infa.lt

Rusijos atakos Sirijoje gali sukelti tiesioginį konfliktą su JAV

Rusijos atakos Sirijoje gali sukelti tiesioginį konfliktą su JAV

18 birželio
18:48 2022
Rusijos Su-34 naikintuvas

SU-34 Wikicommons

Rusijos veiksmai Artimuosiuose Rytuose kelia vis didesnį nerimą JAV kariškiams, kurie baiminasi, kad bet koks klaidingas apskaičiavimas gali peraugti į neplanuotą JAV ir Rusijos karinį konfliktą Sirijoje, rašo „Wall Street Journal”. Tuo tarpu įtampa tarp abiejų šalių jau ir taip yra didelė po Rusijos invazijos į Ukrainą ir JAV bandymų apginkluoti Ukrainos kariuomenę, kad ji galėtų veiksmingai pasipriešinti Rusijos kariuomenei.

Birželį Rusijos karinės pajėgos surengė kelias operacijas prieš JAV vadovaujamą koaliciją Sirijoje,

Trečiadienį Rusija surengė oro smūgius prieš Al-Tanfo garnizoną pietryčių Sirijoje, netoli Sirijos ir Jordanijos sienos, kur JAV kariai vykdo misiją, kurios tikslas – apmokyti ir konsultuoti vietos kovotojus, besipriešinančius Basharo al-Assado režimui.

Rusija pranešė JAV, kad oro smūgius surengė reaguodama į numatomą prieš Sirijos vyriausybines pajėgas ataką, per kurią galėjo atsirasti sužeistųjų ir sunaikintų transporto priemonių. Netrukus Rusijos naikintuvai – du Su-35 ir vienas Su-24 – praskrido virš Al-Tanfo, o tada smogė garnizonui.

Primename, kad Al-Tanfo įguloje dislokuota 200 JAV karių. Tačiau JAV kariuomenė smūgių metu nebuvo bazėje ar netoli jos, todėl dėl smūgių aukų nebuvo.

Šią savaitę Rusijos kariuomenė taip pat pasiuntė du naikintuvus Su-34 į Sirijos šiaurės rytus, kur JAV vykdė reidą, siekdama neutralizuoti ISIL bombų gamybos dirbtuves. JAV kariškių teigimu, rusų naikintuvai atsitraukė po to, kai JAV į dangų pakėlė savo naikintuvus F-16.

„Siekiame išvengti klaidingų apskaičiavimų ar veiksmų, kurie galėtų sukelti nereikalingą konfliktą: tai ir toliau lieka mūsų tikslu”, – situacijos paaštrėjimą komentavo JAV Centrinės vadovybės vadovas generolas Ericas Kurilla.

Akivaizdu, kad pastarojo meto Rusijos karinės operacijos Sirijoje vėl smarkiai „įtempė” santykius su amerikiečiais, todėl generolas Kurilla situaciją apibūdino kaip „smarkiai padažnėjusias Rusijos provokacijas” netoli JAV karinių bazių Sirijoje.

Kaip pranešė anksčiau Rusijos žiniasklaida, birželio 17 d. Rusijos prezidento specialusis pasiuntinys Sirijai Aleksandras Lavrentjevas pareiškė, kad Maskva nesumažino karių skaičiaus Sirijos Arabų Respublikoje dėl karo Ukrainoje.

„Ne, jis nebuvo sumažintas”, – pareiškė jis, turėdamas omenyje Rusijos karių skaičių ir kalbas, kad dėl karo Ukrainoje dalis karių buvo atitraukta, praneša Ria Novosti. – Jei kas nors mano, kad buvo sumažintas karių skaičius, norėčiau patikinti, kad taip nėra – tiek dislokuotos įrangos, tiek oro gynybos ir elektroninės kovos kompleksų atžvilgiu. Žinoma, aviacijos komplektacijoje – jokių pokyčių neįvyko.

PAREMTI infa.lt         → Naujienlaiškis

Visa naujienų juosta >>

žiūrėjo 185

Žymos

0 Atsiliepimų

Rašyti Atsiliepimą


Taip pat skaitykite:

Šeimų Sąjūdis

Naujienlaiškio Prenumerata


Paremti infa.lt per PayPal
infa.lt

Apklausa

Kaip pasikeitė jūsų finansinė padėtis nuo 2022 m. pradžios?


Rodyti rezultatus

Leidžiama ... Leidžiama ...

Mokesčiai - labai geras žmones žlugdyti, ypatingai smulkiuosius verslininkus. Kad tokie rinkėjai ne apie politiką...

Vėl reikalingas Tautos Atgimimo SĄJŪDIS, nes lyt-polit-iškrypėliai reiškiasi visu pajėgumu. Net Seime - berneliai, persirenginėjantys...

Šitas gėjžopos hienos administratorius vėl praleido progą patylėti....

Nu, bliad, čia tai joooo.... Atsiprašau, nesikeikti negaliu....

Ko tada norėti iš Rusijos užzombuotų žmonių, jeigu net Lietuvoje paleckiukiniai "serga" už "Putino saulę"....

Kinija - per galinga ir ekonomiškai sparčiai stiprėjanti šalis, todėl suprantama, jog PROTAUJANTIEJI, nenori pyktis...

Straipsnyje konstatuoti faktai neginčijami, tai tiesa, bet nepritariu minčiai, jog tai yra "sovietmečio atėjęs komunistų...

jix

deja, dauguma intelektualų dar miega, sąmoningas atsidavimas politiniam pandemijos ir karo naratyvui rodo, kad jiems...

uz tai kad isreiskia demokratiska sprendima, o demokratija negali buti numeruojama pagal apibrezima......

vža kur tu, nato išsigando Putino!?...