infa.lt

Sportas atlieka svarbų vaidmenį vyrų psichikos sveikatai

20 liepos
06:40 2022

Neabejotina, kad sportas yra labai svarbus vyrų psichikos sveikatai. Sportas gali turėti teigiamos įtakos bendrai vyrų savijautai – nuo aktyvumo ir sveikatos palaikymo iki streso ir įtampos pašalinimo. Tiesą sakant, daugelis profesionalių sportininkų savo sėkmę sieja su sveiko proto ir kūno palaikymo svarba, rašoma Epoch Times Healt portale.

Jei norite pagerinti savo psichinę sveikatą, apsvarstykite galimybę įtraukti sportą į savo kasdienybę. Galite nustebti, koks naudingas jis gali būti.

Deja, trečia pagal svarbą 15-24 metų amžiaus žmonių mirties priežastis yra savižudybė, ir dauguma šių mirčių – vyrų. Tai rodo, kaip svarbu rasti būdą, kaip palaikyti jaunų vyrų psichikos sveikatą, kai jie pereina iš paauglystės į suaugusiųjų amžių.

Daugeliui berniukų sportas gali būti „saugi erdvė”, kurioje jie gali gauti pozityvios socializacijos ir įsitraukimo. Kadangi sportas yra svarbi jų gyvenimo dalis, logiška, kad jis gali atlikti svarbų vaidmenį saugant psichikos sveikatą.

Neseniai žurnale „BMC Public Health” paskelbtame tyrime buvo nagrinėjami sportuojančių jaunų vaikinų duomenys. Tyrimas apėmė dvi pagrindines sporto šakas: kriketą ir Australijos taisyklių futbolą. Visi dalyviai buvo apklausti, kad būtų galima geriau suprasti sporto vaidmenį jų gyvenime ir psichinę gerovę.

Tyrimas parodė, kad žaidėjai sporto klubus vertino kaip aplinką, kuri yra svarbi fizinei sveikatai ir formuoja teigiamas jaunų vyrų psichikos sveikatos nuostatas.

„Nustatėme daug teigiamų sporto klubo žaidimo elementų, įskaitant bendraminčių draugų turėjimą, kaip išsilaisvinimą nuo streso mokykloje ir galimybę bendrauti su kitais vyrais, nepriklausomai nuo amžiaus ar demografinės padėties”, – sakė pagrindinis tyrimo autorius profesorius Murray Drummondas.

Šie sporto klubai suburia įvairaus amžiaus berniukus, kad jaunesniems žaidėjams būtų teigiamas pavyzdys. Strateginis vadovavimas ir mentorystė buvo raktas į pagarbių santykių kūrimą ir teigiamą jaunų vyrų tapatybės formavimą.

Šis tyrimas padeda pamatyti, kad sportas gali būti labai svarbus vyrų psichikos sveikatai senstant. Nors kai kurie žmonės į sportą žiūri tik kaip į būdą gauti fizinių pratimų, šis pavyzdys padeda praplėsti viziją, kaip sportas gali būti labai svarbus psichikos sveikatai.

Sarah Cownley Sveikatos mokslų akademijoje Londone įgijo mitybos terapijos diplomą. Ji džiaugiasi galėdama padėti kitiems, mokydama sveikos gyvensenos pokyčių per asmenines konsultacijas ir reguliariai rašydama straipsnius „Doctors Health Press”. Šis straipsnis iš pradžių buvo paskelbtas tinklalapyje „Bel Marra Health”.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 95

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Naujienų Prenumerata

-

Gauti naujienlaiškį el-paštu

Įrašykite savo pašto adresą:

Paslauga nuo Google FeedBurner

Apklausa

Kokios naujienos labiausiai domintų infa.lt portale? (galima pasirinkti 3 atsakymus)


 • Lietuvos įvykiai ir politika (25%, 86 balsavo)
 • Užsienio įvykiai ir politika (23%, 80 balsavo)
 • Publicistika (nuomonės) (10%, 33 balsavo)
 • Viskas, kas išvardinta (9%, 32 balsavo)
 • ES vidaus politika (8%, 27 balsavo)
 • Sveikatos klausimai (7%, 24 balsavo)
 • Šeimos politikos klausimai (6%, 22 balsavo)
 • Technologijos (5%, 16 balsavo)
 • Ukrainos karas (3%, 10 balsavo)
 • Lyčių tapatybes-lygybės temos (2%, 6 balsavo)
 • Kriminalai (viso pasaulio) (1%, 5 balsavo)
 • Sportas (1%, 5 balsavo)

Viso balsavo: 145
Pradėta - 2023-04-02 @ 10:37
Pabaiga - 2023-05-02 @ 10:37

Leidžiama ... Leidžiama ...

O JAV remdama Ukraina kuri vykdo teroristinius aktus Rusijoje terorizmo neremia? Jau nekalbant apie tokias...

Eilinė pinigų plovykla......

Tikrai Dievo stebuklas. Dievo-Kūrėjo valia aukštesnė už aplinkybes, niekuo nenusidėjęs neturi žūti....

Čia kažkiek panašu į Ukrainą. Iš pradžių darbo įdedi (ten - sukiršini žmones, čia -...

ponauja elgiasi taip pat ir Boria - jokia isimtis!...

Rusija remia JAV!?? Nezinojau!...

Greit ir kunigas gales anuliuot tech apziura...