infa.lt

Be Trampo, JAV Aukščiausiojo Teismo sprendimas dėl abortų nebūtų buvęs įmanomas

Be Trampo, JAV Aukščiausiojo Teismo sprendimas dėl abortų nebūtų buvęs įmanomas

26 birželio
15:01 2022

Donaldas Trampas

2016 m. vienas iš Donaldo Trampo (Donald Trump) rinkimų kampanijos pažadų buvo paskirti Aukščiausiojo Teismo teisėjus, kurie panaikintų sprendimą byloje „Roe prieš Wade” Vakar jo pažadas tapo realybe. Tai naujausias Trampo duoto ir ištesėto pažado pavyzdys.

Visi, kurie pasisako prieš kūdikių žudymą, turėtų būti dėkingi Donaldui Trampui, nepriklausomai nuo asmeninio požiūrio jo atžvilgiu, rašo Washington Examiner.

Nepaisant visų jo trūkumų, Donaldas Trampas, ko gero, buvo geriausias prezidentas už gyvybę pasisakančiam judėjimui. Savo už gyvybę pasisakančią poziciją jis išreiškė per prezidentinius debatus su Hillary Clinton, kuriuose pažadėjo skirti gyvybę ginančius teisėjus.

Tai buvo svarbus pareiškimas, ypač turint omenyje kai kuriuos Aukščiausiojo Teismo teisėjus, kuriuos respublikonai paskyrė per pastaruosius metus. Tačiau Trumpo pažadas atrodė kitoks. Prisiminkime jo 2016 m. pareiškimus.

„Taip, jeigu mes paskirsime dar du, o gal ir tris teisėjus, tai… mano nuomone, įvyks automatiškai, nes aš į teismą paskirsiu teisėjus, pasisakančius už gyvybę”, – tada skelbė D. Trampas.

Pažadą paskirti Aukščiausiojo Teismo teisėjus, kurie atšauktų Roe prieš Wade, už gyvybę pasisakantys rinkėjai sutiko įtariai. Dažniausiai šie rinkėjai būdavo suviliojami kitų kandidatų pažadais, kad vėliau susitaikytų su realybe, kai jiems nepavykdavo jos panaikinti.

Tačiau, priešingai nei daugelis ankstesnių respublikonų prezidentų, D. Trampas pasiekė savo.

Be to, savo prezidentavimo metu jis pademonstravo savo įsipareigojimą judėjimui už gyvybę. Juk jis buvo pirmasis einantis pareigas prezidentas, dalyvavęs ir kalbėjęs kasmetiniame „Maršo už gyvybę” mitinge – į šį sąrašą pateko ir tokie moraliai pranašesniais laikomi prezidentai kaip George’as W. Bushas ir Ronaldas Reaganas.

„Dar negimę vaikai niekada neturėjo stipresnio gynėjo Baltuosiuose rūmuose”, – tuomet teigė D. Trampas. Po metų paaiškėjo, kad jis buvo teisus.

Ne paslaptis, kad D. Trampas buvo poliarizuojantis prezidentas, net tarp Respublikonų partijos narių. Tačiau, jei žmonės bus sąžiningi, nepaisant visų jo trūkumų, kalbant apie konservatyvią politiką, jis daug pasiekė tose srityse, kuriose daugeliui kitų respublikonų nepavyko.

Kad tai suprastume, nebūtina būti MAGA šalininku. Dėl to jis turėtų būti pripažintas ir pagerbtas už šiuos pasiekimus.

Kalbant apie jo trūkumus, suprantama, kodėl daugelis dešiniųjų atsisakė jį palaikyti, net jei aš su tuo nesutinku. Mes norime, kad respublikonų prezidentai būtų aukščiausios moralės ir kuo artimesni nepriekaištingai reputacijai.

Reikia pripažinti, kad Trampas kai kuriose iš šių sričių nesugebėjo pasiekti aukštumų. Tačiau, kai turėjome JAV tokių prezidentų, primena leidinys, kurie tariamai laikėsi šių standartų, jie dažnai atsisakydavo daugelio vertybių, kurias žadėjo ginti, – tarsi jiems būtų buvę gėda arba jie pernelyg bijojo už jas kovoti.

Tačiau būtent tuo Trampas nuo jų ir skyrėsi. Tai, ko jam trūko dėl kitų savybių, jis kompensavo savo drąsa, ryžtu ir atkaklumu kovojant.

Ir būtent šios savybės lėmė, kad šiandien sprendimas byloje „Roe prieš Wade” buvo panaikintas. Mylite jį ar nekenčiate, be prezidento D. Trampo vakarykštis Aukščiausiojo Teismo sprendimas nebūtų buvęs įmanomas. Plačiau apie teismo sprendimą…

Vakarykštis JAV teismo sprendimas panaikino anksčiau taikytą „teisę į abortą”, palikdamas šį klausimą pačių valstijų kompetencijai.

„Roe prieš Wade“ sprendimo panaikinimas reiškia, kad abortai greičiausiai taps neteisėti mažiausiai 13 valstijų: Arkanzaso, Aidaho, Kentukio, Luizianos, Misisipės, Misūrio, Šiaurės Dakotos, Oklahomos, Pietų Dakotos, Tenesio, Teksaso, Jutos ir Vajomingo valstijose.

Guttmacherio instituto duomenimis, nuo birželio mėn. dėl Dobbs sprendimo iš karto uždraus arba apribos galimybę atlikti abortą 26 JAV valstijos.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 132

Žymos

Atsiliepimų 2

  1. VŽA    -  2022-06-26, 16:09

    D. Trampas nori dauginti savo šalį, priešingai Lietuvai, kur valdžia džiaugiasi, kai žmonės palieka ją…

    Atsakyti į šį komentarą
  2. Myndė    -  2022-06-26, 19:52

    Viskas paprasčiau. Demokratai griebiasi šiaudo matydami krentančius reitingus prieš rudens rinkimus. O kad viskas gali virsti neramumais kaip 2020 su BLM – jiems jau ne iki to.

    Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Šiam Dievo kūriniui baigiasi galiojimo laikas....

Beverčiai pinigai 💸. Ukraina juodoji skylė. Doleriui šakutės. Ateina CBDC...

Hm

Vakarietiškos haubicos šaudo toliau ir tiksliau, o ką jau kalbėti apie himars. Kai tik Ukraina...

Ligonis yra ligonis, ir tuo viskas pasakyta, nes viskas, kas nenormalu - yra nenormalu.....

Parašėt su žiauriai gera jumoro doze....

Tavo galvoje labai didelis auglys. Reikėtų gydytis. Jis užspaudė smegenis ir nebegali toliau mąstyti, liko...

Pilnas internetas kaip žmonėms padeda rasti kelią į puolamąją gvardiją....

Hm

...beje bendrauja lietuviškai. Užsiregistravau anglų kalba, kai pradėjom bendrauti, paklausiau ar galim bendrauti lietuviškai, iš...

Na nebent į NATO arklides reikia tiuteišiškos veislės transžirgo....

Vieni sako 1:6 kiti sako 6:1 ir kas patikrins duotu metu. Gal būt galima kažkiek...

Kiek čia amerikosų ir anglosaksų subinlaižių. Ar jiems taip gerai švabistai moka ar tiek nukvakę???...