infa.lt

Lietuvos URM neigia uždraudusi tranzitą į Kaliningrado sritį – taikomos tik ES sankcijos

Lietuvos URM neigia uždraudusi tranzitą į Kaliningrado sritį – taikomos tik ES sankcijos

20 birželio
20:35 2022

Kaip pranešama Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos puslapyje, priešingai, nei teigia Rusijos pusė, Lietuva nedraudžia tranzito į Kaliningradą. Ir toliau vyksta keleivių ir krovinių gabenimas, išskyrus tuos krovinius, kuriems taikomos ES sankcijos.

Šiandien, balandžio 20 dieną, Užsienio reikalų ministerijoje įvyko susitikimas su Rusijos laikinuoju reikalų patikėtiniu Sergejumi Riabokoniu, rašo URM.

Ir priduria, kad Rusijos diplomatui įteikta nota, kurioje paaiškinamas Europos Sąjungos (ES) ribojamųjų priemonių taikymas Kaliningrado tranzitu gabenamoms tam tikros kategorijos prekėms.

Susitikimo metu Lietuvos pusė paneigė Rusijos atstovų skleidžiamą informaciją, esą Lietuva uždraudė Kaliningrado srities tranzitą.

Informuojama, kad per Lietuvos teritoriją toliau vyksta keleivių ir prekių, kurioms netaikomas ES sankcijų režimas, gabenimas į Kaliningrado sritį ir iš jos. Šiam tranzitui Lietuva nėra įvedusi jokių vienašališkų, individualių ar papildomų ribojimų. Lietuva nuosekliai įgyvendina ES sankcijas, kurios turi skirtingus pereinamuosius laikotarpius bei įsigaliojimo terminus.

„Kaip numatyta 2022 metų kovo 15 dieną priimtame 4-ajame ES sankcijų pakete, 2022 metų birželio 17 dieną galutinai įsigaliojo ES ribojamosios priemonės rusiško plieno ir kitų juodųjų metalų produktų importui į ES ir pervežimui per ES teritoriją”, – rašo URM.

Visa informacija apie ES priimamas ribojamas priemones prieinama www.sanctionsmap.eu.

Lietuva ES ribojamąsias priemones taiko vadovaudamasi ES teise ir  konsultuodamasi su Europos Komisija bei remdamasi jos teikiamais vertinimais.

Tuo tarpu, pasak Kaliningrado srities gubernatoriaus Antono Alichanovo, „ši priemonė yra regiono „smaugimas“, o RF Tarybos laikinosios komisijos dėl valstybės suvereniteto apsaugos vadovas Andrejus Klimovas dabartinę padėtį įvertino kaip Kaliningrado blokadą. Pasak senatoriaus, jei ES neištaisys padėties, ji „atriš Rusijai rankas“ išspręsti šią problemą „bet kokiomis pasirinktomis priemonėmis“.

Kaip rašoma A. Alichanovo pranešime – uždrausta pervežti apie 40-50 proc. krovinių rūšių.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 250

Žymos

Atsiliepimų 2

 1. Myndė    -  2022-06-20, 22:00

  Įdomi tokia situacija.
  Buvo LTSR su LKP. Vadukai su „dešromis” važiavo į Maskvą kad gautų kažkiek cemento, metalo, dar kažko – kad kraštui būtų geriau.
  Tapo LR su „nepriklausomybe”. Niekas niekur nevažiuoja. Dar daugiau – vadukai neretai dar viską, kad atsirastų tūkstantis-kitas bedarbių, stambi įmonė taptų nuostolinga.
  Ir kai kas nors buitiškai teškia „prie ruso buvo geriau” – ką jam atsakyti?

  Atsakyti į šį komentarą
 2. VŽA    -  2022-06-21, 05:56

  URM, politikoje (Seime, Vyriausybėje, savivaldybėse) ar versle reikalingas ne tik išsilavinimas, bet ĮGIMTA NUOVOKA. Priešingu atveju, kaip dabar dirba atsitiktiniai, daromas chaosas, kuris kenkia pačiai Lietuvai…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...
jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...

Viską ką parašėte tikra tiesa. Šiame pasaulyje nieko nėra neįmanomo-tik klausimas ar užteks drąsos. Pabūskime...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......