinimą „svarbiausiu prioritetu”.

Be to, šalys buvo paragintos teikti pirmenybę papildomos stiprinamosios dozės skyrimui tam tikroms gyventojų grupėms, ypač 60 metų ir vyresniems žmonėms ir kitiems bet kokio amžiaus asmenims, kuriems gresia sunki ligos rizika.

Komisija rekomendavo vykdyti bendras COVID-19 ir gripo vakcinacijos kampanijas, taip pat reguliariai atnaujinti aiškias komunikacijos strategijas, pagrįstas epidemiologiniais pokyčiais, elgsenos įžvalgomis ir visuomenės nuomone.

Peršalimų sezono sutikimas naudojant „pritaikytas” vakcinas

Komisija atnaujino raginimus po to, kai ketvirtadienį (rugsėjo 1 d.) Europos vaistų agentūra (EMA) patvirtino naujas „BioNTech/Pfizer” ir „Moderna” vakcinas, „pritaikytas” „Omicron” atmainai.

„Labai svarbu, kad visos valstybės narės būtų parengusios tvirtas skiepijimo strategijas, kad pasiruoštų rudeniui ir žiemai, įskaitant naujai leidžiamų adaptuotų stiprinamųjų vakcinų diegimą”, – sakė Kyriakidesas.

Komisija prašo ES narių parengti nacionalines skiepijimo strategijas, kuriose būtų aiškiai nurodyta, kokiomis vakcinomis, įskaitant naujas ir adaptuotas vakcinas, turėtų būti skiepijamos tam tikros gyventojų grupės, taip pat atsižvelgiant į naujų variantų atsiradimo galimybę.

Komisijos komunikate pabrėžiama, kad labai svarbu užtikrinti pakankamą logistiką, kad naujas vakcinas būtų galima suleisti iš karto, kai tik jos bus pristatytos.

Visuomenės susirinkimų draudimas ir kaukės

Pripažindama plačiai paplitusį „pandeminį nuovargį”, Komisija pabrėžė įvairaus požiūrio svarbą, pasitelkiant priežiūrą ir nefarmacines intervencines priemones, pavyzdžiui, veido kaukes arba susirinkimų dydžio ribojimą.

„Labai svarbu […] sukurti atsparias priežiūros sistemas, kad būtų galima stebėti viruso vystymąsi, prireikus parengti veiksmingų visuomenės sveikatos priemonių atnaujinimo strategijas ir stiprinti sveikatos priežiūros sistemų pajėgumus”, – sakė Kyriakidesas.

Komisija teigė, kad siekiant išvengti švietimo sutrikimų, visos mokyklose taikomos priemonės turėtų būti pritaikytos prie ugdymo aplinkos ir amžiaus grupės ir turėtų būti kuo mažesnės.

Komisija pabrėžė, kad laisvo asmenų ir prekių judėjimo ES užtikrinimas „tebėra labai svarbus”.

infa,lt Šią žiemą laukiama didelių neramumų ES, ryšium su bendro pragyvenimo lygio smukimu, susijusio su augančiomis šildymo, elektros energijos, maisto kainomis, taip pat milijardų skyrimo Ukrainai kaip paramą, kas irgi prisidės prie bendros ES ekonominės būklės blogėjimo. Kovydo sugrąžinimas į darbotvarkę yra patogi priemonė užkirsti kelią žmonių susirinkimams ir protestams, – kiek ši priemonė bus veiksminga, priklausys nuo to, kiek pablogės jau ir dabar bloga ES šalių ekonominė situacija.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 354

Žymos

Atsiliepimų 3

 1. Stebim žinom    -  2022-09-03, 17:49

  Žmonės ne išbandymo triušiai nors ir triušiai nori gyventi.

  Atsakyti į šį komentarą
 2. Vytas    -  2022-09-03, 17:53

  Ačiū infa.lt komandai kad šią sunkia minute žmonijai,stojate mūru informacijos pasidalinimu kad apsaugoti kuo daugiau žmonių,pirmyn visi kas kaip galite dalinkitės tai ką žinote kad tik apsaugoti visus.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. Anonimas    -  2022-09-04, 22:30

  Na avys rikiuojatės į eilutę naujai Dozei

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

Kiekvienas jos pasakytas žodis aukso vertės. Kaip mums trūksta bent kelių tokių drąsių žmonių. Dieve,...

Pritariu jums...

Kad tai ėjimas žirgu. Jei pavyktų kregždutėm save parodyti, kaip kovotojams su biurokratija, taip galima...

apsiskelbs rezistentu Nr.2!? Pirmasis ir turbut partbilieta tebeturi?...

tiesiog nesityciotu! Nes tokiu ju sveikinimai - tai tikros patycios......

Žmonėms, neįgaliems perskaityti Biblijos, ji nesuvokiama. Nežino net, kas krikščionių Dievas pagal Bibliją, o Lietuvoje...

Būtų smagu kad ne tik laisvei ir jos gynybai įsipareigojimus stiprintų, bet prisimintų saugoti ir...