• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

„Yra trys galimos karo Ukrainoje baigtys“: Henris Kisindžeris

„Yra trys galimos karo Ukrainoje baigtys“: Henris Kisindžeris

02 liepos
06:30 2022
Henris Kisindžeris

(Reuters/Fabrizio Bensch)

Karas tarp Rusijos ir Ukrainos gali vystytis pagal tris scenarijus, o įgyvendinto varianto baigtis arba sustiprintų, arba susilpnintų NATO vaidmenį Europoje, britų savaitiniam konservatyviam leidiniui „Spectator“ pareiškė buvęs JAV valstybės sekretorius  Henris Kisindžeris (Henry Kissinger).

„Pagrindinė schema yra tokia: šis karas gali baigtis trimis variantais, ir visi trys variantai vis dar gali būti įgyvendinami“, – pasakojo savo požiūrį į situaciją Kisindžeris, pradėdamas nuo pirmojo varianto. – Jei Rusija sustos ten, kur yra dabar, ji užkariaus 20 proc. Ukrainos ir didžiąją dalį Donbaso, pagrindinę pramoninę ir žemės ūkio teritoriją bei žemės juostą palei Juodąją jūrą. Jei ji ten liks, tai bus Rusijos pergalė, nepaisant visų pradžioje patirtų nesėkmių. Ir NATO vaidmuo nebus toks lemiamas kaip anksčiau“.

Kitą karo baigtį Henris Kisindžeris apibūdino kaip scenarijų, pagal kurį Ukraina bandytų išstumti Rusiją iš teritorijų, jau užgrobtų prieš šį karą, įskaitant Krymą, ir tada kiltų klausimas dėl karo su pačia Rusija, jei karas tęstųsi toliau.

Trečiąjį galimo karo baigties scenarijų Kisindžeris išdėstė anksčiau. Jo nuomone, skiriamoji linija tarp Rusijos ir Ukrainos turėtų grįžti į ankstesnį status quo, nes karo tęsimas po to gali virsti karu ne už Ukrainos laisvę, o karu prieš pačią Rusiją. Tokia Kisindžerio galimų įvykių interpretacija sulaukė nemažai kritikos, taip pat ir iš Volodymyro Zelenskio pusės.

„Trečioji baigtis, kurią nupasakojau Pasaulio ekonomikos forume Davose ir kuriai, manau, V. Zelenskis jau priėmė, yra ta, kad, jei pasaulis neleis Rusijai pasiekti jokių karinių laimėjimų ir jei fronto linija grįš į tą padėtį, iš kurios prasidėjo karas, dabartinė agresija bus akivaizdžiai nugalėta. Ukraina bus atkurta tokia, kokia ji buvo prieš karą, o fronto linija bus nustatyta ta, kuri buvo po 2014 m. Ukraina bus perginkluota ir glaudžiai susieta su NATO, jei netaps jos dalimi.“

Kaip jau rašėme, buvęs JAV valstybės sekretorius Henry Kissingeris gegužės 24 d. pareiškė, kad Ukraina turi atsisakyti dalies savo teritorijos, kad būtų pasiektas taikos susitarimas su Rusija ir nedelsiant nutrauktas tris mėnesius trukęs karas.

„Idealiu atveju skiriamoji riba turėtų būti grįžimas prie ankstesnio status quo“, – tuomet sakė Amerikos politikos patriarchas. – „Jei karas po to būtų tęsiamas, tai būtų ne karas už Ukrainos laisvę, o naujas karas prieš pačią Rusiją.

Pasak Kissingerio, status quo reiškia, kad Ukraina turi sutikti su taikos susitarimu, kuriuo būtų atkurta padėtis, buvusi nuo karo veiksmų pradžios vasario 24 d., kai Rusija oficialiai kontroliavo Krymo pusiasalį ir neoficialiai dalį Donecko ir Luhansko sričių.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 312

Žymos

Atsiliepimų 10

 1. VŽA    -  2022-07-02, 08:59

  Rusijos barbarų ir teroristų armija užpuolė nepriklausomą Ukrainą, o pasaulis rūpinasi lyg Romoje gladiatorių kautynėmis…

  Atsakyti į šį komentarą
  • PASAKOS IŠ RŪSIO    -  2022-07-02, 12:27

   Matai Ukraina, Baltarusija, Rusija yra slavų tautos. Tai labai keista kad jos kariauja tarpusavyje.

   Atsakyti į šį komentarą
   • Hm    -  2022-07-02, 16:47

    Ukraina, Baltarusija slavai, o jau rusai azijatų mišrūnai, dėl to jie tokie laukiniai, kariauja su visais…

   • Svetimas    -  2022-07-03, 04:08

    Jusu ziniai anglosaksai sias tautas pavadino slavais nuo zodzio (a slaves-vergai)Tai Rusenai-Rusenu,rusu gentys.Pasidomekite zodziu reiksmemis tamsta zombi.
    Jie niekad tokiais nebuvo ir nebus.

  • Myndė    -  2022-07-02, 20:29

   Kitaip tariant, „untermenšinai“. Ukrai, aišku, arijai. Kažkur girdėta 😉

   Atsakyti į šį komentarą
 2. Petras    -  2022-07-02, 16:57

  – Kisingeris pasakė tai, kaip mąsto Putinas. Be trealiai kokia gali būti kalba apie ankstesnį status quo ir nuostolių atlyginimą jeigu Rusija ir taip pralaimi?
  – Man tik įdomu, kodėl Rusija negali pasitraukti iš Ukrainos tikslu išsaugoti pačią Rusiją nuo subyrėjimo? Nejaugi jis vis dar sėti ant branduolinės adatos?
  – Čia aiškus tik vienas scenarijus – kad išvengti branduolinio karo, vakarams negalima parodyti net menkiausio silpnumo, o į kiekvieną išpuolį atsakyti aiškiai ir fiziškai. Žodžiai čia jau nebeveikia – tik didesnė jėga.

  Atsakyti į šį komentarą
  • PASAKOS IŠ RŪSIO    -  2022-07-02, 17:33

   Tikrai taip Petrai, reikia tokios jėgos kad planeta virstų pelenais, ir joje niekas per tūkstantmečius nebesiveistų, o gal ir niekada…

   Atsakyti į šį komentarą
  • Myndė    -  2022-07-02, 19:41

   Galima plačiau apie „pralaimėjimą“. Ukrai taip laimi, kad greitai džiautis jų „pergale“ liks tik jankiai 🙂
   P.S. Paskutinis ukrų „laimėjimas“ Lisičanske. Laukiame tęsinio 🙂

   Atsakyti į šį komentarą
   • Hm    -  2022-07-03, 09:41

    Rusija jau pralaimėjo strategiškai, nes operacija užstrigo ir paruošta strategija nepasiteisino – Kijevas per 10 – 14 dienų… Rusija jau pralaimėjo ir operatyviai – jos geriausi daliniai, jos geriausia technika jau prarasta, o dėl sankcijų atstatyti esamus pajėgumus nėra galimybių. Beliko tik Rusijos taktinis pralaimėjimas, kai rusai trauksi, bėgs ar pasirašys karo nutraukimo paktą sau nenaudingomis sau sąlygomis, tai toks pralaimėjimas jau būtų aiškus ir suprantamas, bet kuriam „sofos generolui“…

 3. Rusija    -  2022-07-03, 14:12

  pralaimi pries visa pasauli,sutelkusi resursus fronte pries ja. Bet,resursai ne begaliniai pas visus. Is didziausio tiekejo gabenti sunkiaja ginkluote i Europa ir Ukraina kebliau,nei Rusijai is Kinijos. Taigi,pozicinio karo,sededama ant pigiu energoresursu – Rusija dar nepralaimejo! O Vakarai dar nesulauke ziemos,nors jau kurena dujas,skirtas ziemai…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....

melas.gal ir gripuoja ,bet apie skiepus-melas...

Tai Lietuviškiausia partija,o trolių nenugalėsit,nes jie visus papirkę.Man gaila buvo klausyti ir žiūrėti kai buvote...

Kai žlunga pfaizergeitas, tai ir ne to grirbsies!...

Liūdna tiesa!...

Paxlovid uždraudė todėl kad nenori jūsų gydyti.MANAU JŲ MELO LAIKAS JAU PRIEJO FINIŠA ! Netylėkite...

Pagarba Jolantai,kuri žadiną liaudį, užhipnotizuotą pasakomis apie GEROVĘ !!! Po Nulio !!!...

Nei jis serga nei jis skiepyjosi. Šūdų malūnas. Čia tik avims akirta...

O kodėl mes negaunam vaistų Paxlovid, tik surūgusias vakcinas. Ačiū Pišei......