infa.lt

Lietuvos URM: su EK susitarta dėl krovinių tranzito į Kaliningradą draudimo

Lietuvos URM: su EK susitarta dėl krovinių tranzito į Kaliningradą draudimo

20 birželio
12:55 2022
Gabrielius Landsbergis

© infa.lt

Draudimą tranzitu vežti į Kaliningrado sritį sankcionuotas prekes Lietuvos valdžios institucijos įvedė penktadienį, birželio 17 d., pasitarusios su Europos Komisija (EK) ir jai vadovaujant. Tai šiandien per ES šalių užsienio reikalų ministrų tarybą pareiškė Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis. Regiono gubernatoriaus teigimu, apribojimas palietė iki 50% prekių asortimento, rašo Kommersant.

„Nuo birželio 17 d. sankcionuotų prekių … nebebus galima gabenti per Lietuvą. Toks (sprendimas. – „Kommersant“) priimtas po konsultacijų su Europos Komisija ir jai vadovaujant“, – sakė G. Landsbergis, rašo leidinys.

Kaip šeštadienį skelbė Reuters, Lietuvos valdžios institucijos pranešė, kad nuo šeštadienio įsigalios draudimas per jos teritoriją į Rusijos eksklavą Kaliningradą vežti prekes, kurioms taikomos ES sankcijos.

Žinia apie draudimą buvo paskelbta penktadienį, kurį paskelbė Kaliningrado srities gubernatorius Antonas Alichanovas. Plačiau čia…

Į ES sankcijų sąrašą visų pirma įtraukta anglis, metalai, statybinės medžiagos ir pažangiosios technologijos, o A. Alichanovas sakė, kad draudimas apims apie 50 proc. prekių, kurias importuoja Kaliningradas.

Pasak Reuters, Lietuvos užsienio reikalų viceministras Mantas Adomėnas visuomeniniam transliuotojui sakė, kad jo institucija laukia „Europos Komisijos paaiškinimo dėl Europos sankcijų taikymo Kaliningrado krovinių tranzitui”.

Lietuvos geležinkelių tarnybos atstovas spaudai patvirtino Reuters agentūrai laiško turinį, tačiau atsisakė plačiau komentuoti. Lietuvos Užsienio reikalų ministerija neatsakė į „Reuters” prašymą pateikti komentarą.

Į tai sureagavo ir Kremlius, kurio atstovas spaudai, pareiškė, kad „Rusijos valdžios institucijos per kelias dienas atliks rimtą analizę ir priims sprendimą dėl atsako„, pirmadienį žurnalistams sakė Dmitrijus Peskovas.

Tuo tarpu, kaip praneša Kommersant, pasak A. Alichanovo, „ši priemonė yra regiono „smaugimas”, o RF Tarybos laikinosios komisijos dėl valstybės suvereniteto apsaugos vadovas Andrejus Klimovas dabartinę padėtį įvertino kaip Kaliningrado blokadą. Pasak senatoriaus, jei ES neištaisys padėties, ji „atriš Rusijai rankas” išspręsti šią problemą „bet kokiomis pasirinktomis priemonėmis”.

Kokių žingsnių (priemonių) galima laukti iš Rusijos pusės po tokio Gabrieliaus Landsbergio sprendimo?

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

Atsiliepimų 6

 1. Anonimas    -  2022-06-20, 14:44

  Tie mūsų valdžiažmogiai visai užsižaidė

  Atsakyti į šį komentarą
 2. PASAKOS IŠ RŪSIO    -  2022-06-20, 17:03

  O landsbergio sūnūs gins Lietuvą užpuolus rusams?Ar ponų vaikai slėpsis amerikose?

  Atsakyti į šį komentarą
 3. VŽA    -  2022-06-20, 17:46

  Teisingai, reikia atsisakyti visų parvežimų į Kaliningradą, visų Baltarusijos trąšų pervežimo, reikalingų pasauliui. Reikia stabdyti geležinkelį ir uostą, kam mums jų milijonų reikia, juk paskelbę karą Kinijai prarasime milijardus. Tegul bedarbiai važiuoja į užsienį užsidirbti, kiti eina į darbo biržą pašalpų. Visiems gyventojams padidinsime mokesčius, ir dar bus išgyvenusių. KĄ reiškia, kai prie šalies ekonomikos vairo stoja tautos priešai…

  Atsakyti į šį komentarą
 4. Hm    -  2022-06-20, 18:26

  Tai tik Europos sąjungos sankcijos kurių negali netaikyti Lietuva. Kadangi Ruskynas sėdi visiškam š-de tai Briuseliui grasinti jiems stinga smarvės, o va Lietuvai pgrasinti dar gali, bet tai tik Rusijos vidaus vartojimui, savo dalba-obų nuraminimui…

  Atsakyti į šį komentarą

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...

Viską ką parašėte tikra tiesa. Šiame pasaulyje nieko nėra neįmanomo-tik klausimas ar užteks drąsos. Pabūskime...

Nereikia į Ukrainą važiuoti, nei normaliems, nei polit-iškrypėliams paleckiukiniams... Ukrainai reikia duoti GINKLŲ, ir Putino...

Lenkija puikiai suvokia, kad Putino barbarų ir teroristų armija turi būti sutriuškinta Ukrainos žemėje. Kitaip,...

Ne išrinktieji lyt-polit-iškrypėliai dėl visko kalti, o RINKĖJAI. Jų išsivystymo lygis. Ką jie gali orientuotis...

Viskas čia normalu, juk patys RINKĖJAI pasirinko lyt-polit-iškrypėlius. Net bernelius - santykiuose besijaučiančius mergelėmis, todėl...

Jeigu skaičiuoti suaugusius amerikiečius tai kiekvienam net po 500 dolerių neišeitų....

Išrasti jau seniai tik ......

Nesakykit meinstryminis ir frylanceris. Nelietuviška ir atgrasu. Ne patys žodžiai atgrasu, bet tai kad lietuvis...

Tikrai neverta taupyti, nes pigūs žaislai dažniausiai būna nekokybiški ir ne itin saugūs. Verčiau turėti...