• Parama infa.lt veiklai
 • Apie infa.lt
 • Rinkmenos
 • Galerija

infa.lt

Seimas maloningai leido atsiskaitymus grynaisiais pinigais, bet tik iki 5 tūkst eurų

Seimas maloningai leido atsiskaitymus grynaisiais pinigais, bet tik iki 5 tūkst eurų

23 birželio
19:25 2022

Pinigai

Seimas priėmė Atsiskaitymų grynaisiais pinigais ribojimo įstatymą (projektas Nr. XIIP-2627(3), kuriuo nutarta nuo šių metų lapkričio 1 d. apriboti didesnius tarpusavio atsiskaitymus ir kitus mokėjimus pagal sandorius grynaisiais pinigais.

Pagal priimtą įstatymą, tiek įmonėms, tiek gyventojams bus uždrausta atsiskaityti grynųjų pinigų sumomis, viršijančiomis 5 tūkst. eurų. Už tai numatantį teisės aktą balsavo 77 Seimo nariai, prieš – 5, susilaikė 12 parlamentarų.

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas anksčiau yra pabrėžęs, kad šis ribojimas būtų svarbi priemonė kovojant su šešėliu ir pinigų plovimu. Pasak jo, dauguma ES šalių taiko apribojimus tarpusavio atsiskaitymams grynaisiais pinigais, pvz., Italija nuo šių metų pradžios sandoriai grynaisiais ribojami iki 1 tūkst. eurų, panašios apimties ribojimai jau yra taikomi Prancūzijoje, Ispanijoje, Portugalijoje ir Graikijoje.

Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas atkreipė dėmesį, kad daugumos gyventojų apribojimai nepalies, nes ribojimas būtų taikomas tik tiems sandoriams, kurių sumos yra reikšmingos, o Lietuvos banko turimais duomenimis net 97 proc. visų mokėjimų nesiekia 5 tūkst. eurų ribos.

Pagal patvirtintą reglamentavimą, šis ribojimas nebus taikomas, jei tarpusavio atsiskaitymai ir kiti mokėjimai pagal sandorius bus atliekami per mokėjimo paslaugų teikėjus, kai Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra užtikrinamas kliento tapatybės nustatymas.

Draudimas taip pat nebus taikomas tuomet, kai tarpusavio atsiskaitymai ir kiti mokėjimai pagal sandorį negalės įvykti negrynaisiais pinigais dėl to, kad šių atsiskaitymų ar mokėjimų vietoje mokėjimo paslaugų teikėjai neteiks reikalingų paslaugų, o pagal sandorį bus būtina atsiskaityti nedelsiant.

Šiuo atveju atsiskaitymus ir kitus mokėjimus pagal sandorį grynaisiais pinigais gaunantis (priimantis) asmuo per 10 dienų Valstybinės mokesčių inspekcijos nustatyta tvarka turės pranešti mokesčių administratoriui apie atsiskaitymų grynaisiais pinigais ir kitų mokėjimų pagal sandorį grynaisiais pinigais faktą, aplinkybes, dėl kurių nebuvo galima atsiskaityti negrynaisiais pinigais, ir pateikti sandorio šalių identifikavimo duomenis.

Kaip bus laikomasi šiame įstatyme nustatytų reikalavimų, pagal kompetenciją kontroliuos Valstybinė mokesčių inspekcija ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba.

infa.lt komentaras:

Iškreipta logika – dėl keleto korupcionierių, kurių dauguma yra sulindę toje pačioje valdžioje, žmonėms draudžiama atsiskaityti kaip nori savo asmeniniais uždirbtais pinigais. Tai tiesiog teisės nevaržomai naudotis savo pinigais atėmimas. Bet sėdintiems Seime veikėjams, vaizduojantiems politikus, kažkodėl tai atrodo visai normalu.

PARAMA. infa.lt Naujienlaiškis
žiūrėjo 184

Žymos

Atsiliepimų 6

 1. Betgi    -  2022-06-23, 21:01

  kiek jau teisiu is zmoniu ateme si „laisve ir demokratija“!? Ar ne per brangi ji mums!?

  Atsakyti į šį komentarą
  • Algirdas    -  2022-06-24, 02:30

   Atėmė nei kiek ne daugiau nei žmonės atidavė. Taip vadinami teisių atiminėtojai čia ne prie ko, metas būtų kiekvienam į veidrodį pasižiūrėti ir pripažinti save pačius kaip teisių atidavinėtojus.

   Atsakyti į šį komentarą
 2. Algirdas    -  2022-06-24, 02:39

  infa.lt komentare po straipsniu ir vėl graudus verksmas. Pamąstykit kaip tą ribojimą apeiti. Aš apeinu ir toliau taip darysiu ir darysiu netgi atvirai per daug nesislėpdamas, o jeigu bandys imtis kokių veiksmų prieš mane, tai patys kalti. Vieną kartą jau bandė ir šnipštas gavosi.

  Atsakyti į šį komentarą
 3. T0mas J.    -  2022-06-24, 13:38

  Atsiskaitymas grynais neribotomis sumomis įmanomas, jei patalpoje nekaba Šimonytės, Majausko ir Gabrieliaus portretai. Jei kaba, atsiskaitymas įmanomas tik nusukus portretus veidais į sieną.
  Kartą nusukus patariu taip ir palikti. Gražiau.

  Atsakyti į šį komentarą
 4. T0mas J.    -  2022-06-24, 13:52

  „Kaip pabrėžė BFK pirmininkas Mykolas Majauskas, šios pataisos reikšmingai prisidės prie kovos su šešėline ekonomika ir gerins biudžeto surinkimo galimybes.“
  NETIESA. Juk šešėlyje įstatymas negalioja – ar tu drausi atsiskaityti virš 3, ar virš 5, ar virš 10 tūkstančių. Prieš atsiskaitydami šęšėlyje žmonės įstatymo neatsiverčia.
  Majauskas kvailai masto. Matyt yra kvailas + dar parsidavęs bankams.

  Atsakyti į šį komentarą
 5. T0mas J.    -  2022-06-24, 16:09

  Valdemaras Valkiūnas balsavo UŽ, kad riboti atsiskaitymus grynaisiais.. Kokia gėda!
  Net iš Liberalų Sąjūdžio tik du seimūnai balsavo UŽ, o Skvernelio frakcijos – 11.
  Skvernelis mazgotė, konservatorių tarnas.

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
Lasvas žodis

Apklausa

Ar pritariate dvigubai ir daugiau pilietybių?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Bus visuotinis sekimas Ir įslaptintas, ir viešas — Tai didžiausias pasiekimas, Likviduojant liaudies priešus....

O jums jokie įvykiai nesiriša žiemos pabaiga ir kovidlas kaip su diena dingo Lenkijos pasienyje!!!...

Antsnukiai yra neišvengiamas paklusnumo fašistinei valdžiai ženklas. Nesvarbu, kad nesulaiko virusų. O baisiausi šiame reikale...

Kadangi kovydo nera ir nebuvo niekada tai lai eina jie visi nx su savo kaukem...

Didysis perkrovimas. Planetos lygiu. Visa tai žaidimas. Depopuliacija ;)....

Rieda džiaugsmo ašaros..dar ne viskas prarasta lietuvoj ❤😇🙏 Ačiū atlikėjams !!! Ačiū žmonėms , kad...

Lietuvos valstybingumo griovėjų,konservatorių socdemų puolimas prieš tautiškai nusiteikusius piliečius....

Puikus,trisingas straipsnis...

Visi tie pasiteisinimai nieko nepateisina, tik politiškai prikabina makaronų ant ausų. Neišmanėlio postringavimai apie viską....