infa.lt

Turkija atsainiai reaguoja į JAV sankcijų grėsmę dėl ryšių su Rusija

Turkija atsainiai reaguoja į JAV sankcijų grėsmę dėl ryšių su Rusija

26 rugpjūčio
16:30 2022
V. Putinas ir R.T. Erdoganas

Osman Orsal/Reuters

Penktadienį (rugpjūčio 26 d.) Turkijos finansų ministras pareiškė verslininkams, kad jie neturėtų nerimauti dėl sankcijų, kurios, kaip perspėja Vašingtonas, bus taikomos, jei verslas bus vykdomas su rusais, kuriems taikomos sankcijos, praneša Euractiv.

Nureddino Nebati komentarai socialiniame tinkle „Twitter” – tai pirmasis oficialus Ankaros atsakas į pirmadienį Turkijos įmonėms išsiųstą JAV iždo departamento laišką.

JAV iždo sekretoriaus pavaduotojas Wally Adeyemo įspėjo Turkijos bankus ir bendroves, kad jiems bus taikomos antrinės sankcijos, jei jie bendradarbiaus su rusais, kuriems taikomos sankcijos, įvestos reaguojant į Kremliaus karą Ukrainą.

Turkijos prekybos su Rusija apimtys gegužės-liepos mėn. išaugo beveik 50 %.

Nebati sakė, kad šis laiškas neturėtų „sukelti nerimo mūsų verslo sluoksniuose. Turkija yra vienas svarbiausių politinės ir ekonominės galios centrų pasaulyje”.

NATO narė Turkija, palaikanti gerus santykius ir su Maskva, ir su Kijevu, konflikte stengėsi išlikti neutrali ir atsisakė prisijungti prie tarptautinių sankcijų.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ir jo Rusijos kolega Vladimiras Putinas per aukščiausiojo lygio susitikimą Juodosios jūros kurorte Sočyje anksčiau šį mėnesį susitarė stiprinti ekonominį bendradarbiavimą.

JAV pareigūnai nerimauja dėl to, kad sankcijų sulaukę rusai steigia Turkijos verslo subjektus prekybai su išoriniu pasauliu. Jie taip pat nerimauja, kad Europos bendrovės daro tą patį, siekdamos apeiti ES sankcijas, įvestas prekybai su Rusija.

Nebati sakė, kad Turkija yra „pasiryžusi plėtoti komercinius santykius su savo kaimynėmis įvairiuose sektoriuose – ypač turizmo – pagal sistemą, kuriai netaikomos sankcijos”.

Dalis JAV susirūpinimo kyla dėl Turkijos sprendimo pereiti prie mokėjimo rubliais už gamtines dujas, kurias ji importuoja iš su Kremliumi susijusios milžinės „Gazprom”.

Vašingtonas taip pat nerimauja dėl to, jog Rusija gali pasinaudoti Turkija, kad įsigytų technologijų, kurių eksportą uždraudė Vašingtonas ir ES.

Dienraščio „The Wall Street Journal” peržiūrėti duomenys liudija, kad nuo metų pradžios rusai Turkijoje atidarė daugiau kaip 500 bendrovių – daugiau kaip dvigubai daugiau nei pernai.

Erdoganas teigė, kad Turkija turi išlikti „neutrali” konflikte, nes jos pramonė labai priklauso nuo Rusijos energijos importo.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 149

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. JAV pati    -  2022-08-26, 14:14

    padidino pirkimus is Rusijos net 40%,lyginant su vasario pradzia. Ir nori perpardavineti energetikos isteklius,trasas,mediena is Rusijos Europai. Jei butu apeitos „sankcijos”,rusai,turedami rinka – pakeltu kainas Amerikai. Va ir visa pasaka!

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...