infa.lt

Arvydas Daunys. Ar turime nacionalinį elitą? Ne

Arvydas Daunys. Ar turime nacionalinį elitą? Ne

22 rugpjūčio
16:00 2022

Arvydas Daunys

Kas savo esme yra nacionalinis elitas?

Turintis savo ideologiją, valstybės vystymosi viziją, išsilavinęs visuomenės sluoksnis, plačiai skleidžiantis savo žinias, pasiūlymus ir viziją, o būdamas valdžioje, įgyvendinantis tai praktikoje. Ir, ko gero, svarbiausia – savo idėjomis yra vienijantis visuomenę.

Tą galėjome matyti netolimoje praeityje – 1918 metų Lietuvoje, kuri nuo nulio buvo pakelta į save apsirūpinančių valstybių eilę, kuri nuo nulio pradėjusi sugebėjo sukaupti 13 tonų aukso, sukurti savo pramonę ir klestintį žemės ūkį.

To meto elitas išaugo okupacijos sąlygomis, tačiau turėjo savyje ne vergo, o įsitikinusio savo valstybės vizijos teisingumu didvyrių dvasią. Tai galima pavadinti atgimusiu protėvių šauksmu, radusiu atgarsį to meto elito širdyse.

Bet tai jau praeitis. Kuri tačiau – yra teigiama mūsų istorijos patirtis.

Šiandien padėtis pasaulyje yra visiškai kitokia. Pradedant iš toliau, kovoja dvi globalistų grupuotės, iš kurių pirmoji nori visiškai panaikinti nacionalines valstybes, perduodant valdžią keletui korporacijų, panaikinant vidurinę klasę, ir kurios planuojamoje pasaulio valdymo sistemoje, pasak kai kurių apžvalgininkų, elitas nuo apačių skirtųsi net fiziškai, kaip dvi, gyvenančios visiškai skirtingomis sąlygomis atskiros žmonių rūšys.

Ir tai ne fantastika, ir ne sąmokslo teorijos. Tie planai seniai yra, ir apie juos seniai rašoma, pateikiant atskiras žinomų Pasaulio veikėjų citatas.

Beje, tuose planuose yra jau gan plačiai paskelbti socialinio visuomenės reitingo planai, kurių pavyzdį galime stebėti vykstant Kinijoje, kur reitingų apačioje esantis žmogus ne tik negali susirasti darbo, bet net negali naudotis viešosiomis paslaugomis – važiuoti tramvajumi, nusipirkti lėktuvo bilieto. Tai elementari skaitmeninė vergija, iš kurios ištrūkti nėra jokių galimybių.

Europoje jau siūlomos įsidiegti (kol kas savanoriškai) CO2 matavimo programėlės, pagal suvalgyto maisto kiekį ir jo rūšį. Tai žingsnis į duomenų rinkimą apie žmonių maitinimosi įpročius, prisidengiant kova su klimato kaita.

Taip pat planuojama tam, kad visuomenė labai netriukšmautų dėl drastiškai pasikeitusių gyvenimo sąlygų, susodinti ją visą prie ekranų virtualiame socialinių tinklų pasaulyje, kuris bus lygiai taip pat kontroliuojamas, ir net labiau, nei šiandien Facebook.

Ta mintis buvo įgarsinta, kaip primena Fursovas – 2017 metais Davose, ir Kinija iškart pareiškė, kad gali stoti visų priešakyje. Ir stojo – šiuo metu (pusmečio senumo duomenimis) skelbiama, kad valstybine kriptovaliuta atlyginimą gauna 260 mln žmonių.

Taip sakant virtualios sąskaitos, virtualūs socialiniai reitingai, kontroliuojami socialiniai tinklai. Kinija jau plačiai įgyvendina ateities globalistų planus. O jei prisiminsime daugiamilijoninių miestų blokadą, vykstančią ir šiuo metu – ji juos gerokai lenkia rodydama sektiną jiems pavyzdį. Ir neabejotina, kad visa tai ruošiama ir visai žmonijai.

Nereikėtų manyti, kad globalus kapitalizmas ir komandinis komunizmas kažkuo iš esmės skiriasi – abu jie eina ta pačia kryptimi – pilna žmogaus ir jo pajamų kontrolė. Elgesio, minčių ir lojalumo. Lietuvoje tą kontrolę šiandien dalinai vykdo savicenzūra – žmonės jau bijo reikšti laisvai savo mintis. neoficialūs socialiniai reitingai jau egzistuoja – tas vatnikas, tas putino padlaižys, anas prorusiškas, o dar kitas – penktakolonis.

Visi tą mato, tik ne visi supranta kur tai veda ir iš kur tai kyla – dauguma galvoja, kad čia influencerių-įtakotukų iniciatyva. Ne – tai globalus planas užčiaupti kitaminčius ir valdžios kritikus, kad įvedus sekantį žingsnį prasižioti jau nebūtų kam.

O kita globalistų grupė – palaikanti klasikinį kapitalizmą, kuriame turėtų būti išsaugota vidurinė klasė, gamyba savo šalyse, apsauga nuo imigrantų srautų ir t.t. ir pan. Tą siekį labai akivaizdžiai pademonstravo buvęs JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump).

Faktiškai ir B.Klintonas, ir D. Bušas, ir B.Obama ir turėjusi tapti JAV prezidente H.Klinton buvo pirmosios globalistų grupės atstovai, kurie sėkmingai, žingsnis po žingsnio įgyvendino Pasaulio korporacijų planus.

Tik 2016 metais, visai netikėtai, iš pačių jų vidaus į plačiuosius vandenis išplaukė, kaip jie vadina patys – „juodoji gulbė“ – Donaldas Trampas, sugriovęs taip nuosekliai įgyvendinamus planus. Na, jei ne sugriovęs – tai labai sustabdęs.

Ir dabar ypač juos gąsdina jo planai – išardyti Giluminę valstybę (Deep State), kurią nelegaliai valdo anksčiau paskirtų vidurinės grandies valdininkų armija, paklūstanti savo vadovams.

Ir, kai tik paaiškėjo, kad D.Trampas vėl gali kandidatuoti 2024 metų JAV prezidento rinkimuose – iškart buvo mesta sunkioji artilerija – FTB padarė kratą jo viloje, esą ieškodama slaptų dokumentų, kuriuos jis esą neteisėtai išsinešė iš Baltųjų rūmų baigęs kadenciją. Tai bandoma sieti su špionažu. Tiesa, galimybių nedaug, kad šis planas išdegs, nes šiuo beprecedenčiu JAV istorijoje FTB žingsniu pasipiktino visa Amerika ir Trampo palaikymas tik sustiprėjo.

Grįžtant prie Lietuvos nacionalinio elito – 1918-ais jam buvo kur kas lengviau – jį iškart pripažino kitos valstybės, jis neturėjo jokių įpareigojančių tarptautinių sąjungų ir galėjo šalies viduje tvarkytis taip, kaip laikė esant reikalingu. Turėjo vidaus problemų, tačiau nebuvo niekam įsipareigojęs užsienyje. Todėl pasinaudojo Tautų apsisprendimo teise.

Turėtų kilti klausimas, o kur dingo Lietuvos elitas, taip drąsiai stojęs prieš SSSR imperiją, tačiau pasekoje viskuo nusivylęs ir nubyrėjęs iš politinės kovos lauko?

Šią istorijos dalį visi puikiai žinote – KGB statytiniai perėmė vadovavimą Sąjūdžiui, o patarėjai iš globalių (pirmosios grupės) Vakarų nuvedė tuos statytinius ir juos remiančius ten, kur esame dabar. Pagal planą.

Ir būtent dabar akivaizdžiai matome tą atotrūkį tarp valdančiojo „elito“ ir apačių, apie kurį rašiau aukščiau. Kol kas jis dar nėra fizinio pobūdžio – visi valgome tą patį maistą, kvėpuojame tuo pačiu oru, bet vienas esminis dalykas mus jau skiria – teisinis reglamentavimas.

Valdančiajam „elitui“ paprastų mirtingųjų įstatymai valstybėje negalioja. Per visus 30 metų už korupciją valstybėje nebuvo nuteistas nė vienas iš valdančiųjų politikų. Net akivaizdžiai paprasta teisės požiūriu Masiulio dėžutės byla parodė, kad teisė išrinktųjų atžvilgiu niekaip nelygi teisingumui. Ir tai faktas.

Jų bylų, net kai jos skandalingos – niekas netiria, kalti neieškomi ir įtariamųjų nėra. Tai kitas pasaulis, prie kurio prokurorai prieigos neturi, jei nori likti dirbti savo darbo vietoje. Tai ne prokurorų kompetencijos – tai lojalumo sistemai sritis.

Ir tas pasaulis visiškai skirtingas nuo to, kuriame gyvena likusioji visuomenė, kurioje net signatarai ir žmonės kūrę Konstituciją gali būti paprastu skundu patraukti atsakomybėn už pasisakymą Kovo 11 minėjimo metu Seimo salėje.

Aš nekalbėsiu apie visokias LGBT, žmogaus, moters, vaiko, kalbinių mažumų ir kitokių rasių bei kitokias teises – jų tiek daug, ir visos jos sukurtos kontroliuoti kiekvieną žmogaus žingsnį. Turiu omenyje žmogaus iš opozicijos valdančiajai daugumai. Žmogaus nesutinkančio su valdančiųjų vykdoma politika.

Nes žmogų iš visuomenės patraukti atsakomybėn ir užtampyti po teismus, nuvarginti ir įvaryti neviltin – paprasta, jo atžvilgiu teisė veikia pilna apimtimi ir bausmė neverčia savęs laukti – nereikia laukti metų metus, kaip su Masiulio byla. Ir laukti laimingos pabaigos taip pat dažniausiai neverta. Nors, pripažinsiu – būna išimčių, kas rodo, jog teismų sistemoje dar esama žmonių, nepalaužtų ir neįtrauktų pačios sistemos.

Beje, o kas gi ta sistema savo esme?

Europoje tai didele dalimi pirmosios globalistų grupės vietininkų, baigusių Klauso Švabo mokyklą tinklas (Nuoroda apie mokyklą). Galėčiau daryti prielaidą, kad tą mokyklą yra baigęs ir G.Landsbergis, tik jo pavardė kol kas neįtraukta į tą sąrašą. Kodėl taip manau?

Atsakymas gan paprastas. Vyrukas iš niekur, kurio vienintelis privalumas tik tas, kad jis yra žinomiausias anūkas, staiga tampa įtakingiausios šalyje partijos vadovu, nustumdamas nuo šio posto kur kas labiau patyrusius ir nusipelniusius partijai žmones. Ir maža to – sekančiuose partijos rinkimuose jis apskritai renkamas be konkurencijos, kitiems kandidatams atsisakius savo kandidatūrų. 1:1.

Kažkokia turi būti labai konkreti priežastis, kurią reikėjo paaiškinti partijos senbuviams, jos elitui. Tačiau, jei jį palaiko globaliosios jėgos – suprantama, kad niekas iš konservatorių nedrįs kelti savo balso prieš jį.

Klauso Schwabo mokyklos absolventai gauna bendras veiklos gaires, kuriomis vadovaujasi, tačiau neturi aiškaus žingsnis-po-žingsnio plano savo šaliai, todėl, būdami ištikimi savo vadovams, tačiau neturėdami tinkamos kompetencijos savo užimamoms pareigoms, daro labai daug klaidų ir kompromituoja pačią „pažangos“ idėją.

Jie mielai įgyvendintų tai, kas jiems nurodoma, tačiau turi tik gaires, kurios įgyvendinamos pagal jų suvokimą jų rankomis sėja chaosą. Ką spėjo pridaryti Gabrielius Landsbergis per trumpą savo buvimo URM ministru laikotarpį – to niekada neįvyko per visą nepriklausomos Lietuvos istoriją.

Ir visa ši vyriausybė, kurios nariai palaiko vienas kitą, kokią nesąmonę bet kuris iš jų bepadarytų. Tai akivaizdžiai ne nacionalinio lygio politikai – tokie jau seniai būtų atsistatydinę. Šitiems gi, mano manymu, duota komanda trūks plyš laikytis. Ir jie laikosi, toliau sėdami chaosą ir griaudami valstybės pamatus.

Reikia pastebėti, jog ši valdančiųjų karta puikiai pasinaudojo dar valstiečių (LVŽS) priimtais įstatymais ir jų pataisomis – vaiko teisių, policijos įstatymo, savivaldybių uždarymo epidemijos metu praktika, ir net paskutiniu, kuriuo visi labiausiai piktinasi – elektros rinkos liberalizavimo įstatymu, kuris irgi buvo priimtas valstiečių (Nuoroda) 2020 metų gegužės 7 d.

Tačiau neturėdami kompetencijos ir neatsižveldami į pasikeitusias geopolitines sąlygas pritaikė jį tokį koks buvo. Žinoma, su priverstine sąlyga, kaip ir buvo parašyta jame.

Kaip, beje, ir likęs ES valdantysis elitas su nedidelėmis išimtimis. ES akivaizdžiai griūna ekonomiškai, bandydama nukreipti dėmesį į žaliąją energiją ir klimato kaitą, bet jie apsimeta to nematantys, o gal galvoja, kad ateis instrukcijos ir viskas kažkaip išsispręs? O gal jei tiesiog nežino tikrojo Klauso Švabo ir Co tikslo arba laiko jį sąmokslų teorija, tikėdami, jo elgiasi teisingai ir viskas susitvarkys, o kol kas tik laikini sunkumai. Labai panašu į tai, nes jų kompetencija neleidžia pažvelgti giliau į reiškinių priežastis ir prognozuoti savo veiksmų pasekmes.

Situacija su energetiniais resursais tapo nekontroliuojama dėl objektyvių priežasčių – energetinius resursus valdo ne ES, ir jų tiekimo apimtys artimiausioje ateityje išliks ribotos. Šalutines sankcijų Rusijai pasekmes pajuto besivystančios šalys – jos nebegali įpirkti energijos resursų dabartinės rinkos kainomis. Ten jau vyksta neramumai, griūna vyriausybės, pvz Šri Lankoje, Bangladeše viskas ant ribos.

Nenoromis prisimeni Biblijos pranašystę – Maras, Karas, Badas, Chaosas. Viskas jau vyksta.

Mano akimis, valstybę gali išgelbėti tik stebuklas arba pats Dievas. Nes griūnant-keičiantis geopolitinei sistemai, tokia mažytė Lietuva tiesiog negali išgyventi be nacionalinio elito.

Be aiškios, jo suformuotos šalies vystymosi vizijos, skirtos visai visuomenei, be racionalių žingsnių, įgyvendinančių tą viziją.

Visos dabartinės esamą padėtį kritikuojančios partijos tėra tik širma, už kurios slepiasi tarppartiniai susitarimai ir prisitaikymas prie situacijos. Tai niekada nebuvo tas elitas, kurio šiandien reikia Lietuvai.

Sakoma, kad tikras elitas iškyla kritinėmis šaliai dienomis, kai supranta, kad daugiau nėra kam prisiimti atsakomybę už tautos, sukūrusios šia valstybę išlikimą.

Laiko liko visai nedaug.

Tik-tak, tik-tak.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis
žiūrėjo 1 348

Žymos

Atsiliepimų 10

 1. Vytas    -  2022-08-22, 09:49

  Arvydai.Didžiausia pagarba jums kad parašėte tai kas vyksta iš tikrūjų.Tik tokie žmonės kaip jūs ir panašūs gali atverti visiems akis.Žmones brangieji atsibuskite prašau tai mūsų visų išlikimo klausimas,kiek galima žiūrėti kaip mums pila š…us ant galvų !

  Atsakyti į šį komentarą
  • Raimondas    -  2022-08-22, 12:55

   Jūs ne visai teisus dėl Kinijos reitingų sistemos. Tai ne valstybės politika, be to dėl tų reitingų kenčia ne atsitiktiniai valdžiai nepalankūs žmonės, o tikri niekšeliai. Galite pasidomėti.

   Atsakyti į šį komentarą
   • Svabas    -  2022-08-22, 14:28

    Vat vat niekseliai, kurie nepritiaria sistemai.
    Pati sistema yra diskriminuijanti, kokie fali buti reitingai uz lojaluma?
    Pirma nuslepi nuo zmogaus tiesa o veliau baudi uz nezinojima.

   • Niekselis    -  2022-08-22, 14:33

    Tikri niekseliai, gauna teigiama covido afioros testa ir nevyksta i karantino stovykla, neuzmusa savo augintiniu, nepaklsuta rezimui. Tikri Niekseliai.

 2. Hm    -  2022-08-22, 14:50

  Kol žmonija nepasikeis, kol netaps sąmoningų piliečių bendruomene, o tai mažai tikėtina, vadinasi tie mėginimai užvaldyti visuomenę taip ir liks. Pvz. krikščionybė tai pirmasis mums žinomas mėginimas globalizuoti, užvaldyti žmonių protus ir valią, gal tų mėginimų buvo ir anksčiau, bet mes apie tai jau nesužinosime. Galiausiai tokie mėginimai žmoniją prives iki susinaikinimo…

  Atsakyti į šį komentarą
  • Myndė    -  2022-08-23, 00:04

   Krikščionybė kaip tik prisidėjo prie modernios civilizacijos atsiradimo. Ir dabartinė degradacija vyksta būtent dėl krikščionybės nuopuolio.

   Atsakyti į šį komentarą
   • Hm    -  2022-08-23, 07:58

    Ypač prisidėjo tamsieji viduramžiai ir inkvizicija kai buvo deginami ant laužų mokslininkai ir pažangiai mąstantys žmonės. Aišku ir kryžiaus žygiai „prisidėjo“ tiek pat kiek dabar „ruskij mir“ įdėjų skleidimas Ukrainoje. Trumpai tariant krikščionybė, islamas, fašizmas, komunizmas tie patys globalizacijos vaisiai, tik kitais pavadinimais…

   • Arturas    -  2022-08-25, 06:43

    Krkščionybė žiauriausia religija per visą žmonijos istoriją ir labiausia sustabdžiusi jos progresą .

   • Mindė    -  2022-08-28, 07:57

    Prisidėjo „raganų ir eretikų“ deginimais ant krikščioniškos inkvizicijos laužų ir „kryžiaus žygiais“ pridengtais plėšikavimais? Moderni civilizacija, kuri nuvykusi į kitą žemyną sunaikino inkų, majų ir actekų civilizacijas? Ar tai ta moderni civilizacija, kurios irštva įsikūrė 100 mln išpjautų indėnų žemėse ir pastatyta ant dešimčių milijonų privežtų iš kito žemyno vergų-negrų kaulų ir kraujo?

 3. Zenonas Jurgelevičius    -  2022-08-24, 20:58

  Gerbiamas Arvydai, malonu skaityti Jūsų protingas mintis. Jūsų minima pirmoji globalistų grupė žmoniją tikrai veda į susinaikinimą, nes sunaikinus žmogų žmoguje jis nustoja viskuo domėtis ir nustoja dirbti. kaip sakė „geležinis kancleris“ Bismarkas: „politikos klaidos yra nepastebimos o kuomet jos tampa pastebimos – per vėlu būna jas ištaisyti“…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Ar kainų augimo fone pradėjote mažiau ir/ar pigiau pirkti?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
    Jolanta Blažytė. Tuštybės mugės

Jolanta Blažytė. Tuštybės mugės

1 atsiliepimas Skaityti visą įrašą
    ES Komisijos vadovė sukėlė skandalą, pareiškusi, jog kare žuvo 100 000 karių ukrainiečių (video)

ES Komisijos vadovė sukėlė skandalą, pareiškusi, jog kare žuvo 100 000 karių ukrainiečių (video)

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Titanų dvikova – Elonas Muskas prieš visus

Jolanta Blažytė. Titanų dvikova – Elonas Muskas prieš visus

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Prof. Ignas Vėgėlė svarsto apie „pandemijos suvaldymo“ vykdytojų teisinę atsakomybę

Prof. Ignas Vėgėlė svarsto apie „pandemijos suvaldymo“ vykdytojų teisinę atsakomybę

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Mintys apie Vydūną ir karą

Mintys apie Vydūną ir karą

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    ESG balai panašūs į Kinijos socialinio reitingo sistemą, kuria siekiama pertvarkyti visuomenę

ESG balai panašūs į Kinijos socialinio reitingo sistemą, kuria siekiama pertvarkyti visuomenę

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Bratislavos žudiko manifestas liudija, kad viskas yra kitaip nei pristato žiniasklaida

Bratislavos žudiko manifestas liudija, kad viskas yra kitaip nei pristato žiniasklaida

atsiliepimų 2 Skaityti visą įrašą
    Donorystė ar prekyba organais?

Donorystė ar prekyba organais?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Elektros aferistai vadovauja energetikai?

Algimantas Rusteika. Elektros aferistai vadovauja energetikai?

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Linas Karpavičius. Viršūnių susitikimas klimato klausimais Egipte arba atostogos už mokesčių mokėtojų pinigus

Linas Karpavičius. Viršūnių susitikimas klimato klausimais Egipte arba atostogos už mokesčių mokėtojų pinigus

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Gintaras Furmanavičius. „Turite priešų? Reiškia jūs kažkada savo gyvenime garsiai išreiškėte poziciją“

Gintaras Furmanavičius. „Turite priešų? Reiškia jūs kažkada savo gyvenime garsiai išreiškėte poziciją“

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą
    Algimantas Rusteika. Voratinklis

Algimantas Rusteika. Voratinklis

atsiliepimų 4 Skaityti visą įrašą
    Jolanta Blažytė. Jūs nieko neturėsite…

Jolanta Blažytė. Jūs nieko neturėsite…

atsiliepimų 5 Skaityti visą įrašą
    Kodėl Lietuvoje nėra vieningos opozicijos?

Kodėl Lietuvoje nėra vieningos opozicijos?

atsiliepimų 3 Skaityti visą įrašą

jei proto turi,tai ir eurokonclageris bejegis tave santazuoti! Deja,Lietuvai - nesiseka siuo klausimu......

super, patiko ir yra gi dar sveiko proto žmonių....

Ed

Gera kūryba!...

Hm

Sauskelnes pasikeiskite įtakakotojai......

Pradedu galvoti, kad vaikai darželyje turi daugiau proto nei toje komisijoje tie komisarai....

Oj bleeeee....zinios iš psichiatrinės ligoninės....

Jei išėjus ima lyti, Rusas kaltas čia, brolyti! Jei premjeras nupindėjęs, kaltas rusas niekadėjas. Jeigu...

taip nebeskiria "demokratijos" Olsteryje,nuo "terorizmo" Donecke!? Taip apvilti savo paskyrejus!.. Net Psaki to nesugebejo!...

dyzelinius generatorius is emobiliu savininku,nes ju reika Ukrainai. Va ir baigsis visas emobilumas!...

padekojai Putinui,kad vos per viena ryta isgyde visus nuo korones!?...

su kaimynais susitareme,kad pirksime "Teslas" po 1000 baksu. Naujas,tiesiai is Gigafactory. Pirmadieni Ilonui pranesim....