• Parama infa.lt veiklai
  • Apie infa.lt
  • Rinkmenos
  • Galerija

infa.lt

Putinas seka Lietuvos pėdomis: Neteismine tvarka bus uždaromos žiniasklaidos priemonės

Putinas seka Lietuvos pėdomis: Neteismine tvarka bus uždaromos žiniasklaidos priemonės

14 liepos
17:13 2022
Vladimiras Putinas pasirašo įstatymo projektą

asociatyvi nuotr. | youtube kadras

Balandžio 19 dieną Seimas priėmė Visuomenės informavimo įstatymo pakeitimus, kuriais neteismine tvarka, t.y. vien atskirų pareigūnų sprendimų galima uždaryti žiniasklaidos priemones arba panaikinti prieigą prie jose skelbiamos informacijos. (Plačiau apie tai…)

Praėjus beveik trims mėnesiams, beveik analogiškas įstatymo pataisas, sekdamas demokratiškomis šalimis, šiandien pasirašė ir RF prezidentas Vladimiras Putinas.

Aprašyme skelbiama:

Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, kuriuo iš dalies keičiamas neteisminis Rusijos žiniasklaidos priemonių veiklos sustabdymas, jei jos skelbia dezinformaciją arba ragina dalyvauti nesankcionuotuose mitinguose.

Ši naujovė įtraukta į ketvirtadienį oficialiame teisinės informacijos portale paskelbtą įstatymą dėl veidrodinių priemonių, taikomų šalims, kurios diskriminuoja arba draudžia Rusijos žiniasklaidos priemones.

Už pirmąjį pažeidimą generalinis prokuroras arba jo pavaduotojas kreipiasi į „Roskomnadzor“ su prašymu sustabdyti žiniasklaidos priemonės veiklą ne ilgesniam kaip trijų mėnesių laikotarpiui. Jei pažeidimas padaromas pakartotinai, panašus nurodymas išduodamas ne ilgesniam kaip šešių mėnesių laikotarpiui. Jei dezinformacija bus platinamos pakartotinai, žiniasklaidos priemonės registracija bus panaikinta.

Sustabdymo laikotarpiu redakcija, vyriausiasis redaktorius, žurnalistas, leidėjas ir žiniasklaidos produktų platintojas negali vykdyti žiniasklaidos įstatyme nustatytos veiklos. Jei žiniasklaidos priemonė pašalins pažeidimą per nustatytą laikotarpį, ji galės atnaujinti veiklą „Roskomnadzor“ sprendimu.

Skirtumai tarp Lietuvos ir Rusijos priimtų sprendimų žiniasklaidos savicenzūros atžvilgiu – neesminiai. Motyvas vienas – apginti savo naratyvą ir užčiaupti visus manančius ir drįstančius pasisakyti kitaip.

Čia nekalbama apie karo kurstymą ir kitokią nusikalstamą veiklą, kurią galima apibrėžti baudžiamuoju kodeksu. Kalbame apie neperžengiančią baudžiamosios ir administracinės teisės ribų žodžio laisvę. Dabar ją galima uždrausti be teismo ir ten, ir čia.  Kadangi Lietuvos valdžia laiko savo politiką nenukrypstančią nuo žiniasklaidos ir žodžio laisvės bei žmogaus teisių laikymosi principų – tai ar galima sakyti, kad analogiški Rusijos priimti įstatymų pakeitimai yra lygiai tokie pat demokratiški?

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis

1 Atsiliepimas

  1. VŽA    -  2022-07-14, 17:57

    PUTINAS pirmiausiai savo įstatymo projektą per KGB anūkes pasitikrino Lietuvoje, pasitvirtino, tad jau drąsiai skelbia ir Rusijoje…

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....