• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Atliktos dar dvi GMO kiaulių širdies transplantacijos žmonėms

Atliktos dar dvi GMO kiaulių širdies transplantacijos žmonėms

17 liepos
06:30 2022

Kol reguliavimo institucijos oficialiai neleido atlikti šios procedūros, mokslininkai transplantacijas atliko mirusiems pacientams, kurių kūnai buvo prijungti prie dirbtinio kvėpavimo, kad būtų palaikoma organų funkcija.

Iki šiol žmonėms sėkmingai atliktos kelios GMO kiaulių širdies ir inkstų transplantacijos, įskaitant unikalų atvejį, kai širdies nepakankamumu sergantis pacientas po operacijos gyveno du mėnesius.

Ksenotransplantacija galėtų išspręsti opią organų donorų trūkumo problemą. Mokslininkai jau daugelį metų stengiasi sukurti saugias gyvūnų organų persodinimo žmonėms sąlygas, o šie metai gali būti lemtingi – pagrindinė JAV reguliavimo agentūra FDA jau anksčiau paskelbė, kad yra pasirengusi atlikti bandomuosius klinikinius tyrimus su ksenotransplantatais.

Tuo tarpu Niujorko universiteto mokslininkai pristatė naujus sėkmingus GMO kiaulių širdies persodinimo dviem mirusiems pacientams, kuriems 72 valandas buvo taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, rezultatus, rašo „New Atlas“.

Šį kartą organas buvo auginamas naudojant dešimt genetinių modifikacijų, kad būtų užtikrinta, jog širdis bus saugiai įsodinta. Skirtingai nei ankstesniuose panašiuose eksperimentuose, mokslininkai naudojo tik patvirtintus žmogaus imunosupresantus, kad sumažintų organo atmetimo riziką.

Visą stebėjimo laikotarpį persodinti organai funkcionavo normaliai, nebuvo jokių atmetimo požymių.

Autoriai pabrėžia, kad šie ir ankstesni rezultatai turėtų pagreitinti ksenotransplantatų, skirtų žmonių poreikiams, patvirtinimo procesą. Labai tikėtina, kad tam tikros mokslinių tyrimų grupės, turinčios daug patirties šioje srityje, netrukus gaus leidimus atlikti klinikinius tyrimus.

Pavyzdžiui, šių metų pradžioje Merilendo universiteto mokslininkai atliko unikalią operaciją vyrui, sergančiam sunkiu širdies nepakankamumu, kuriam buvo transplantuota GMO kiaulės širdis. Paxientas po transplantacijos išgyveno du mėnesius. Ši operacija tapo įmanoma tik todėl, kad pacientas neturėjo kitų alternatyvų. (Plačiau apie tai…)

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 61

Žymos

1 Atsiliepimas

  1. VŽA    -  2022-07-17, 08:21

    Biblijoje Dievo žodis: „Juk žmonių ir gyvulių likimas yra toks pat. Ir vieni, ir kiti miršta, nes turi tą patį gyvybės alsavimą. Žmogus nepranoksta gyvulio, nes visa tai migla. Abu eina į tą pačią vietą, abu yra iš dulkių, ir abu į dulkes sugrįžta“ (Mok 3, 19-20). ABU – iš dulkių, o visa kita, – bažnytinio verslo migla, ganytojų (piemenų) skleidžiama tuščiatikiams…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....